Merrni këtë pije për 5 netë rresht përpara se të flini dhe dhjami i barkut do te zhduket brenda pak ditesh!


Shumica prej nesh janë të vetëdijshëm per ushqimet jo te shendetshme qe konsumojme. Për fat të keq, kjo krijon një trup të sëmurë, peshë të tepërt, yndyrë të barkut që shumë njerëz nuk mund të heqin qafe dhe shumë probleme të tjera shëndetësore.

Yndyra e barkut është një problem shumë i zakonshëm në ditët e sotme.

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Sa duhet të jetë tensioni juaj i gjakut sipas moshës që keni!


Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga hipertensioni – presion të lartë të gjakut. Ekspertët mjekësorë thonë se hipertensioni është një çështje e zakonshme kardiovaskulare, e cila prek burrat dhe gratë. Prandaj, mbajtja e presionit tuaj të gjakut nën kontroll është jetësore, sepse ndërsa rriteni, kjo gjendje bëhet më e vështirë për t’u menaxhuar

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Çfarë tha profeti Muhammed për vajin e ullirit dhe përdorimin e tij?

Vaji i ullirit është i pranishëm në shumë familje, por të pakta janë ato familje të cilat kanë njohuri të përgjithshme rreth vajit të ullirit. Shkurtimisht do të rendisim me lejen e Zotit disa nga dobitë dhe rëndësitë e këtij produkti ushqimor.

Druri i ullirit është bekuar dhe permendur në Kur’an …

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Këto janë ushqimet që ju dobësojnë, edhe teksa flini!

Këto janë ushqimet që ju dobësojnë, edhe teksa flini!
A është e mundur? Është vërtetuar shkencërisht se ka disa ushqime të shkëlqyera që mund të “heqin” kilogramë teksa jeni duke fjetur. Cili është sekreti?

Disa ushqime, të pasura me proteina, do ti sigurojnë trupit tuaj ushqyes të domosdoshëm pa rritur nivelin e sheqerit në gjak dhe trupi do të vazhdojë të djegë kalori njëkohësisht.
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Të mirat nga konsumimi i lëngut të domateve


Domatet përdoren në salca të ndryshme, në gjella ashtu si edhe në sallata. Por megjithatë pothuajse për të gjithë, domatet nuk janë zgjidhja e parë kur bëhet fjalë për ushqimet e shëndetshme.

Në fakt, nëse nuk e dini, domatet janë shumë më të shëndetshme nëse konsumohen si lëng.

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

A po kontribuojnë prerjet cezariane në autizëm?

Dr. Perlmutter njihet për kontributin e tij që ka dhënë për fëmijët me autizëm. Njihet gjithashtu si autor i librit ‘The grain brain’ dhe sipas tij, një nga arsyet e rritjes së numrit të fëmijëve me autizëm, është rritja e numrit të lindjeve me prerje cezariane.

Hap reklamen me poshte / Vazhdo Artikullin

Shenjat paralajmëruese që stomaku juaj është i sëmurë dhe 9 mënyra si ta zgjidhim këtë problem!

Sot, shkencëtarët besojnë se pesha, imuniteti, madje edhe shëndeti i zemrës mund të varet nga një kulturë e mikroorganizmave të dobishme për zorrën.Organizmat që janë pjesë e ekosistemit tonë njerëzor, zhvillohen dhe evoluojnë për shkak të shumë faktorëve dhe shkaqeve.

Kur lindim, marrim baktere nga nëna jonë kur kalojmë përmes kanalit vaginal.

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Simptoma e parë e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë (Foto)

Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe numri i grave të prekura nga kjo sëmundje është një rritje. Ndonëse kjo formë agresive e kancerit shoqërohet dhe shenja të hershme jo shumë femra janë të afta t’i kuptojnë këto sinjale.

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Kanceri në stomak zhvillohet në heshtje. Këto janë shenjat e para! Është e rëndësishme që të jesh i vëmendshëm!


Kanceri i stomakut është një sëmundje vdekjeprurëse e cila vret mijëra njerëz çdo vit. Shanset e mbijetesës janë të larta nëse e zbuloni sëmundjen në kohë, por rrallë herë dikush i kushton vëmendje simptomave derisa bëhet shumë vonë.
Ajo që ju duhet të bëni që të parandaloni kancerin e stomakut është të njihni simptomat në kohë.

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin