Pini këtë lëng për 7 ditë dhe ndryshoni trupin tuaj përgjithmonë

Pesha e tepërt mund të shkaktojë një numër problemesh mjekësore dhe sipas informacionve të fundit nga Organizata Botërore e Sëhndetsisë rrit rrezikun për zhvillimin e sëmundjeve kronike si diabeti dhe hipertensioni. Lajm i keq është se gjithnjë e më shumë njerëz po luftojnë këtë problem dhe përballen me pasoja të tmerrshme.Statistikat tregojnë se mbi 2 miliardë njerëz në mbarë globin vuajnë nga obeziteti, që është pothuajse 30% e gjithë popullsisë globale – një problem që përbën të paktën 5% të vdekjeve në planet. Unik Portal ju propozon një lëng që vetëm për 7 ditë do t’ju bëj të harroni yndyrën e barkut,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje zakonisht fillojnë disa dieta të rrepta ose iu nënshtrohen ndërhyrjeve kirurgjikale. Dëshpërimi nuk duhet t’ju detyrojë të bëni diçka kaq drastike, por ndoshta nuk keni gjetur një qasje më të mirë. Provoni diçka më të natyrshme dhe me efekte të mrekullueshme.Së pari, ju duhet t’i kushtoni vëmendje asaj që hani nëse dëshironi të hiqni peshën e tepërt dhe të merrni formë. Ju duhet të hani shëndetshëm, të pini më shumë ujë, dhe të eliminoni plotësisht ëmbëlsirat dhe sheqernat. Nëse doni të jeni të suksesshëm ju duhet të jeni të përkushtuar për kauzën tuaj!

Çfarë po ndodh kështu? Haradinaj përplasët keq edhe me Kadri Veselin ia len takimin ne gjysmë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka marrë pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Ai pas një kohe ka dal nga takimi, duke treguar se brenda janë ende përfaqësues të partive në koalicionin qeveritar si dhe ata të PSD-së dhe Alternativës, transmeton ksp.Veseli të hënën ka ftuar krerët e partive politike për të diskutuar për harmonizimin e një rezolute për dialogun me Serbinë.Ftesës së Veselit iu ka përgjigjur negativisht LDK dhe Vetëvendosje.

Identifikohet autori që eleminoi me bukë në gojë punonjësin e bashkisë

Pas ngjarjes së ndodhur në fshatin Shëlli, në rrethin e Matit, janë identifikuar zyrtarisht viktimat dhe autori i ngjarjes së rëndë.Policia bën me dije se rreth orës14:00, në fshatin Shëlli, njësia administrative Macukull janë dëgjuar të shtëna arme,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Paraprakisht dyshohet se Kujtim Koxha, 51 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri drejt disa personave, në një lokal.Për pasojë ka humbur jetën M.H, si dhe kanë mbetur të plagosur Astrit Hani, Erzen Alija dhe H.Buçi.Erzen Alija dhe H.Buçi janë dërguar në drejtim të Tiranës për ndihmë më të specializuar.

Balla: Dhëndri i Berishës më qëlloi me grushte e shqelma në sy të gruas

Ka kujtuar edhe një herë një incident të ndodhur disa vite më parë mes dhëndrit të Sali Berishës dhe tij, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.Duke folur në seancën e sotme parlamentare, Balla jo vetë që pranoi dhunën e ushtruar ndaj tij, por tregoi se gjykata në Itali nuk ka pranuar që Jamarbër Malltezi të paguajë për dëmin e shkaktuar.Taulant Balla u shpreh:shtyp re,klamen dhe vazhdo

Procesi në Itali bën fjalë për një akt të turpshëm të degjenerimit të familjes së Berishës, dhëndri i Saliut më goditi në prezencë të bashkëshortes dhe dje gjykatësi italian nuk pranoi ofertën e dhëndrit të Saliut për të paguar para ndaj meje për dëmin e shkaktuar, se këta janë mësuar paguajnë para për “Babalen”, kunatin e “Babales”. Dje gjykatësi vendosi që oferta 2 mijë euro të mos pranohej”.Kujtojmë se kjo ngjarje ka ndodhur në vitin 2016, në aeroportin “Leonardo Da Vinci” në Romë, ku dy figurat e njohura politike janë hasur dhe përplasur mes tyre në të njëjtin aeroport.

Pacolli flet për Metro: Kosova u pranua në organizatën e Frankofonisë, Serbia dështoi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka marrë meritat për pranimin si anëtare e asocuar në Organizatën Nëdrkombëtare të Frankofonisë, samit i cili po mbahet në Armeni, shtet që ende nuk e ka njohur Kosovën. Këtë meritë Pacollit ja kanë pranuar edhe presidenti Thaçi e kryeministri Rama, të cilët kanë realizuar një foto duke bërë me gisht nga ai, që ka si mesazh se ai është meritori për këtë.Pacolli në një prononcim për Gazeta Metro, lidhur me këtë të arritur të Kosovës, përkundër përpjekjeve të Serbisë për ta penguar,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Ka thënë se Serbia dështoi që të sigurojë mbështetje për të penguar synimin e Kosovës.“Me gjithë përpjekjet intenzive për të parandaluar avancimin e Republikës së Kosovës nga statusi i vendit anëtar në statusin e vendit të asocuar, Serbia dështoi të sigurojë mbështetjen në pengimin synimit tonë. Sado që një numër të shteteve jo njohëse në kuadër të Frankofonise, ato nuk e shoqëruan qëndrimin destruktiv të Serbisë”.

Mjekët: “Mos provoni asgjë tjetër”, ja 2 shërimet BIO për arteriet e bllokuara

Nivelet e larta të kolestrerolit dhe një dietë jo e shëndetshme është receta perfekte për të shkatërruar trupin tuaj.Nëse doni të ulni rreziqet nga ataku kardiak, atëherë duhet të siguroheni që ti mbani arteriet tuaja të hapura.Sa më pak pllaka të jenë të ndërtuara te arteriet tuaja aq më mirë është. Duke marrë ilaçe ekziston gjithmonë rreziku që të prekeni nga efektet e tyre anësore.Por ne kemi përgatitur për ju sot, një recetë e cila do t’ju ndihmojë që ti mbani arteriet e zhbllokuara,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Përbërësit:1 filxhan lëng limoni 1 filxhan xhinxher i copëzuar 1 filxhan hudhër 1 filxhan uthull mollePërbërja:Zieni të gjithë përbërësit, përveç uthullës së mollës në ngrohje të ulët për rreth gjysmë ore.Hiqeni përzierjen nga nxehtësia dhe kulloheni atë.Lëreni të qetësohet pak.Sapo të ftohet, shtoni 3 gota mjaltë dhe uthullën e mollës dhe përzieni.Hidhni përzierjen në një enë prej xhami dhe vendoseni në frigorifer.Përdorimi:Ngrohni pak ujë në sobë (sigurohuni që nuk është e nxehtë!).Dhe shtoni 4 lugë nga përzierja. Piheni çdo mëngjes para se të hani mëngjes për 3 javë rresht.Pastaj ndaluni për një javë dhe javën tjetër përsëritni hapin e mësipërm.Gjithashtu ekziston edhe nje metode tjeter qe mund te lehtesoje problemin tuaj.

E pabesueshme! Ja çfarë​ i bë​ri Putini babait të​ Khabitit vetë​m një​ javë​ pasi i biri e fitoj meçin

Presidenti i Rusisë​, Vladimir Putin, i ka kërkuar babait të Khabib Nurmagomedovit të mos e ndëshkojë shumë ashpër të birin e tij për përleshjen që shkaktoi pas fitores kundër Conor McGregorit në Las Vegas.Nurmagomedovi e ka mbrojtur titullin e tij të kampionit të peshave të lehta në artet e përziera marciale UFC. Pasi e detyroi McGregorin të dorëzohej në rundin e katërt, ai e kapërceu kafazin dhe e sulmoi ekipin e irlandezit,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Fillimisht ishte paralajmëruar se Komisioni Atletik i Nevadas mund t’ia merrte titullin e kampionit të peshave të lehta për shkak të përleshjes që ndodhi pas përfundimit të meçit. Megjithatë, ky vendim nuk është marrë ende.Presidenti i UFC-së, Dana White, ka thënë se edhe nëse Komisioni Atletik i Nevadës vendosë që ta dënojë Khabibin, ata nuk duhet t’ia marrin rripin e tij.

