LAJMI FUNDIT / Mësohet emri i të plagosurit dhe i dorasit në Istog

Një person është plagosur pasditën e djeshme në Istog. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Muzhevinë.Indeksonline mëson se emri i të plagosurit është Ukë Idrizaj. Policia e ka konfirmuar se një person është arrestuar si i dyshuar për këte vepër.I arrestuari është L.Arifaj nga Istogu. Burimet bëjnë të ditur se një kontest pronësor ka shpier deri te ky sherr.I plagosuri është jashtë rrezikut për jetë,shtyp re,klamen dhe vazhdo

“Dje kemi pranuar një informatë se në fshatin Muzhevinë të Istogut, rreth orës 17:10 ka ndodhur një rast i plagosjes. Pasi ka dal në vendin e ngjarjes, policia ka vërejtur njolla gjaku, kurse personi i plagosur nuk ka qenë në vendin e ngjarjes. Policia është informuar se një i dyshimtë k/shqiptar e ka goditur me një plumb viktimën në pjesën e epërme të këmbës së majtë” thuhet në njoftimin e policisë.Viktima fillimisht ka pranuar tretman mjekësor në QMF në Istog, e pastaj është dërguar në spitalin rajonal në Pejë.

Taulant Balla mund të ketë fatin e Samir Tahirit, ja çfarë ka ndodhur sot…

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mund të ketë fatin e njëjtë si ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili u shkaktuar pas zbulimit se ishte përfshirë në trafik droge.Kjo sot njerëzit e Taulant Ballës janë arrestuar në Maqedoni për trafik droge. Denoncimin e ka bërë ish-kryeministri Sali Berisha, me publikimin e një mesazhi të mbërritur në adresë të tij. Sipas ish-kryeministrit, janë 4 persona nga Librazhi që janë kapur me kanabis,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Denoncimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:Arrestohet për trafik droge banda e Ballës në Maqedoni! Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. Sb “Doktor ju pershendes! Para nje jave ne Maqedoni jane arrestuar 4 shtetas nga Librazhdi per trafik droge (hashash) ne Maqedoni. Jane miq te ngushte te Taulant Balles. Madje Artur Balla qe e therrasin Tukja eshte kryesori dhe ka qene pjese e shtabit elektoral te Taulantit ne fushatat e fundit.”

Hëngri e piu në shtëpinë e tyre, por shikoni çfarë i bëri Edi Rama këtyre dibranëve

Një vit më parë gjatë qëndrimit në fshatin Zerqan të Dibrës, kryeminstri Edi Rama i premtoi fermerëve atje se do ti ndihmonte me problemin e vaditjes, që i penalizon ata prej vitesh në aktivitetin e tyre.Sot një vit pas vizitës së shefit të qeverisë shqiptare, në Zerqan situata nuk ka ndryshuar aspak,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Ndërsa çështja e vaditjes vazhdon të mbetet një problem shqetësues për banorët.Duke folur për Fax News, banorët e Zerqanit sollën në vëmendje edhe faktin sesi Rama pasi drekoi në banesat e tyre e bëri të kryer premtimin që sot e gjithë ditën nuk është mbajtur.Rama: Sa është vlera e kanalit vaditës? Banori: Shkon 20 milionë lekë… Rama: Dorën këtu dhe do ta bëj unë! Banori: Ke dhënë besën!

Ilaçi i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurtë dhe shumë i thjeshtë

Gjithnjë e më zëshëm flitet se pacientët e sëmurë nga kanceri me futjen sa më të madhe të sasisë së vitaminës B17 në organizëm, e shkatërrojnë gjithnjë e më shumë kancerin deri sa ta shërojnë plotësisht.Vitamina B17 për herë të parë si ilaç kundër kancerit është promovuar më vitin 1950 nga ana e mjekut dr.Ernest Krebs.Ideja e shërimit të kancerit përmes vitaminës B17 bazohet në faktin që sipas Krebsit, kanceri shkaktohet për shkak të mungesës së vitaminave dhe mineraleve në organizëm.Është fakt se sot njeriu bashkëkohor shumë më shumë i është ekspozuar kësaj sëmundje për dallim nga kulturat primitive të së kaluarës,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Doktor Krebs si një ndër mundësitë e shpjegimit të kësaj, sjell të dhënat se fiset e lashta kishin shprehi krejtësisht tjera të të ushqyerit.Për shembull, pjesëtarët e fisit Hunzi, çdo ditë kanë futur në organizmin e tyre prej 250 deri në 3000 minerale e vitamina B17, për dallim nga evropiani dhe amerikani mesatar, i cili përmes ushqimit të gatshëm industrial artificial në ditë fut vetëm 2 miligram të kësaj vitamine

Mjaft me heqjen e qimeve në hundë, po rrezikoni të prekeni nga këto sëmundje

Qimet në hundë janë një problem estetik me të cilin nuk përballen vetëm meshkujt por edhe shumë femra.Ndonëse këshillohen shumë metoda për heqjen e qimeve në këtë vend duhet të tregoheni të kujdesshëm.Në fakt edhe depilimi i këmbëve, krahëve dhe çdo vendi tjetër të dukshëm është diçka e zakonshme dhe shumë njerëz janë duke e bërë atë çdo ditë, gjithnjë e më shumë, por heqja e qimeve nga trupi, në çdo mënyrë të mundshme mund të shkaktojë disa sëmundje serioze,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Infeksione, inflamacione, madje edhe vdekjen.Përveç infeksioneve që mund të merren nëse hiqen, qimet e hundës janë filtër për mikrobet e dëmshme që thithim me ajrin çdo ditë.Heqja e tyre do të lejonte bakteret të hynin në trekëndëshin e rrezikshëm, zonën mes gojës dhe hundës ku kalon gjaku që shkon në tru. Nëse bakteret grumbullohen aty mund të shkaktojnë infeksione të rënda, deri dhe në meningjit, kështu që priti nëse është e nevojshme, por mos i shkul ato qime.

Deputeti demokrat: Sot Ervin Salianji dhe gazetari do të ishin në burg

Deputeti demokrat i Vlorës, Agron Shehaj, thotë se sot Ervin Salianji dhe Jetmir Olldashi duhej të ishin në burg.Por sipas tij, ata janë të lirë, për shkak se provat e Policisë dhe Prokurorisë janë të sajuara.“Plani i qeverisë për të burgosur një deputet të opozitës dhe një gazetar.Për t’u mbrojtur nga akuzat e rënda për lidhjet e qeverisë me krimin,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Policia e Fatmir Xhafajt dhe prokuroria fabrikuan prova për të burgosur një deputet të opozitës dhe një gazetar.Nëse nuk do kishte patur provë për të zbuluar fabrikimin e policisë dhe Prokurorisë, sot Ervin Salianji do të ishte në burg.Në Shqipëri është vendosur de facto diktatura, sepse vetëm në diktaturë shteti burgos kundërshtarët politikë përmes proceseve të montuara”, shkuan Shehaj.

Thonjtë e këmbës u rriten brënda lëkurës, ja si të veproni

Çdokush që ka vuajtur nga irritimi i mishit të thonjve apo hyrja në mish, e dinë shumë mirë se kjo nuk është aspak e këndshme.Ky lëndim mund të jetë i vogël nga pamja, por mund të shkaktojë dhimbje tmerrësisht të mëdha dhe bezdisje.Rritja e thonjve në mish bëhet kur një thua fillon të rritet në lëkurë në formë të lakuar. Kjo lloj rritje irriton lëkurën duke shkaktuar skuqje, butësi në prekje si dhe ënjtje. Në disa raste, kjo mund të shkaktojë edhe infeksion më të madh,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Çka e shkakton rritjen e thonjve brenda lëkurës? Mund të jetë trashëguese, ndonjë lëndim i këmbës apo këpucë të papërshtatshme që ndikojnë në rritjen e thonjve brenda lëkurës. Këto janë shumë të zakonshme dhe është vështirë për ti parandaluar. Për fat të mirë, nëqoftëse se ju jeni duke u ballafaquar me këtë problem, ekzistojnë preparate shtëpiake që do të lehtësojnë dhimbjen dhe sikletin tuaj.

Flet i riu që u rrah në Novi Sad, Brendon Gigollaj: Ndjehem i frikësuar të qëndroj në Serbi (Video)

Brendon Gigollaj që u rrah ditë më parë në Novi Sad të Serbisë ka rrëfyer për RTV Dukagjinin ngjarjen. Ai thotë se ende ka probleme shëndetësore, por thekson se nuk mund të kthehet në Kosovë për shkak të procedurave.Ishte bashkë me Çlirim Malokun i cili ishte rrahur në Novi Sad të Serbisë. Brendon Gigollaj flet për RTV Dukagjini përmes telefonit. Ai tregon detajisht për natën kur u sulmuan,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

“Kemi dalë në pije me atë shokun tim. Kur kemi dashtë me shkua në shtëpi e kam pyetur a po do në këmbë me shkua në shtëpi apo me taksi. Ai tha vetëm tregoj taksistit ku me ndalur se unë e kryej pagesën. Sapo u nisëm ata na sulmuan. Është e sigurt që ata ishin përpara dhe na kanë dëgjuar duke folu shqip. Në fillim më kanë sulmuar mua dhe më kanë humbur vetëdijen. Pastaj e kanë sulmuar edhe shokun tim, por unë nuk kamë parë çka kanë bërë. Kur kam ardhur në vetëdije e kam parë shokun tim dhe kam kërkuar ndihmë. Një femër që punon afër aty e ka thirrur policinë”, rrëfen ai.

Flet djali që u rrah në Novi Sad, Brendon Gigollaj: Ndjehem i frikësuar të qëndroj në Serbi (Video)

Flet djali që u rrah në Novi Sad, Brendon Gigollaj: Ndjehem i frikësuar të qëndroj në Serbi (Video)

Gepostet von DossierD – RTV Dukagjini am Mittwoch, 10. Oktober 2018

2500 Euro, ilaçe, armë e predha, zbulohet çfarë u gjet në xhupin e Fabian Gaxhës

Zbardhen të tjera detaje nga hetimet për vrasjen e Fabian Gaxhës dhe plagosjen e Ervis Martinajt e Eljon Hatos në zonën e Bllokut. Mes sendeve të gjetura janë edhe canta e Fabio Alushit dhe xhupi i viktimës Fabian Gaxha. Brenda cantës se Gaxhës janë gjetur 2500 euro dhe një shumë e vogël parash shqiptare, kartë identiteti me emrin Fabio Allushi, dhe dëshmi aftësie në emër të Fabio Allushit.Një çantë lëkure e zezë me ngjyrë tjetër bezhë, me një rrip me mbyllje zinxhiri, ku brenda saj ndodheshin: 50 copë kartëmonedha prerje 50 euroshe,shtyp re,klamen dhe vazhdo

kartë identiteti me emrin Fabio Allushi, dëshmi aftësie në emër të Fabio Allushit, kartëmonedha prerje 1 mijë lekëshe një copë, 500 lekëshe 1 copë, 200 lekëshe 3 copë, një portofol lëkure ngjyrë e zezë, një palë çelësa kale, 2 copë, një tufë me 5 çelësa dhe një çelës can-am.Në xhupin e viktimës, Fabian Gaxha, janë sekuestruar ndër të tjera, një celular i-Phone me ngjyrë të zezë me kartë, kartëmonedha prerje 50 euroshe 3 copë, kartëmonedha 2 mijë lekëshe 2 copë, kartëmonedha 1 mijë lekëshe 1 copë, si dhe kartëmonedha 200 lekëshe 2 copë, çakmak ngjyrë blu dhe çamçakiz “Cofresh”, kartë identiteti në emër të Rigers Gaxhës, datëlindja 26.07.1992.

Katastrofa në zemër të Mesdheut: Shtohet numri i të vdekurve në Spanjë

Së paku tetë persona, duke përfshirë dy shtetas britanikë, kanë vdekur të mërkurën në rajonin e Sant Llorenca në ishullin spabjoll Mallorca, në vërshimet nga shirat e shumëta, kanë njoftuar shërbimet për gjendje të jashtëzakonshme.Po ashtu, së paku 12 persona konsiderohen të zhdukur në vërshime, kanë njoftuar mediet lokale,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Qeveria lokale ka ftuar mbledhje të jashtëzakonshme për të ofruar ndihmë, në çka do të angazhohen ushtarët e dërguar në vendin e vërshimeve.Rryma e ujit të kaftë ka bartur automjete përgjatë rrugës së pjerrët në Sant Llorenc. Lumenjtë, të cilët kanë dalë nga shtretërit, kanë marrë me vete shtëpia, kështu që njerëzit kanë kërkuar strehë në sallën e sporteve në qytetin fqinj Manacor.Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez në Twitter u ka shprehu nguëshllime familjeve dhe miqve të vitimave.