Adelina godet Milaim Zekën: Kam me t’rreh bre shpulla gojës me dy duart e mia (Video)

Debate mes tyre ka kohë që ka filluar, por, sa po shkon e rritet më shumë.
Pas deklaratave të gazetarit Milaim Zeka ku tha se Adelina Ismaili gjatë kohës së luftës ka kërkuar ndihmë për mbrotje nga Beogradi, ka ardhur reagimi i kësaj të fundit, shkruan lajmi.net
Përmes një shkrimi të bërë në Facebook, Adelina është ndjerë e ofenduar nga këto deklarata dhe në shkrim ajo i është drejtuar gazetarit Zeka se “Kam me t’rreh bre shpulla gojës me dy duart e mia ne momentin që takohem me ty!”!

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

“Unë dua bukë edhe një shtëpi” Nëse nuk mundeni ta ndihmoni së paku Shpërndajeni (Video)

FËMIJËT DY DITË PA BUKË NË GOJË, FAMILJA SKAMNORE KËRKON LËMOSHË

“Unë dua bukë edhe një shtëpi, nuk kamë ngrenë bukë as qumësht. E dua dhomën me kukulla”, tha Lule Avdiu. Jasemini dhe Luja nuk po qajnë për lodra. Ka dy ditë që nëna e tyre Laureta nuk ka mundur që t’iu shtroj sofrën. E kjo situatë, është bërë përditshmëri në familjen Avdiu…

+ VIDEO/ FËMIJËT DY DITË PA BUKË NË GOJË, FAMILJA SKAMNORE KËRKON LËMOSHË“Unë dua bukë edhe një shtëpi, nuk kamë ngrenë bukë as qumësht. E dua dhomën me kukulla”, tha Lule Avdiu. Jasemini dhe Luja nuk po qajnë për lodra. Ka dy ditë që nëna e tyre Laureta nuk ka mundur që t’iu shtroj sofrën. E kjo situatë, është bërë përditshmëri në familjen Avdiu…

Posted by Almakos.com on Saturday, May 27, 2017

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

E dhimbshme: Argjendi 15 vjeçar vdes tragjikisht veç dy ditë pasi ia nisi punës

Para tri ditëve ishte raportuar për ndihmën që i ishte ofruar familjes pesë anëtarëshe të ish-luftëtarit të UÇK-së, Seli Bekaj në Bellgaj të Pejës.Por tani bëhet e ditur se familja Bekaj nga Bllagaja e Pejës pikërisht sot ka humbur djalin e tyre 15 vjeçar.15 vjeçari, Argjend Bekaj njoftohet të ketë humbur jetën në një aksident teksa po kthehej nga puna ku ishte punësuar dy ditë më parë.Ky është postimi i plotë nga iniciatori i bamirësisë në këtë rast, Adnan Hyseni:

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Ja çfarë ndodhë nëse vendosni një akull në këtë pikë në kokë (VIDEO)

Të gjithë dëshirojmë të jetojmë më gjatë, të dukemi më të rinj, të kemi më shumë energji dhe të jetojmë një jetë të shëndetshme, apo jo? Si mund të arrihet kjo?
Natyrisht, hani mirë, jini aktiv, mbajeni mendjen të kthjellur dhe mos bëni aktivitete të rrezikshme.

Por duket se një copë akull dhe pak minuta të kohës tuaj ndihmojnë gjithashtu. Në bazën e kafkës tuaj në qafë ekziston një pikë e njohur si ‘Feng Fu’, transmeton Lajmi.net.
Është një pikë presioni e gjendur në bazën e kafkës, saktësisht në pjesën e poshtme të kafkës (foto lartë). Nëse ju vendosni akull aty rregullisht, do të mundësoni ripërtëritjen e trupit tuaj.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Dënimi i fundit me vdekje në Shqipëri më 1992 (VIDEO)

Dy personat janë vëllezërit Josif dhe Dritëbardh Çuko nga fshati Libofshë i Fierit dhe u shpallën fajtorë për vrasje të shumëfishtë në atë që u quajt “Masakra e Libofshës”. Ata vranë pesë persona, mes tyre një foshnjë 8 muajshe.
Një foto interesante nga rrjeti. Ky është dënimi i fundit me vdekje i aplikuar në Shqipëri, varje në mes të qytetit. Kishte 8 muaj që kishte ardhur demokracia dhe legjislacioni nuk kishte ndryshuar ende.

