Pas 25 viteve martesë lind fëmiun e parë, Nëna Shqiptare shpërthen në lot (VIDEO)

Një grua shqiptare është bërë nënë pas 25 vite martesë. Kjo gjë ka gëzuar shumë të emën e cila nga emocionet nuk ka mundur ti ndalë lotët dhe ka filluar të qajë.Ky është njëri prej shumë rasteve të tilla ku pas shumë viteve e ëma lind fëmijë.

Kjo ngjarje ka prekur edhe stafin e lindjes te cilët kanë filluar te qajnë bashkë me nenën e cila ka lindur shpresojmë qe te gjithë qiftet te krijojnë familje,shtyp re,klamen dhe vazhdo

https://www.facebook.com/2109483205962196/videos/2136941846549665/

Vlora Çitaku ‘dridhë’ Serbinë me deklaratë pas vendosjes së taskës

Navën e kaluar në Këshillin e Sigurimit ku u diskutua edhe për Kosovën, foli edhe ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq.
Ai gjatë fjalimit të tij është ankuar edhe për wrraasjen e Oliver Ivanoviqit, duke thënë se autoritetet e Kosovës nuk kanë bërë asgjë për zbardhjen e rastit, shkruan lajmi.net.
“Janë bërë afër një vit nga wrraasja e Ivanoviqit dhe nuk është arritur ende asgjë në zbardhjen e rastit”, kishte thënë Daçiq gjatë fjalës së tij,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Vuçiq i jep fund bashkëpunimit me NATO-në, ne kemi besim vetëm në Rusinë

Cepurin ka thënë se beson se Serbia, si shtet serioz, do të dijë të ballafaqohet me përgjegjësi me provokimet e kërcënimet për konfrontim

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic i ka thënë ambasadorit rus Aleksandar Cepurin se Serbia nuk ka më arsye të ketë besim në KFOR-in, përkatësisht në NATO-n në Kosovë.

Vucic me kryeministren serbe Ana Brnabic e kanë falënderuar ambasadorin rus për atë se “kupton se çka saktësisht po ndodh në Kosovë dhe se sa janë të rrezikuara paqja e stabiliteti në tërë regjionin”,shtyp re,klamen dhe vazhdo

SHBA, Turqia dhe Italia ar.matosin us.htrinë shqiptare, plan për ta bërë Shqipërinë fuqinë e jashtezakonshme per te (Video)

Tre shtetet e fuqishme a.rmë të rënda dhe të lehta për ush.trinë shqiptare, marrëveshja më Turqinë po zbatohet në fshehtësi, Ankaraja sjell pajisjet më të fundit ush.tarake për usht.rinë shqiptare, Shqipëria ka dyfishin e b.lindave që ka Serbia

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Turqia dhe Italia janë të interesuara që Shqipëria të bëhet fuqia më e madhe ush.tarake në Ballkan shtype rekl,am dhe shiko videon.

“ROSU po nderhynë në Veri të Mitrovicës, ashtu siç ka ndërhyrë NATO në luftë”

Edhe perkunder te gjithave, ROSU edhe sot tregoi se eshte ne gjendje me i dale zot ketij vendi, dhe jane ne krye te detyres kudo dhe kurdohere kur eshte e nevojshme nderhyrja e tyre.

Puna e tyre shume profesionale, gatishmeria e tyre per nderhyrje ne cdo moment aty ku dhe kur kerkohet, sigurisht eshte per cdo lavdate.

Sa here ata shfaqen ne publik, per cilendo arsye qofte, ata i mrekullojne njerezit e ketij vendi, dhe keta te fundit ROSU-ne e shohin me admirim, ashtu sic e pane NATOn menjehere pas luftes. Heronj dhe shpetimtare, pra.. por, edhe jane te tille!

