Artan Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm: Po plasi lufta, të parat rrafshohen vilat e rezidencat e politikanëve dhe qeveritarëve. Mos e kërkoni ’97-tën

Artan Hoxha, i njohur si gazetar investigativ i ftuar në “Repolitix” ka thënë se nëse në vend krijohet sërisht situate e ’97-tës shqiptarët e dinë me kë të përballen.

Sipas Artan Hoxhës, nëse qytetarët preken do të sulen ndaj politikanëve dhe oligrakëve që kanë marrë paratë e tyre.“Në ’97 shqiptarët u prekën nga xhepi dhe nuk iu doli njëri garant,shtyp re,klamen dhe vazhdo

KETU

Thaçi: ‘Edhe nëse nuk naj japin vizat, nuk bahet nami’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mendon se edhe në rast se Kosova nuk arrin liberalizimin e vizave, sipas tij nuk bëhet ‘nami’.

Ai tha se çështja e liberalizimit të vizave u zmadhua shumë në popullin tonë sepse realisht nuk ka nevojë aq shumë, për shkak se sipas tij të rinjtë duhet të qendrojnë dhe të kontribojnë këtu,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Nëse e shihni këtë etiketë mbi fruta, mos e blini atë me asnjë çmim – kjo është arsyeja pse

Por,a keni menduar ndonjëherë se çfarë kuptimi kanë?Ka numra në etiketa.Këto shifra tregojnë informacion të rëndësishëm lidhur me frutin.Ajo quhet PLU ose “Product Looking Number”.

Nëse numri është 4 shifror dhe fillon me 3 ose 4,kjo do të thotë se nuk është natyrale, por ajo u rrit në fermat ku ka kimikate dhe pesticide,vazhdo artikullin e plote

Nga viti i ardhshëm kosovarët do të gjobiten nëse nuk e punojnë tokën

Që nga viti i ardhshëm,kosovarët do të duhet t’i paguajnë tatim shtetit për tokën që nuk e punojnë.Gjithë kjo meqenëse institucionet e Kosovës po planifikojnë që nga 2020’ta të nisin aplikimin e tatimit për të gjitha tokat bujqësore të cilat nuk punohen.

Por,se sa do të jetë pagesa për tokat e papunuar ende nuk dihet,vazhdo meposhte artikullin e plote

Media gjermane me rrëfim prekës për rastin e Fetah Rudit: Ish udhëheqësit e UÇK-së mund të përfundojnë në pranga

“Ne duhet të çlirohemi nga ky rrjet kriminal”-Ushtria guerile e shqiptarëve të Kosovës, UÇK luftoi për shkëputjen e Kosovës nga Serbia.

Krimet e luftës që thuhet se janë kryer nga UÇK-ja nuk janë adresuar në mënyrë të mjaftueshme: Dëshmitarët janë kërcënuar, persekutuar dhe vrarë. Disa si Fetah Rudi shpresojnë për një gjykatë të re speciale në Hagë,vazhdo lajmin e plote

Zeka: ‘nese partia ime fiton, krejt të rinjtë kanë me u kthy prej perëndimi..

Deputeti Milaim Zeka i cili ka formuar edhe një parti së fundmi ku synon që të arrijë dhe të marrë edhe qeverinë në dorë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Zeka tha se nëse partia e tij hyn në qeveri, atëherë të rinjtë do të kthehen nga perëndimi në Kosovë sepse do t’a shohin se çfarë zhvillimi u bë këtu,shtyp re,klamen dhe vazhdo