Categories
Uncategorized

LAJMI I FUNDIT – Ndërron jetë Adem Mikullovci në moshen 81 vjeçare

Adem Mikullovci, ka nderruar jete ne oret e para te se martes. Lajmin e ka bere te ditur gruaja e tij, Lumnije Mikullovci, permes nje njoftimi ne fa cebook.

Adem Mikullovci, ka nderruar jete ne oret e para te se martes.

Lajmin e ka bere te ditur gruaja e tij, Lumnije Mikullovci, permes nje njoftimi ne f acebook.

Postimi i plotë::

Sonte pas mesnatës në ora 00:20 ndëroj jetë më i dashuri jonë Adem Mikullovci!
Për inf ormata tjera dhe ceremoninë e va rr imit ju lajmërojmë.

Categories
Uncategorized

Do vazhdoj të thy ej pjata”, Renato Mekolli zbulon datën e “Hell s Kitchen 3

Së shpejti do të nisë sezoni i ri i “Hell s Kitchen”. Me anë të një postimi në rrjete sociale, shefi i kuzhinës, Renato Mekolli ka bërë të ditur se tashmë është caktuar një datë fikse
Hell s kitchen” do të rikthehet në ekran me datë 2 t etor, në orën 21:00. Renato ka paralajmëruar se do të vazhdojë të thyejë pjata. “Hell’s Kitchen Albania 3. Në dt 2 T etor,e Premte ora 21:00. Të gjithë shikojnë show-n më të madh të gatimit dhe shijojeni dhe mjaft u moret me sa pjata thyej, se do vazhdoj të thyej e kam marr parasysh nga momenit i parë që solla këtë emision”, ka njoftuar ai.

Categories
Uncategorized

Iku apo e përzuri Rama? Flet Besa Shahini: Më kanë o fenduar shumë, është ant ishqiptare ajo që më bënë

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, duke folur për largimin e saj nga detyra, ka thënë dhe se shumicën e kohës është ndjerë e paragjykuar me fyerje rac iste.
Sipas saj, ish-deputetë dhe eksponentë të tjera brenda PD-së e kanë ofenduar dhe s ulmuar duke marrë për bazë dialektin e saj.
Shahini e p rekur ka thënë se kjo është diçka antishq iptare dhe se PD ka humbur pikë pasi ka elektorat të madh në veri të Shqipërisë, ku flitet në dialekt.

“Më kanë ofenduar ish-deputetë të PD. Dhe eksponentë të tjerë, analistë që bëjnë pjesë në PD. LSI më pak. Ata kanë shfrytëzuar një element të gabuar. Kanë ofenduar gjithë veriun e Shqipërisë jo vetëm Kosovën. Është antishqiptare. Kanë fyer dhe shumë votues të tyre. Ka qenë një keqkalkulikim duke bërë sulme për tema që nuk duheshin ngritur. Është ok të kritikohet puna, por jo ok të kritikohet personi dhe dialekti. Unë jam paragjykuar shumë. Nuk mund të thuash që prej dialektit do të thotë që s’di. Pse je nga Kosova nuk mund të marrësh vendime të rëndësishme në Arsim”.

Categories
Uncategorized

Deri më sot ujin me limon e keni pregatitur g abim : Mësoni mënyrën e duhur se si duhet pregatitur në mënyrë që të

Limoni duhet të konsumohet sepse është i bollshëm në përfitime të shumta shëndetësore. Për shembull, kur kombinoni limon me një gotë me ujë të nxehtë, një pjesë e madhe e aromës së tij trajtohet nga uji.

A është uji i limonit i mirë për ju?

Uji me limon është një mënyrë e shkëlqyer për të filluar ditën me të. Ju do të shijoni limon të shëndetshëm dhe nuk do të keni shijen e tharët! Është tepër freskuese, dhe i jep m etabolizmit tuaj nxitjen e saj shumë të nevojshme. Limonat janë një nga ato frutat e çm endur që thjesht vazhdojnë të përmirësohen. Ata janë një burim i madh i v itaminës C.

Categories
Uncategorized

Spartak Ngjela: Ka gazetarë e m oderatorë shqiptarë, që p aguhen nga shërbimet e huaja

Fo rcimi i Shqipërisë dhe i shqiptarëve, i ka ac aruar shumë an tishqiptarët e paguar në Tiranë dhe në Prishtinë. Ko rrupsioni shqiptar është i tu latur, por ende e ka shp resën te Moska dhe Beogradi.

Pik ërisht këtu vijnë p agesat që iu bëhen ind ividëve të v eçantë për të thënë d irekt apo ind irekt se çështja shqiptare ka marrë fund.Në Tiranë, e sidomos në Prishtinë, an tishqiptatët e paguar janë duke hedhur një valle q esharake, madje nëpër p rograme televizive me moderatorë shqiptarë të paguar.

Kurse sot, shqiptarizmi po pr ogredon përditë e më tepër në Shkup dhe në Malin e Zi.

Categories
Uncategorized

V aksina për C ovid-19 mund të mos jetë gati për publikun deri

Shkollaka nisur në vendin tonë dhe normalisht si nxënës edhe mësues duket se mezi e prisnin por kor onavirusi eshte prap nesh dhe eshte nje problem i madh.

6 mësues në Korçë nuk paska qënë e shkruajtur, pasi 2 prej tyre u konfirmuan se ishin me k oronavirus.

Ndërsa 4 mësues të tjerë kontakte me ta, janë karantinuar dhe presin përgjigjen e tamponëve.

Mësohet se dy mësuesit ushtrojnë detyrën e tyre në shkolla të ndryshme, njëri prej tyre punon ne një shkollë të mesme ndërsa tjetri një ciklin e ulët të një shkolle 9-vjeçare.

I urojme sherim te shpejte.

Categories
Uncategorized

Jap rroga rreth 300 euro, por s’ka të interesuar për punë

Pronari i një biznesi në Prishtinë thotë se i është dashur ta mbyllë lokalin për shkak të mungesës së punëtorëve. Ai ankohet se pavarësisht pagës që ofron, nuk ka të interesuar për punë
Qe katër ditë thotë se e ka mbyllur lokalin ku shiste produkte të mishit. Krejt kjo, sipas pronarit, si pasojë e mungesës së punëtorëve.
B.P., pronar i lokalit, ka treguar për Express se disa prej punëtorëve që i ka pasur, e kanë lënë punën pa paralajmërim.
Po kemi pasur punëtorë, e kanë lënë punën qashtu si na shqiptarët pa paralajmërim dhe ja tash ku jemi. Tash edhe këtu në këtë pikën në Dardani, punëtoren që e kemi nuk vjen në punë me arsyetimin se do të fejohet dhe derisa t’i kryejë çështjet e fejesës e arsye banale”, ka thënë ai.
I pyetur se a janë ankuar punëtorët para se ta lënë punën, ai ka thënë se nuk ka pasur ndonjë pakënaqësi prej tyre. Thotë se vetëm e kanë lajmëruar përmes telefonit.

“Jo s’ka pasur ankesa, por as ne nuk i dimë arsyet, sepse largimet kur vendosin me lanë punën vetëm në tel na shkruajnë se nuk do të vijnë më”, ka thënë ai.
B.P. ka bërë të ditur se i është dashur ta mbyllë njërin prej lokaleve, si shkak i mungesës së punëtorëve.
Ai thotë se paga që ofron është e kënaqshme.

“Jemi detyruar ta mbyllim lokalin për arsye se nuk ka interesim për të punuar, njërën anë ankohemi dhe e fyejmë shtetin, ndërsa punë nuk duam. Paga është e kënaqshme dhe vendi i punës është i mirë: 7 orë e 30min paga 280€, 8 orë punë paga 300€, 9 orë punë paga 330€, por punëtorë s’ka. Konkurse hapim thuajse çdo 2 javë, gjithë konkursin e kemi te hapur në çdo kohë”, deklaron ai.

“Në telefon thirrin dhe shkruajnë 30 veta, ndërsa kur i ftojmë në intervistë me ardhë me bisedu vijnë 2 ose 3 maksimumi, prej këtyre tri vajzave, të tria tani kanë kushte, jo unë dua vetëm paradite orarin dhe të shtunave pushim, d.m.th. shumica me kushte të veçanta”, ka thënë ai.

Categories
Uncategorized

Teuta jep lajmin që prisnin tash e kaq kohë!

Sezoni i ri televiziv do e risjellë në ekran si moderatore një prej figurave më të dashura për publikun. Fjala është për aktoren Teuta Krasniqi.
Dy shimet nisën nga një paralajmërim “së shpejti”.
Ne të Prive.al kontaktuam Teutën e cila na konfirmoi – pas një pauze disa vjeçare një nga formatet me të cilat u identifikua, “Pa Teklif” po rikthehet në ekran.
Po, së shpejti po e rikthej “Pa teklif”-in. Është njëri nga emisionet e mia për të cilin asnjëherë nuk janë ndalur kërkesat për ta rikthyer, prandaj edhe vendosa të realizoj edhe dy sezone të “Pa teklif”. Vet jam producente dhe do të jem vet prezentuese si gjithmonë. Albba Morina do te jetë regjisorja e emisionit meqë Albba me profesion është regjisore (përveç prezentuese që shumë vite) ndërsa Getoarbë Mulliqi Bojaj skenariste” – u shpreh mes tjerash Teuta.

Tutje, aktorja zbuloi se emisioni i dedikohet botës femërore prandaj si të tillë, ekipin e ka përzgjedhur ta kompozojë me gra e vajza të zonja në profesionet e tyre.
Detajet e tjera për emisionin që do të transmetohet në një prej kanaleve vendore do të bëhen të ditura me afrimin e nisjes.

Categories
Uncategorized

Spartak Ngjela: Ka gazetarë e m oderatorë shqiptarë, që p aguhen nga shërbimet e huaja

Fo rcimi i Shqipërisë dhe i shqiptarëve, i ka ac aruar shumë an tishqiptarët e paguar në Tiranë dhe në Prishtinë. Ko rrupsioni shqiptar është i tu latur, por ende e ka shp resën te Moska dhe Beogradi.

Pik ërisht këtu vijnë p agesat që iu bëhen ind ividëve të v eçantë për të thënë d irekt apo ind irekt se çështja shqiptare ka marrë fund.Në Tiranë, e sidomos në Prishtinë, an tishqiptatët e paguar janë duke hedhur një valle q esharake, madje nëpër p rograme televizive me moderatorë shqiptarë të paguar.

Kurse sot, shqiptarizmi po pr ogredon përditë e më tepër në Shkup dhe në Malin e Zi.

Categories
Uncategorized

K oronavirus/Pa nisur akoma mirë shkolla shiko cfare i ndodhin 2 mesueseve ne Korce

Shkollaka nisur në vendin tonë dhe normalisht si nxënës edhe mësues duket se mezi e prisnin por ko ronavirusi eshte prapa nesh dhe eshte nje p roblem i madh.
6 mësues në Korçë nuk paska qënë e shkruajtur, pasi 2 prej tyre u konfirmuan se ishin me k oronavirus.
Ndërsa 4 mësues të tjerë kontakte me ta, janë ka rantinuar dhe presin përgjigjen e tamponëve.
Mësohet se dy mësuesit ushtrojnë detyrën e tyre në shkolla të ndryshme, njëri prej tyre punon ne një shkollë të mesme ndërsa tjetri një ciklin e ulët të një shkolle 9-vjeçare.
I urojme sherim te shpejte.