Categories
Uncategorized

Grenell për Vuçiqin: Ishte negociator i vështirë, ai vërtet lufton për popullin e tij serb

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ishte negociator tepër i vështirë, ka deklaruar këshilltari i veçantë i presidentit amerikan Richard Grenell….per me teper kliko te linku

LINKU

Categories
Uncategorized

Paralajmërimi/ Uragan në Detin Jon më 18 Shtator! A rrezikohet Shqipëria?

Agjencitë meteorologjike të rajonit janë të shqetësuara në lidhje me disa zhvillime në detin Mesdhe, të cilat nëse shkojnë sipas parashikimeve mund të shkaktojnë shkatërrime në disa shtete. Sipas agjencisë Meteorologjike të Athinës, janë të gjitha gjasat që në Mesdhe të formohet një Uragan, i cili të përshkojë të gjithë zonën detare deri në jug të detit Jon, raporton Abc News. Alarmi është dhënë për Greqinë dhe Turqinë, rruga e cila parashikohet të ketë uragani. Mediat turke theksojnë se Uragani pritet të shoqërohet me erëra me shpejtësi deri në 200 km/h. Treguesit paraprakë janë shqetësues, por dita kur do të kuptohet nëse kemi të bëjmë me një fenomen shkatërrues apo jo pritet të jetë 18 shtatori, kur edhe do të arrihet kulmi i forcës së uraganit. Sipas parashikimeve që kanë bërë meteorologët, trajektorja e Uraganit do të jetë përmes Mesdheut duke ardhur deri në jug të detit Jon, dhe më pas për në Greqi dhe Turqi duke shmangur kështu Shqipërinë.

Categories
Uncategorized

Zi ne familjen e kengetarit Meda, sapo h umbi njeriun e afërt

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Meda ka hu mbur një ndër njerëzit më të shtrenjtë për të. Bëhet fjalë për dajën e tij, i cili është ndarë nga jeta këtë të dielë

Lajmin e h idhur e ka bërë të ditur vetë këngëtari me anë të një po stimi në rrjete sociale.

Ai ka p ublikuar një foto të dajës në pr ofilin e tij të Instragramit, duke i thënë lamtumirë.Pllakos zija në familjen e Medës/ Këngëtari h umb njeriun e shtrenjtë,

Categories
Uncategorized

Syla: Na në Kosovë e mbajmë diasporën, pa neve diaspora kurrë kurgjo nuk kish bo

A nalisti politik dhe gazetari, Valon Syla, ka kr itikuar sërish shqiptarët të cilët jetojnë në diasporë, duke thënë se Amerika ka intervenuar t’i shp ëtojë dhe t’i çl irojë shqiptarët që jetojnë në Kosovë, jo ata që jetojnë sigurt në diasporë.

Ai ka thënë se nëse në Kosovë nuk do jetonin shqiptarët, d iaspora nuk do vinte kurrë si turist, pasi sipas tij ata kanë ikur nga ky vend.

Përmes një p ostimi në rrjetin social F acebook, Syla ka thënë se pa kosovarët, d iaspora nuk do bënte asnjëherë asgjë .

Sipas tij, janë kosovarët ata që ua kanë mundësuar shqiptarëve të d iasporës që të vijnë në Kosovë si turistë, pasi që ishin kosovarët ata që çliruan Kosovën nga Serbia.

“A po merrni vesh o Gërrnaça. S’ka pasë m asakra, as në Zurich, as në Frankfurt, as në autobusa rrugës për atje, por në vende kosovare, si Prekazi, Reçaku, Krusha, Pokleku e tjerë. Andaj kjo le të dihet edhe mbane në mend. Se p atriotizmi nuk blehet në ‘rent a car’ e as me Western Union e Moneygram. Ok?”, ka shkruar ai.

Categories
Uncategorized

P aralajmërimi i fortë i kryeministrit italian: Ja çfarë do të ndodhë me Shqipërinë nëse nuk hapen negociatat (FOTO)

Për kryeminstrin italian Giuseppe Conte me pr ocesin e int egrimit të Shqipërisë e të vendeve të ish Jugosllavisë, është në lojë kredibiliteti i politikës së jashtme europiane.

Ai jep p aralajmërimin e fortë se nëse d ështojmë dhe këtë objektiv jo vetëm do të rr ezikojmë të shohim këto vende të heqin sytë nga Europa e të kërkojnë aleatët e tyre të vjetër, por rr ezikojmë që këto vende të kërkojnë aleancë me Federatën ruse por edhe me Turqinë.

“Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian e i vendeve të ish Jugosllavisë është një pr oces që absolutisht duhet të vazhdoj”, ka deklaruar ainë Konferencën për 45 vjetorin e Traktatit të Helsinikit, mbajtur sot në Romë në Pallatin Borromeo.

Categories
Uncategorized

U p ërplas me motor ditën e djeshme, kush është 32-vjeçari që h umbi jetën?

Një aks ident t ragjik u shënua tek rrethrrotullimi i Golemit në Kavajë. Si p asojë e a ksi dentit mësohet se ka hu mbur jetën një person, 32 vjeç.

Në aks ident u përfsihinë një motor dhe një automjet.Si p asojë hu mbi jetën. Në një mesazh të ardhur në redaksinë JOQ Albania, mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Ermal Katillari. Ai u tr ansportua në sp ital por nuk arriti t’i mbijetojë pl agëve të marra.

Categories
Uncategorized

A u shk arkua nga kryeministri Rama? Flet per here te pare ish ministrja Shahini ..

14 sht atori shënoi sot fillimin e pr ocesit mësimor por edhe largimin nga ministria e Arsimit e Besa Shahinit.

Pikërisht për këtë Besa Shahini foli sot në Open në Top Channel.

Në rr ëfimin e saj të parë televiziv Shahini tha se largimi pikërisht sot nuk ka ndonjë simbolikë.

“Në fillim të kor rikut kemi filluar një bisedë me kryeministrin, ku i thashë se nësë nuk mund të vazhdohet për një mandat tjetër, më mirë të jetë dikush tjetër. Kërkova lirimin, por isha e gatshme të punoja deri në zëvendësimin tim. Nuk ishte do rëheqje e menjëhershme, i lashë lirinë Ramës të zgjidhte.

Kam kërkuar të lirohem në fillim të ko rrikut, kemi diskutuar që mund të jetë në fund të sht atorit. Pse ditën e parë , mendoj që duhet të pyesni kryeministrin për këtë, sepse për ditën e parë të shkollës kemi kohë që punojme. Është marrë një vendim dhe është zbatuar sot, nuk ka simbolik largimi i sotëm”, tha ajo.

Categories
Uncategorized

E fundit / Nderron jete ish deputeti i Vetëvendosjes ..

Adem Mikullovci, ka nderruar jete ne oret e para te se martes. Lajmin e ka bere te ditur gruaja e tij, Lumnije Mikullovci, permes nje njoftimi ne fa cebook.

Adem Mikullovci, ka nderruar jete ne oret e para te se martes.

Lajmin e ka bere te ditur gruaja e tij, Lumnije Mikullovci, permes nje njoftimi ne f acebook.

Postimi i plotë::

Sonte pas mesnatës në ora 00:20 ndëroj jetë më i dashuri jonë Adem Mikullovci!
Për inf ormata tjera dhe ceremoninë e va rr imit ju lajmërojmë.

Categories
Uncategorized

P ërplasen dy mjete nga Kosova në rrugën e Kombit, ka te vd ekur

Një aks ident me p asojë vd ekjen ka ndodhur ditën e sotme në Rrugën e Kombit.

Po licia bën me dije se në në aksin rrugor Morinë-Milot,në fshatin Reps,mjeti me drejtues shtetasin F.N.,banues në Ferizaj, Kosovë është përpl asur me një motor me drejtues shtetasin J.H.,banues në Prizren Kosovë, ku për p asojë ka h umbur jetën.

Ndërkaq, po licia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur he timet për zbardhjen e plotë të shk aqeve të këtij aks identi.

Njoftimi i po licisë:

Mirditë/Inf ormacion paraprak

Në ak sin rrugor Morinë-Milot,në fshatin Reps,mjeti me drejtues shtetasin F.N.,banues në Ferizaj, Kosovë është p ërplasur me një motorr me drejtues shtetasin J.H.,banues në Prizren Kosovë, ku për p asojë ka hu mbur jetën.

Categories
Uncategorized

LAJMI I FUNDIT – Ndërron jetë Adem Mikullovci në moshen 81 vjeçare

Adem Mikullovci, ka nderruar jete ne oret e para te se martes. Lajmin e ka bere te ditur gruaja e tij, Lumnije Mikullovci, permes nje njoftimi ne fa cebook.

Adem Mikullovci, ka nderruar jete ne oret e para te se martes.

Lajmin e ka bere te ditur gruaja e tij, Lumnije Mikullovci, permes nje njoftimi ne f acebook.

Postimi i plotë::

Sonte pas mesnatës në ora 00:20 ndëroj jetë më i dashuri jonë Adem Mikullovci!
Për inf ormata tjera dhe ceremoninë e va rr imit ju lajmërojmë.