Pini një gotë me ujë, në orën 6 të mëngjesit: E tërë bota është çmendur nga rezultatet që jep! Zbuloni pse?

Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin dhe ai do të mundësojë parandalimin e shumë sëmundjeve.Ajo që duhet të bëni është të pini një gotë me ujë çdo mëngjes.Përfitimet e shumta shëndetësore që vijnë duke ndjekur këtë rutinë janë të njohura,kalo ne Linkun e meposhtem

LINK

A E Dini Si Shfaqen Sëmundjet Më Të Këqija? Shkaktarë Nuk Janë As Ushqimi, As Stresi, Por Diçka Krejtësisht Tjetër!

Çdo sëmundje është e lidhur me emocionin e caktuar të cilin e kultivojmë brenda vetes, nuk është me rëndësi a është hidhërimi, brengosja apo ndonjë emocion tjetër negativ.
Nëse vëreni te vetja ndonjë nga këto që i përmendëm, përpiquni që t’i largoni këto ndjenja, sepse mund të shkaktojnë sëmundje serioze,vazhdo ketu artikullin e plote

Rama e zgjodhi ministër të Jashtëm, ç’thotë për Gent Cakaj profesori i tij

Blerim Latifi, filozof, pedagog dhe analist i njohur nga Kosova ka komentuar zgjedhjen e Gent Cakaj, ish-student i tij, si ministër i Jashtëm i Shqipërisë.
Latifi thotë se Genti është një mendje brilante. Latifi thekson se Cakaj do japë kontribut edhe në politikë.“Gentin e kam pasur student në Departamentin e Filozofisë,kalo ne Linkun e meposhtem

LINK

Elvi Sidheri: Shqiptarët ortodoksë të Ohrit dhe ati i letërsisë moderne maqedonase, me rrënjë shqiptare

Nëse përmendet në Shqipëri sot emri i Grigor Përliçev, atëherë shumë pak njerëzve ky emër do t’u tingëllojë i njohur, aq më pak do t’u ngjallë mbresa grishëse.
Por, nëse ky emër përmendet në Maqedoninë (e pritshme të Veriut) e sotme, Bullgari, qoftë edhe në Greqi, atëherë ky njeri menjëherë fiton kuptimin e vet të plotë burimor,kalo ne Linkun e meposhtem

LINK

Shërbyesja e një pasaniku i kërkoi djalit të saj të rrinte në banjo. Kur i pasuri e gjeti djaloshin aty duke ngrënë, bëri një veprim që vulosi jete n e 4 vjecarit përgjithmonë

Një manjat ka ftuar shërbyesen e tij të marrë pjesë në një darkë banketi të mbajtur në rezidencën e tij dhe i kërkoi asaj të sillte së bashku djalin e saj 4 vjeçar edhe në darkë.Megjithatë, ishte një nënë e vetme ndjeu se ajo ishte e papërshtatshme për të ngrënë dhe përzier me të ftuarit e pasur,vazhdo ketu artikullin e plote

Ti (Elvis Naçi) bërë këtë MËKAT…

Nuk kam degjuar aq shume ligjerata te Elvisit sa degjova keto dy dite per te kapur nese vertete e ka thene ne kontekstin qe u perfol? Degjova aq shume lavderime per femren ne pergjithesi, e krahasuar me parajsen, nen kembet e saj parajsa. E te them te drejten t’i kishe thene pas ketij “skandali”,kalo ne Linkun e meposhtem

LINK

Skandaloze: Europa e financoi 33 miliardë euro Maqedoninë, që t’i shtyp shqiptarët

Udha e shtrembër e Maqedonisë dhe “Platforma” shqiptare
Shkruan: Nijazi Muhamedi :Kjo “platforma” jonë, ajo që ka bërë fillimet (1990) dhe është tërësuar në Tetovë dhe do të jetë sot e mot platformë e përhershmërisë shqiptare në tokë të vet, do t’i qesë punë europiane Ambasadorit të BE-së në Shkup,kalo ne Linkun e meposhtem

LINK

Njihuni me fshatin e Kosovës ku nuk festohet Viti i Ri

Asnjë shtëpi, dyqan apo objekt tjetër dhe as rrugët e fshatit nuk janë dekoruar me drita, ndonëse pak ditë kanë mbetur deri në ndërrimin e moteve.
Në fshatin Bresanë të Opojës, në rajonin më jugperëndimor të Kosovës, nuk festohet Viti i Ri.Banorët e këtij fshati deklarohen qind për qind të besimit islam dhe sipas fesë,vazhdo ketu artikullin e plote

LAJMI FUNDIT / Kaplohet nga zjarri një banesë në Prishtinë

Një banesë në lagjen “Aktash” të Prishtinës, është kapluar nga zjarri si pasojë e ndezjes së fishekzjarrëve në ndërrimin e moteve.
Për KosovaPress, në telefonatën që i është bërë urgjencës së zjarrfikësve, ata shkurt kanë konfirmuar se tashmë janë në intervenim tek ky rast.
“Jemi në intervenim në katin e nëntë,kalo ne Linkun e meposhtem

LINK