A e dini çfarë do të thotë nëse keni një shenjë të tillë në thua

A jeni kureshtarë të dini se çfarë do të thonë vijat dhe shenjat e bardha që shfaqen nganjëherë në thonj? Mësojeni më poshtë!Vijat e bardha apo shenjat në thonj janë si rezultat i një dukurie të quajtur ‘Leukonychia’, e cila ndodh si rezultat i mbetjes së ajrit brenda nën thua.Leukonychia mund të marrë forma të ndryshme; linja horizontale ose të valëzuara mbi sipërfaqen e thonjve,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Ndryshe, këto shenja të bardha mund të shfaqen si shenjë gjenetike apo si një infeksion fungal, dhe për shkak të mungesës së vitaminave të caktuara.Nëse dëshironi të evitoni Leukonychia-në, sigurohuni që të konsumoni mjaftueshëm zink, pasi që ai i riparon thonjtë. Proteinat janë gjithashtu të rëndësishme për shëndetin e thonjve tuaj. Por, nëse këto shenja nuk hiqen dhe qëndrojnë aty vazhdimisht, është mirë që të bëni një kontroll mjekësore.

Receta me hudhër dhe limon, për një jave do të keni trupin qe keni enderruar

Shtimi në peshë është një problem që vështirë të menaxhohet, dhe shpesh duket se lufta me peshën, humbet.Por nesh keni kurajë dhe jeni këmbëngulës mund t’ia dilni që të eliminoni kilogramët e tepërt dhe ta ktheni trupin tuaj në më të shëndetshëm dhe më të bukur.Një nga mënyrat për ta arritur këtë, është kjo recetë me hudhra,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Çfarë ju duhet:12 thelpinj të mëdhenj hudhre, Dy kokrra limoni, 1 ½ l ujë.Si ta Përgatisni.Qëroni thelpinjtë e hudhrës me kujdes dhe më pas shtypni secilin prej thelpinjve përmes një çekiçi kuzhine. Pastroni limonat me ujë të rrjedhshëm dhe prijini në copëza të vogla me gjithë lëkurë. Vendosni ujin në një tenxhere. Shtoni hudhrat e shtypura bashkë me copat e limonit dhe vendosini në zjarr të ziejnë për 15 minuta.Më pas, kullojeni lëngun dhe pijeni, ndërsa masën e përfituar mund ta ruani në frigorifer.

Pastruesja e hotelit hap sirtarin gjatë pastrimit të dhomës së ciftit dhe bërtet nga ajo që sheh

Një çift i moshuar nga Ypsilanti, Michigan vendosi se ishte koha per te lene shtëpinë e tyre dhe për të shkuar në Kentaki ,per tu bashkuar me femijet dhe familjen e tyre. Ata mblodhen gjerat qe duhet te merrnin me vete.Furgoni u mbush me te gjitha sendet e tyre dhe cdo gje ishte ne rregull.Ata kishin para te mjaftueshme per te paguar punetoret qe i ndihmuan ne mbledhjen e gjerave dhe faturat në shtëpinë e tyre të re,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Rreth 11,000 dollarë,te cilat i mbanin ne kuletën e gruas.Kur arritën në shtëpinë e tyre të re, ata vune re diçka të tmerrshme te cilet i deshperoi tej mase.Paratë kishin humbur.Çanta e gruas, ku mbanin paratë, kartat e kreditit dhe ID-të, mungonte. Çifti i shqetësuar nuk e dinte se ku mund ta kishte humbur çantën. Ata nuk dinin ke te telefonin.Për fat të mirë, shqetesimi i tyre nuk zgjati shume.