Shijojeni motin e mirë: Nga kjo ditë priten reshje shiu e bore, temperaturat bien në minus

Të enjten më ftohtë, kryesisht me vransira dhe erë. Paradite vende-vende reshje të dobëta shiu, e pasdite priten edhe reshje afatshkurta bore. Ditën e premte në mëngjes ftohtë, e gjatë ditës më butë, me vransira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të luhaten nga -2C deri në 3C, ndërsa maksimalet ditën e martë arrijnë deri në 16C, e ditën e enjte pritet të zbresin deri në 6C.

Do të fryejë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme drejtimesh të ndryshme 3-13m/s, e ditën e enjte vende-vende me hove edhe deri në 20m/s.

Shtypja atmosferike deri të mërkurën gradualisht do të zbres thellë nën vlera normale.

admin