Edhe kesaj here, menjehere pas nje aksioni te madh per dy dite me radhe, po ua jep njerezve po te njejten ndjesi; plot krenari dhe admirim per ata. Edhe kesaj here eshte mbushe facebooku me foto, statuse per Njesine Speciale te Policise se Kosoves. Foto e statuse keto ku tregojne sa ndihen te lumtur dhe krenar per ata, sa shume i gezon nderhyrja e tyre ne Veri, vendosja e rendit dhe ligjit ne cdo skaj te Kosoves, perfshi ketu edhe Veriun. Sigurisht, edhe e meritojne kete!!!

Por, a po na bie ne mend neve te gjitheve, se te gjithe ata pjestare te kesaj njesie kane familje dhe nje jete te tyre, jashte asaj uniforme?

A po na bie ne mend qe ndonjehere ti perkrahim, kur ata kerkojne trajtim me dinjitoz dhe vleresim me te madh per punen e tyre? Sic e dime te gjithe, ata nuk gezojne pothuajse asnje kusht themelor per jeten dhe punen e tyre, e mos te flasim per privilegje. Ata madje nuk kane as sigurim shendetesor, dhe hapesira te duhura te punes.

Ata neve po na bejne krenar dhe po na lumturojne cdohere, por mos te harrojme qe ata atje jane te rrezikuar ne cdo sekond, kane lene prapa nje jete dhe familjet e tyre…dhe krahas krenarise dhe lunturise qe po e ndjejme, duhet tu japim edhe perkrahje te pafundme, qe ata te marrin ate qe e meritojne!

Një lajm i mirë për ju që po i prisni vizat për në Gjermani

Shumë qytetarë të Kosovës me muaj të tërë presin për një tërmin vize, ose për marrjen e një vize gjermane, tek dyert e Ambasadës së Gjermanisë në Prishtinë.Përiudha kohohre e pritjes për një tërmin sillet relativisht nga 3 muaj deri në një vit ose me tepër se kaq, kohë kjo e cila nervozon tej mase ata qytetarë që presin një vizë gjermane.E gjithë kjo bëhet si shkak i numrit të madh të qytetarëve kosovar që kërkojnë të dalin jashtë vendit të tyre, konkretisht të shkojnë në Gjermani,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Mediat serbo-ruse: Britanikët drejtuan aksionin e shqiptarëve në veri

Britania e Madhe, është armiku kryesori sllavëve në krye me Rusinë, kjo luftë është ashpërsuar së tepërmi pas rastit Skripal.Mediat serbe shkruajn se skenarin e sotëm e kanë realizuar sherbimet e intelngjencës britanike.Për këtë plan të fshehtë, liderët shqiptarë të Kosovës, sipas të dhënave jozyrtare, janë mbështetur kryesisht nga Ambasada Britanike, dhe Shteteve të Bashkuara në Kosovë, me të cilat janë të lidhura direkt dhe për të cilat ekziston dyshim se prapa skenarit për rritjen e taksës në 100% mbi mallrat nga Serbia, ndodhet Britania e Madhe,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

SHBA-ja reagon ashpër pas vendosjes së taksës ndaj Serbisë – Ja çfarë kërkon

Amerikanët i ka trazuar vendimi i Qeverisë për t’i rritur në 100 për qind taksat ndaj produkteve serbe. Në një përgjigje për Gazetën Express, Ambasada amerikane shpreh kritikat më të ashpra për autoritetet kosovare për embargon e vënë ndaj produkteve serbe. Ajo u kërkon liderëve që të mos kontribuojnë në nxitjen e tensioneve
Vendosja e taksave prej 100 për qind të vlerës së mallrave për prodhimet serbe, nga Qeveria e Kosovës, ka shkaktuar reagime të shumta, nga shumë qendra politike.

Për këtë vendim, pas interesimit të Gazetës Express, ka reaguar edhe Ambasada Amerikane, të cilët janë shprehur, sic thonë ata “të trazuar me vendimin e qeverisë së Kosovës”.

“Shtetet e Bashkuara janë të trazuara nga vendimi i qeverisë për të ngritur barrierat tregtare. Siç kemi thënë, ne nuk shohim se si përfiton Kosova nga këto masa. Ne fuqimisht nxisim që përqendrimi të rikthehet te interesat thelbësore të Kosovës – e ardhmja e saj evropiane dhe një marrëdhënie e normalizuar me Serbinë.

Tarifat shpërqendrojnë pa nevojë nga këto qëllime, dëmtojnë pozitën ndërkombëtare, dhe kanë ndikim negativ në qytetarët”, thuhet në mes të tjerave në këtë përgjigje për Gazetën Express.

Vendimi i Qeverisë për taksë të qind për qindtë ndaj produkteve serbe u mor një ditë pasi Kosova dështoi të anëtarësohej në Interpol. Politika kosovare fajëson Serbinë për lobim agresiv anti-Kosovë.

Ambasada amerikane komenton edhe dështimin në Interpol. Sipas asaj që thonë amerikanët, pikërisht ajo çfarë ndodhi në Dubai duhet t’i shtyjë autoritetet kosovare që te mbajnë angazhim konstruktiv në rrafshin ndërkombëtar.

“Edhe pse shumë zhgënjyes, votimi në INTERPOL nënvizoi rëndësinë e mbajtjes së angazhimit konstruktiv ndërkombëtar”.

Krejt në fund ambasada amerikane, e cila kishte kritikuar edhe vendimin e mëhershëm të Qeverisë për t’i vënë taksë produkteve serbe, kërkon nga liderët të ulin tensionet.

“Bëjmë thirrje në udhëheqësit që të ulin tensionet, që të promovojnë një ambient të qetë, dhe që të kërkojnë një momentum përpara lidhur me çështjet që do të bijnë përparim dhe stabilitet për të gjithë qytetarët”, thuhet në përgjigjen e Ambasadës Amerikane, për Gazetën Express.

Ndryshe, sot, përfaqësuesit e peshës më të fuqishme diplomatike në Kosovë, i ashtuquajturi Quint, i ka takuar zyrtarët më të lartë të shtetit, Presidentin dhe Kryeministrin.

Burimet e Gazetës Express tregojnë që ambasadorët kanë dashur të dinë më shumë se çfarë po ndodh në vendin tonë, qoftë me aksionin e sotshëm në veri të vendit, ose me taksën doganore në Serbi.

Haradinaj ndërkohë sot i ka pritur amerikanët për nderë të Ditës së Falendërime

7 ditë, 7 gota! Metoda e fuqishme që djeg menjëherë kaloritë në bark

Në ditët e sotme numri i njerëzve obezë është rritur në mënyrë të frikshme, duke u kthyer në një problem të përbashkët për shumë njerëz. Mbipesha mund të çojë në probleme dhe sëmundje. Jo më kot shumë njerëz janë duke u përpjekur që të ndjekin dieta të shëndetshme dhe të zhdukin kilet. Në fakt, ka disa metoda natyrale që janë shumë herë më të mira dhe efikase, në vend të kirurgjisë apo dietave drastike dhe aspak të shëndetshme. Në recetën e sotme ju do të kuptoni si të humbni peshë shpejt dhe lehtë,shtype re,klamn dhe shikoje të plotë

A E Keni Ditur Çfarë Gjendet Brenda Ulëseve Të Mercedes Benz S-Class?

Mercedes-Benz S-Class është një prej veturave më ikonë në botë sa i përket ofrimit të luksit, komoditetit dhe sigurisë.Kuptojeni se si na ngrohë, masazhon dhe na mbron një ulëse e veturave Mercedes-Benz.Një ndër komponentët kryesore në ofrimin e këtij komoditeti për pasagjerët janë padyshim ulëset e avancuara që ka ky model,shtype re,klamn dhe vazhdo

Këto ulëse ofrojnë rregullim temperature, masazhe të ndryshme dhe siguri në rast aksidenti.Por si pasagjerë ne thjeshtë shfrytëzojmë kto ulëse pa e kuptuar se si ato janë ndërtuar dhe si funksionojnë.