Vendi që ofron 18 mijë dollarë nëse bëheni shtetas i tij

Alaska e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u paguan 18 000 dollarë në vit njerëzve që duan të vendosen atje përgjithmonë.Kuptohet, për t’i marrë paratë, duhet fillimisht të dëshmoni gatishmërinë dhe vërtetësinë e pretendimit tuaj. Pas kësaj ju mund të prisni të merrni këtë shumë çdo vit, e nuk duhet ta ktheni kurrë mbrapsht.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Edi Rama kërcënon me luftë! Serbë, do t’ju shkelim!!

Mediat serbe gjithmonë vazhdojnë të kenë temë kryesore në ballinat e tyre raportet e tensionuara Kosovë-Serbi me spekulime të ndryshme që kanë të bëjnë me deklarata të liderëve shtetërorë në Kosovë madje edhe në Shqipëri.

Gazeta serbe “Kurir” muaj më parë e ka pasur kryetitull në ballinë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Ta ndihmojmë Mustaf Zeqirin 9 vjeç nga Kaqaniku,nëse s mund ta ndihmosh me të holla së paku shperndaje! behu shkaktar!

Ta ndihmojme Mustaf Zeqirin 9 vjec nga Kaqaniku i vjeter ka nevoje per ndihme fincanciare qe te mjekohet nga semundja qe e kan lene ne karroce..
Sherimi duhet te behet jasht Kosoves.. Kontakt +37744749965 #Shperndaje!

Shikoni çka i bën Milaim Zeka kësaj Vajze në Emision Live!!!

I ftuar në emision 1 Kafe me Mamën Milaim Zeka me shakat e tij i bën të qeshin me lot të pranishmit gjatë emisionit, njëra nga momentet më interesante shfaqet kur Big Mama e pyet Milaim Zekën diqka, përgjigja e tij ishte duke i thënë imagjino sikur të kisha pas nuse kurr jastëk skisha ble, reagimi i Big Mamas ishte vetëm ajo buzëqeshja e saj.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Serbia ka bërë krime në Kosovë dhe jo Shqiptarët, Fjalimi qe tronditi serbët!!!

Shefqet Kabashi nje burre se e flet te verteten ne gjykaten e Hages !Si trembet syri para gjykates se hages , flet si nje trim i vertet,Serbia ka bere krime ne Kosove dhe jo shqiptaret ju e Hdini shumë mirë se kush jan vrasës në ballkan nuk e dij pse po më pyetni mua kur ju vet e dini më mirë se unë,Këta ishin fjalët e Kabashit i cili tronditi gjykatësit e Hagës.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

EKSKLUZIVE: 8 forcat speciale më elitare në botë

Ato shkojnë kudo që trupat e tjerë kanë frikë të shkojnë, duke rrezikuar jetën tej mase, duke bërë strategji dhe duke kryer misione të ndryshme shpëtimi. Këta trupa i janë nënshtruar ushtrimeve rigoroze të dizajnuara për t’i bërë ato që të tjerët nuk munden, transmeton Gazeta Express. Kështu, në një listë më poshtë mund t’i shihni forcat speciale më të frikshme në botë.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

E Fton Vajzen Per Darke, Ja Si Perfundon

Një kamera e fshehur, e realizuar në Zagreb të Kroacisë ka bërë xhirron e botës duke marrë miliona shikime.

Një djalosh i kërkon një vajze të rastësishme në rrugë t’i tregojë ndonjë restorant të mirë në atë zonë dhe si shpërblim do e ftonte për darkë.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Haradinaj: Bizneset do ta kenë partnere Qeverinë

Në takim me përfaqësues të Rrjetit të Bizneseve Kosovare në Zvicër Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot priti përfaqësues të Rrjetit të Bizneseve Kosovare në Zvicër.

Sipas një komunikate për medie nga Zyra e Kryeministrit, biznesmenët me të cilët u takua ia uruan Haradinajt zgjedhjen Kryeministër.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Prekëse: Ja çfarë shkruan shoku i puntorit i cili vdiq sot në Kompaninë ‘Bechtel-Enka’ derisa po punonte

Në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë edhe një punëtor tjetër i Bechtel-Enkas, i cili ishte duke punuar në autostradën, Prishtinë-Shkup, “Arben Xhaferi”.

Viktima sipas burimeve të Gazetës NewBorn, është rreth moshës 40 vjeçare. Ai është Tafil Tafallari nga Prizreni.

Gazeta NewBorn, mëson se edhe pas ngjarjes tragjike kompania e lartë cekur ka vazhduar me punën e saj.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Ja Çka i shkruajnë në Facebook privat Mihrijes?

Mihrije Braha në emisionin “…mes nesh” në Tribuna Channel me Teuta Krasniqin që shfaqet të Shtunave në ora 20:45, në temën ku duhej të fliste për “pleqërinë”, thotë se sikur të kishte vetëm një minut të fliste për të. Megjithatë, Mihrija thotë se kjo është fjala më e shpeshtë që asaj ia shkruajnë nëpër portale dhe rrjete sociale që nuk po din me u plak.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione