URIME! Politikanja Gjermane mbështet Kosovën, Vendosja e taksës e qëlluar hallall ju koft (Video)

Doris Pack, politikane gjermane dhe ish deputete e Parlamentit Europian, ka komentuar vendimin e taksës së Qeverisë së Kosovës për produktet serbe, ajo ka thënë se ky është mjeti i vetëm i për t’iu kundërpërgjigjur mungesës së miqësisë me fqinjët. E quan të turpshëm mosheqjen e liberalizimit të vizave.

“Po, është e turpshme që ne ende e shtyejmë heqjen e vizave për Kosovën! Ata po ndihen të lënë anash, prandaj rritja e taksave për ta shihet si mjeti i vetëm për t’iu kundërpërgjigjur mungesës së miqësisë së fqinjëve të tyre,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Largoni 10 kilogramë toksinë nga zorra e trashë me vetëm 2 përbërës

Numri i njerëzve të cilët janë diagnostikuar me kancer të zorrës së trashë po rritet çdo ditë. Organet tona nuk janë në gjendje të pastrojnë trupin tonë për shkak të zakoneve të këqija dietore.Megjithatë, ekziston një alternative më e mirë sesa ato shkencore, sepse nuk përmban kimikate dhe prandaj nuk mund të shkaktojë efekte anësore.Krejt çfarë juve do t’iu duhet janë: 1 mollë, 1 gotë uji, 1 lugë çaji mjaltë dhe 1 lugë çaji fara liri,Ju do të duhet të lani mollë dhe ta preni atë në copa, duke ia larguar farat,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Kryetari i Zubin Potokut kërcënon: “Mund t’i fundosim shqiptarët”

Duke theksuar se serbët janë “të gatshëm që forcës t’i përgjigjen me forcë”, por se këtë nuk do ta bëjnë, transmeton KP.“Ne jemi në gjendje t’ua kufizojmë pirjen e ujit, t’ua rrëzojmë sistemin energjetik, madje edhe t’i fundosim, por këtë nuk do ta bëjmë dhe bëj thirrje edhe një herë që të gjitha problemet të zgjidhen në mënyrë paqësore”, ka thënë Vuloviq.Ai shtoi se serbët janë të vendosur për të qëndruar në Zubin Potok, por janë të vetëdijshëm se pa ndihmën e Serbisë një gjë e tillë është e pamundur,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Donald Trump: Është mrekulli!Nafta kap dyshemenë/Qmimi i Naftës pëson ramje në tërë botën…

Në vetëm disa javë, çmimet e naftës pësuan një rënie drastike, duke befasuaf tregjet në mbarë botën. Çmimi i naftës së papërpunuar ka rënë pothuajse me 30 për qind, lëvizje që i atribuohet një numri faktorësh, së bashku me fuçinë $ 100 dollarë.Arabia Saudite ka një rol të madh në rënien e çmimeve të naftës, por edhe Irani ka gjithashtu ndikim të madh.Më herët këtë vit, qeveria amerikane premtoi të “asgjësojë” eksportet e naftës të Iranit, duke miratuar një qëndrim të ashpër, i cili, së bashku me sanksionet e imponuara në vend, ndikoi në tregje,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Vetëm 1 gotë nga kjo pije para se të flini, do t’ju ndihmojë të hiqni të gjithë dhjamin që keni pasur në ditën e mëparshme

Nëse jeni të gatshëm për të humbur peshë, por ju thjesht nuk keni kohë të mjaftueshme për trajnim të rregullt, kjo pije mahnitëse mund të bëjë mrekulli për ju.Përveç kësaj, është shumë e dobishme për detoksifikimin dhe eliminimin e tepërt të dhjamit nga trupi juaj. Kjo përmirëson shëndetin tuaj, por edhe gjendjen tuaj të mendjes,shtyp re,klamen dhe vazhdo

E fundit, por jo më pak, kjo pije përmirëson metabolizmin tuaj duke nxitur kështu humbjen e peshës. Gjëja më e mirë është se është plotësisht e shëndetshme dhe ju jep rezultatet e dëshiruara në një kohë shumë të shkurtër.Ju duhet:½ një limon,1 kastravec,1 lugë çaji xhenxhefili,Një tufë me majdanoz,1/3 e një gote uji.Përgatitja:Përzieni të gjithë përbërësit duke përdorur një përpunues të ushqimit deri sa të merrni një përzierje homogjene. Konsumoni këtë pije të dobishme çdo natë para se të shkoni në shtrat.

Në kufirin mes Greqisë dhe Shqipërisë forcat greke ekzekutojnë një shqiptar

Banorët e zonës së “Astirit” vijojnë të mbajnë të bllokuar rrugën në shenjë proteste kudnër prishjes së banesave dhe bizneseve të tyre të prekura nga projekti i “Unazës së Madhe”.

Ata shprehen të vendosur se do të vijojnë të qëndrojnë në rrugë deri në lirimin e protestuesve të ndaluar pas protestës para Kuvendit, mes të cilëve është edhe një 17-vjeçar.

Në një prononcim për Fax News, nëna e 17-vjeçarit P.A. i cili shprehet: “Më është arrestuar djali, ai po protestonte për shtëpinë e tij.

Unë do të bëj vetëgjyqësi nëse ata nuk e lirojnë. Arrestimi i tij dhe të tjerëve është politik, por ai nuk doli për politikë, por për shtëpinë e tij.

Ne nuk kemi dhunuar askënd, pëkundrazi ne jemi dhunuar dhe po dhunohemi edhe tani. Ne do të qëndrojmë deri në pikën e fundit, ata duhet të lirojnë fëmijët tanë. Jemi këtu jo për çështje partie por për të drejtën tonë”.

Më tej për Fax News foli edhe një nga protestueset e plagosura gjatë përplasjes me policinë para Kuvendit, e cila shprehet se është bashkuar protestës vetëm për t’i thënë popullit që sot jam më e fortë se kurrë.

“Jam shumë pa qejf, por jam ngritur vetëm për t’i thënë popullit që sot jam më e fortë se kurrë.

Më erdhi kryeministri në spital, më tha nuk kam ardhur për ty. Unë i thashë, e kam për turp të vish ti të më vizitosh”, – tha protestuesja.

Në kufirin mes Greqisë dhe Shqipërisë forcat greke ekzekutojnë një shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kufirin greko-shqiptar vetëm pak kohë pas trazirave pas vrases së terroristit grek nga forcat shqiptare.
Policia greke ka vrarë një shqiptar që po transportonte drogë pranë kufirit.
Mësohet se ka pasur shkëmbim zjarri mes policisë dhe trafikantit.
Ende nuk dihet emri i shqiptarit të vrarë në kufirin e gjelbër,per lajmin e plote shtyp re,klamen

Qyteti i vogël me zemër të madhe, bojkotojnë miellin serb dhe përdorin atë vendor!

Vendimi i fundit i qeverisë për rritje të taksave ndaj prodhimeve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës, duket se ka vetëdijesuar shumë qytetarë, poashtu edhe shumë biznese vendore.Bojkotimi i produkteve serbe ka nisë të aplikohet nga një masë e madhe.
Banorët e Komunës së Vushtrrisë, si shenjë përkrahje ndaj vendimit të qeverisë “Haradinaj”, po bojkotojnë miellin serb duke e përdorur vetëm atë vendor.Naser Imeri, që drejton kompaninë “Ariani Company”, ka treguar organizimin e mrekullueshëm të qytetarëve të Vushtrrisë ku kanë arritur të grumbullojnë 30 mijë kg miell për të i ndihmuar ata që kanë nevojë,per lajmin e plote kliko re,klamen

Është e pabesueshme ajo që i ndodh trupit tuaj nëse hani dy vezë në ditë

Pavarësisht nga mendimi juaj mbi vezët, me siguri që nëse e hapni tani frigoriferin e keni një pako me vezë në të. Duke ngrënë vezë çdo mëngjes kjo është një mënyrë e mirë për të filluar ditën. Jo vetëm sepse ato shijojnë mjaft mirë, por edhe sepse sjellin edhe një numër të madh përfitimesh në organizëmPasi të lexoni këtë artikull me siguri, që do të rrisni sasinë e konsumimit të tyre, nga 1 në 2 kokrra në ditë. Ka shumë mundësi… Per lajmin e plote kliko re,klamen

Kështu gjunjëzohet Serbia shoviniste. Vlera e dinarit serb do bije, papunësia në Serbi do të rritet pas taksës 100%

Ekonomisti Hekuran Murati ka folur për taksën e re prej 100 për qind, që Qeveria e Kosovës ka vendosur ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.
Murati ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se kjo taksë ka qenë e domosdoshme, teksa ka përshëndetur vendimin e Qeverisë.
Sipas tij, taksa madje është vonuar. “Por, më mirë vonë se kurrë”, është shprehur ai.Murati gjithashtu theksoj se pas kësaj takse që Kosova miratoj sot,vazhdo lajmin duke klikuar re,klamen