Biri me të shoqen rrahin nënën e shkretë, për këtë shkak!

Biri me gruan e tij e kanë rrahur nënën pasiqë ajo e kishte humbur lodrën e djalit të tyre, duke i shkaktuar plagë në fytyrë, duke i lënë plagë nën sy dhe faqe.

Si duket djali e ka harruar që kjo nënë e shkretë e ka mbajtur 9 muaj në bark dhe tani e meriton këtë gjë? Kjo ka ndodhur në një provincë të Jordanit.


Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Si të pastroni zorrën e trashë dhe të humbisni 9 kg në vetëm 3 javë

Çdo ditë e më shumë njerëz po vuajnë nga sëmundjet e zorrës së trashë në të gjitha anët e botës. Për pjesën më të madhe, kjo shkaktohet nga zakonet e pashëndetshme në të ngrënë, që parandalojnë pastrimin e këtij organi.

Edhe pse ka teknika për zgjidhjen e këtij problemi, ato janë shpesh të rrezikshme.Nga ana tjetër, jo të gjithë njerëzit kanë mundësi për të paguar.

Mos e humb, hap meposhte per me teper

Do të ngelesh shtatzënë? Ja ç’duhet të dish!

Nga Dr. Lindita Myzyri, mjeke gjinekologe pranë Qendrës Shëndetësore nr.3 në Tiranë!

Kush ka provuar të paktën një herë një shtatzëni, e di që në konsultorin e gruas do të përballet me një mori pyetjesh, këshillash e ekzaminimesh që ndonjëherë ngjajnë dhe fare pa rëndësi. Por a keni menduar ndonjëherë mbi rëndësinë e tyre!

Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Artistja e njohur shqiptare: Vjehrra duhet rrahur 5 herë në ditë

Artistja e njohur shqiptare: Vjehrra duhet rrahur 5 herë në ditë
Nuk është ndonjë sekret që nuse e vjehrrë kanë raporte konfliktuale, madje ndonjëherë edhe duke i kaluar të gjitha limitet.

Teksa poston një foto në rrjetet sociale, ku shihet ajo që ndodhi në “TV Klan”, Rudina shkruan përmbi foto, “Vjehrra ideale për ta rrahur 5 herë në ditë”.

Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Vetëm njerëzit shumë të vëmendshëm mund të dallojnë 9 fytyrat në këtë foto

Bev Doolittle, një artiste amerikane e njohur për artin e saj të kamofluar edhe pse e thyer në moshë ende vazhdon të surprizojë me punimet e saj që përhapen me shpejtësi në rrjet.

Dy nga pikturat e saj më të famshme janë këto dhe ajo u ka bërë ndjekësve të saj një pyetje: Sa fytyra arrini të dalloni dhe sa kuaj në fotot e mëposhtme?
Vetëm njerëzit shumë të vëmendshëm mund të dallojnë 9 fytyrat në këtë foto
Mos e humb, hap meposhte per me teper.

BEFASON ERDOGANI: Ja se cfarë tha para Vucicit për Kosovën!

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot në Beograd deklaroi se projekti i autostradës mes kryeqyteteve të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) dhe Serbisë duhet sa më parë të realizohet.

“Sot zhvilluam takime shumë të dobishme, ndërsa do të kemi rastin t’u adresohemi afaristëve, një pjesë e të cilëve tashmë vepron në Serbi, ndërsa një pjesë e tyre ka arritur dhe janë investitorë potencial në Serbi.
Erdogan asnjë fjalë për Kosovën në Serbi, ndërsa angazhohet për autostradën Beograd -Sarajevë
Mos e humb, hap meposhte per me teper

Lajm shumë i keq për Remzie Osmanin morrëm sot në mëngjes!

Këngëtares Remzie Osmani ditë më parë i ka ndodhur diçka e pa këndshme.

Asaj i është grabitur banesa dhe janë vjedhur gjëra me vlerë, mirëpo detaje të tjera ende nuk dihen.
Këngëtarja para disa javësh ishte e ftuar në emisionin Prive ku tregoi se po i ecin punët shumë mirë dhe se ka kënduar në një dasmë luksoze në Turqi.
Remzie Osmanit i është plaçkitur banesa, ja detajet
Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Rrëfimi i rrallë: Çfarë më tha Azemi Hajdari para se të vdiste!

Fatmira Hajdari, foli për herë të parë pas vrasjes së bashkëshortit dhe babait të tre fëmijëve të saj, Azem Hajdarit, pesë muaj më pas. Në këtë rrëfim për revistën Klan të datës 28 shkurt 1999, gazetarja Rudina Xhunga e ka pyetur për momentet e fundit të Azem Hajdarit dhe Fatmira ka treguar gjithçka.
18 vjet më pas, dritare.net po e sjell të plotë rrëfimin e zonjës Hajdari.

Image result for Rrëfimi i rrallë: Çfarë më tha Azemi Hajdari para se të vdiste!
Mos e humb, hap meposhte per me teper

Të paktë janë ata që ja qëlluan se sa shalqira gjenden në këtë fotografi

Ky test me shalqir është bërë hit në internet, ndërsa shumicës i shkakton kokëdhembje pasi që nuk mund ta zgjidhin, transmeton “Zëri.info”.

Pra, para jush është një detyrë “e vështirë”, ndërsa ju përpiquni ta zgjidhni. Shikoni mirë shalqirët dhe mundohni të arrini te përgjigja e saktë.
Të paktë janë ata që ja qëlluan se sa shalqira gjenden në këtë fotografi?
Mos e humb, hap meposhte per me teper.

Shkoi ta pastrojë aknen, e tmerrshme çfarë i del nga fytyra (Video)

Një hapësirë e madhe ishte krijuar në vendin e aknes, ndërkaq kur mjeku filloi ta pastrojë atë, djaloshi veçse e kishte të mpirë atë faqe që të mos ndjejë dhimbjet, shkruan lajmi.net


Ky djalë kishte pasur një akne të madhe në fytyrë dhe ishte detyruar të shkojë tek mjeku që ta pastrojë atë.Pastrimi i fytyrës zgjati shumë për shkak të asaj që i doli nga faqja.
Kliko Linkun poshte per te shikuar videon

 

 

 

 

 

 

 

Link