Dy personat në foto janë vëllezërit Josif dhe Dritëbardh Çuko nga fshati Libofshë i Fierit dhe u shpallën fajtorë për vrasje të shumëfishtë në atë që u quajt “Masakra e Libofshës”.
Ngjarja ndodhi në 29 maj të vitit 1992 në fshatin Libofshë kur dy vëllëzërit hynë në mesnatë në banesën e familjes Puto me qëllim grabitjen e familjes.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Shkëncëtari i njohur propozoi një metodë eleminimi të valëve elektromagënetike të ndodhura në trupin tonë ( Tv, Celularë, PC) por ai u habit kur pa se muslimanët këtë veprim e kryenin çdo ditë!

Ne jemi medium i cili pranon sasi të mëdha të rrezatimit. Me fjalë tjera, ne stërmbushemi me valë elektromagnetike duke mos e hetuar këtë!
Kemi kokëdhimbje! Ndjehemi keq! Përtacia në punë dhe dhimbja në pjesë të ndryshme të trupit! Mos harroni këtë kur të ndjeni ndonjërin nga këto simptome!

Zgjidhja që sygjerohet:
Një shkencëtar jomusliman (nga Evropa) ka bërë studim prej të cilit ka konstatuar se mënyra më e mirë që trupi ynë të eliminojë këtë mbushje elektromagnetike të cilat e mundojnë trupin tonë është : lëshimi sa më i shpeshtë i ballit në tokë, ashtu që toka i absorbon mbushjet e dëmshme elektromagnetike.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Italiania që dashuronte Enveri: Shpëto tim shoq. Përgjigjja që mori

Sipas rrëfimit të Xhakomino Pozelit, portierit të famshëm të Kombëtares shqiptare që fitoi Ballkaniadën në 1946-ën, Aldo Renato Terrusi në librin e tij “Brenga ime shqiptare” tregon se pas arrestimit të të atit, e ëma Aurelia dhe daja i tij Xhakomo ishin përpjekur ta shpëtonin.

Ish-drejtori i bankës së Vlorës, ishte në burg kur familja i kërkonte ndihmë nga Enver Hoxha e Nako Spiru që ai të lirohej. Ndërsa italiania Aurelia Pozeli (më pas Terrusi) dhe Enver Hoxha ishin njohur në Gjirokastër, madje Hoxha i kish propozuar asaj fejesë duke marrë refuzimin e saj, vite më vonë, sistemi që Hoxha drejtonte fut në burg bashkëshortin e Aurelias
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Humbi ndjenjat dy vite më parë, flet mjekja dhe hedh dritë mbi shkakun e vdekjes së Adelës

Mjekja neurologe, Entela Basha, e përjashton sëmundjen e epilepsisë si shkak për vdekjen e gazetarës Adelajda XhamaNë një intervistë për “Panorama” ajo thekson se janë shumë të rralla raste të tilla që përfundojnë me vdekje.Ndërsa, sipas saj, mundësia më e madhe është që Adelajda Xhamani të ketë ndërruar jetë nga problemi kardiak

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

“Kam dhimbje në zemër sa herë e shoh me të tjera, do ta dua deri në vdekje…” (foto)

Kur dikush ndahet nga kjo jetë, e vetmja gjë që kërkojnë familjarët dhe të afërmit është qetësia.
Por kur je personazh publik, edhe të panjohurit e ndjejnë veten të afërt me personin që është larguar nga kjo jetë. Kjo gjë ndodh në çdo vend të botës.Vëmendje maksimale, pasi edhe dhimbja ngjan të jetë kolektive.

Një mesazh i ashpër është postuar në faqen e Bjordit nga një person që pretendon se është e afert me gazetarën e ndjerë e ndarë nga jeta të hënën në orët e para të mëngjesit, teksa ndodhej e vetme në banesë në Tiranë.Të tjerë fansa kërkojnë që Bjordi të bëhet i fortë e se ai është një djalë i mrekullueshëm.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Grushtohen krushqit në dasmë, plagoset nusja. Motivi do t’ju habisë (foto/video)

Një përleshje massive midis dy familjeve gjatë një dasme bëri që nussja dhe 11 dasmorë të mbeteshin të plagosur.Duru Akhan u filmua në fustanin e saj të dasmës, teksa u paraqit në spital me krahun e dëmtuar.Gjithçka filloi kur familja e dhëndrit Bilgin Akhan akuzoi krushqit për vjedhje të stolieve që i ishin dhënë nga mysafirët.

Pretendimi dyshohet se nxiti një sherr masiv dhe bëri që të thërritej edhe policia.
Bilgin ishte aq i zemëruar për incidentin, sa ai pretendon se dëshiron të paraqesë për divorc, pas marrjes së parave dhe stoli të tij.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote