Skandali nuk ka fund, kush përfshihet tjetër në bisedat e përgjuara të Habilajve

Skandali nuk ka fund, kush përfshihet tjetër në bisedat e përgjuara të Habilajve

Nga bisedat e përgjuara ndërmjet anëtarëve të grupit Habilaj, në dosjen prej më shumë se 400 faqe të Italisë, përfshihet edhe Kosova.

Biseda: Seiti: Dreqi ta hajë, duhet të shkoj edhe në Prishtinë sapo të zbres në Vlorë!

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Zhdukini hemorroidet e majasëllin si me dorë, kjo kurë popullore bën mrekulli

Rreth 100 kokrra ferreçka gjembaçi përgatiten dhe piqen si kafe, bluhen ose pluhurosen në havan dhe përzihen me 20 lugë

kafeje çaji me mjaltë e jepet nga 1 lugë kafeje çaji në mëngjes esëll dhe 1 lugë në darkë, mbas buke përpara gjumit.
Image result for Zhdukini hemorroidet e majasëllin si me dorë, kjo kurë popullore bën mrekulli
Për të lexuar më shumë hap linkun/linqet më poshtë

Aksident i rëndë, makina përplas karrocën e fëmijës

Aksident i rëndë, makina përplas karrocën e fëmijës. Një fëmijë i cili lëvizte me karrocë fëmijësh nga e ëma, është përplasur nga një makinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në qytetin e Vlorës.

27-vjeçari L.C., banues në Vlorë, dyshohet gjatë së martës në lagjen “24 Maji”, duke drejtuar mjetin tip “Ford”, ka aksidentuar fëmijën e mitur 2 vjeçe, banuese në Vlorë.

Lexo po ashtu: Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Gresa ka një mesazh shumë të bukur për nënën e saj, nuk ndalet nga lotët Shyretja

Ato janë bashkë në jetë por edhe në skenë, janë nënë e bijë dhe njëkohësisht këngëtare shumë të dashura për publikun shqiptar.

Shkrute Fejza dhe Gresa Behluli tash e disa vite nuk ndahen nga njëra-tjetra në muzikë, ato këndojnë bashkë nëpër shumë koncerte, ahengje e mbrëmje të ndryshme familjare, gjersa me vite na kanë sjellë duete të veçanta!
“Nëna ime” dueti më i veçantë i skenës, Gresa Behluli: Unë dhe mami gjithnjë të pandashme (Foto/Video)
Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Alarmi i mjekëve: Ndaloni së përdoruri këtë produkt para se të jetë shumë vonë

Naftalina është një përbërës i rrezikshëm, në formën e një substance të bardhë që ka aromë shumë të fortë. Disa prej nesh e njohin naftalinën që përdoret kundra molave dhe për të larguar insektet. Ajo njihet si një pesticid që nga viti 1948. Për më tepër, ashtu si pesticidet e tjera, naftalina nuk është e sigurt për ne, sidomos kur është e ekspozuar në hapësirat ku jetojmë.Ajo mund të shkatërrojë ose të ndryshojë qelizat e kuqe të gjakut.


Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Biri me të shoqen rrahin nënën e shkretë, për këtë shkak!

Biri me gruan e tij e kanë rrahur nënën pasiqë ajo e kishte humbur lodrën e djalit të tyre, duke i shkaktuar plagë në fytyrë, duke i lënë plagë nën sy dhe faqe.

Si duket djali e ka harruar që kjo nënë e shkretë e ka mbajtur 9 muaj në bark dhe tani e meriton këtë gjë? Kjo ka ndodhur në një provincë të Jordanit.


Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Si të pastroni zorrën e trashë dhe të humbisni 9 kg në vetëm 3 javë

Çdo ditë e më shumë njerëz po vuajnë nga sëmundjet e zorrës së trashë në të gjitha anët e botës. Për pjesën më të madhe, kjo shkaktohet nga zakonet e pashëndetshme në të ngrënë, që parandalojnë pastrimin e këtij organi.

Edhe pse ka teknika për zgjidhjen e këtij problemi, ato janë shpesh të rrezikshme.Nga ana tjetër, jo të gjithë njerëzit kanë mundësi për të paguar.

Mos e humb, hap meposhte per me teper

Do të ngelesh shtatzënë? Ja ç’duhet të dish!

Nga Dr. Lindita Myzyri, mjeke gjinekologe pranë Qendrës Shëndetësore nr.3 në Tiranë!

Kush ka provuar të paktën një herë një shtatzëni, e di që në konsultorin e gruas do të përballet me një mori pyetjesh, këshillash e ekzaminimesh që ndonjëherë ngjajnë dhe fare pa rëndësi. Por a keni menduar ndonjëherë mbi rëndësinë e tyre!

Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Artistja e njohur shqiptare: Vjehrra duhet rrahur 5 herë në ditë

Artistja e njohur shqiptare: Vjehrra duhet rrahur 5 herë në ditë
Nuk është ndonjë sekret që nuse e vjehrrë kanë raporte konfliktuale, madje ndonjëherë edhe duke i kaluar të gjitha limitet.

Teksa poston një foto në rrjetet sociale, ku shihet ajo që ndodhi në “TV Klan”, Rudina shkruan përmbi foto, “Vjehrra ideale për ta rrahur 5 herë në ditë”.

Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Vetëm njerëzit shumë të vëmendshëm mund të dallojnë 9 fytyrat në këtë foto

Bev Doolittle, një artiste amerikane e njohur për artin e saj të kamofluar edhe pse e thyer në moshë ende vazhdon të surprizojë me punimet e saj që përhapen me shpejtësi në rrjet.

Dy nga pikturat e saj më të famshme janë këto dhe ajo u ka bërë ndjekësve të saj një pyetje: Sa fytyra arrini të dalloni dhe sa kuaj në fotot e mëposhtme?
Vetëm njerëzit shumë të vëmendshëm mund të dallojnë 9 fytyrat në këtë foto
Mos e humb, hap meposhte per me teper.