Femrat në gjithë botën vënë sodë bikarbonati nën sy. Rezultatet do t’ju mrekullojnë!

Femrat në gjithë botën vënë sodë bikarbonati nën sy. Rezultatet do t’ju mrekullojnë!

Me siguri deri tani nuk keni dëgjuar vetitë e shumta shëruese të sodës së bikarbonatit, e cila që nga koha e lashtë përdoret për shërim, por edhe për zbukurim.

Është e njohur që soda është përbërës i pashmangshëm për shumë kulaçe, biskota, simite dhe ushqime të tjera.
Largoje reklamën mëposhtë / artikullin

Kondukterit i bie të fikët, përplaset në dyshemenë e Autobusit

Një Kondukterit ka rënë të fikët pak më parë në autobusin e Babrrusë,ndërsa njerëz të shumtë janë munduar që t’i shkojnë në ndihmë.

Nuk dihet arsyeja e dobësimit fizik të burrit,ndërsa policia ka hyrë menjëherë në urban për të parë situatën.Teksa është lajmëruar ambulanca dhe në pritje të bluzave të bardha.
Largoje reklamën mëposhtë / artikullin

Ajo është 22 vjeçe dhe shtatzënë për herë të katërt, zbulimi në eko i jep fund lumturisë

Chloe Dunstan është një grua e re që në moshën 22 vjeçe mbeti shtatëzënë për herë të katërt në kërkim të një vajze, megjithatë doktori që e ndoqi shtatëzaninë e saj e la të shkatërruar me rezultatin e ultrazërit.Chloe kishte tre djem dhe në shtatëzaninë e katërt shpresonte që të bënte një:

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Merrni këtë pije për 5 netë rresht përpara se të flini dhe dhjami i barkut do te zhduket brenda pak ditesh!


Shumica prej nesh janë të vetëdijshëm per ushqimet jo te shendetshme qe konsumojme. Për fat të keq, kjo krijon një trup të sëmurë, peshë të tepërt, yndyrë të barkut që shumë njerëz nuk mund të heqin qafe dhe shumë probleme të tjera shëndetësore.

Yndyra e barkut është një problem shumë i zakonshëm në ditët e sotme.

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Sa duhet të jetë tensioni juaj i gjakut sipas moshës që keni!


Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga hipertensioni – presion të lartë të gjakut. Ekspertët mjekësorë thonë se hipertensioni është një çështje e zakonshme kardiovaskulare, e cila prek burrat dhe gratë. Prandaj, mbajtja e presionit tuaj të gjakut nën kontroll është jetësore, sepse ndërsa rriteni, kjo gjendje bëhet më e vështirë për t’u menaxhuar

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Çfarë tha profeti Muhammed për vajin e ullirit dhe përdorimin e tij?

Vaji i ullirit është i pranishëm në shumë familje, por të pakta janë ato familje të cilat kanë njohuri të përgjithshme rreth vajit të ullirit. Shkurtimisht do të rendisim me lejen e Zotit disa nga dobitë dhe rëndësitë e këtij produkti ushqimor.

Druri i ullirit është bekuar dhe permendur në Kur’an …

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin

Këto janë ushqimet që ju dobësojnë, edhe teksa flini!

Këto janë ushqimet që ju dobësojnë, edhe teksa flini!
A është e mundur? Është vërtetuar shkencërisht se ka disa ushqime të shkëlqyera që mund të “heqin” kilogramë teksa jeni duke fjetur. Cili është sekreti?

Disa ushqime, të pasura me proteina, do ti sigurojnë trupit tuaj ushqyes të domosdoshëm pa rritur nivelin e sheqerit në gjak dhe trupi do të vazhdojë të djegë kalori njëkohësisht.
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin