Ky është ushqimi më i shëndetshëm plot vitamina që ju nevojitet, por që ndoshta nuk e keni dëgjuar kurrë

Lamtumirë fara chia, në 2018 Moringa do të jetë në çdo ushqim tuajinKy ushqim super është i mbushur me proteina dhe hekur, vetëm një porcion përmban dy herë më shumë proteina dhe tre herë hekuri.

Ka veti anti-inflamatore, prandaj është shumë popullor me shumë njerëz.Shija është e ngjashme me spinaqin..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

“Ofrojmë 1600 euro por nuk po gjejmë dot punonjës”, kompania italiane në hall

Pavarësisht se shumica e vendeve evropiane ankohen për shkak të papunësisë, një kompani në shtetit italian duket se se po përballet me të kundërtën e kësaj.

Ndërmarrja publike ka njoftuar prej kohësh se kërkon 70 punonjësit, për pozicionet si inxhinierë mekanikë projektues, punëtorë për punë mekanike në zdrukthtari.
Hap reklamën më poshtë / artikullin

Putin paraqet “lodrën” e tij të re, tanku-robot shemb ndërtesën me 1 raketë (VIDEO)

Putin paraqet “lodrën” e tij të re, tanku-robot shemb ndërtesën me 1 raketë (VIDEO)

Ushtria ruse ka publikuar një video e një prej krijesave të reja të armatimit të saj të rëndë, në përpjekjet e saj për ta forcuar arsenalin ushtarak të vendit.

Gjigandi i armave Kalashnikov shfaqi një video mbresëlënëse ku shihet një tank-robot që rrëzon një ndërtesë me një raketë dhe teksa sulmon një bazë e shoqëruar nga një grup ushtarësh.
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

Recetat më të mira për të pastruar sekrecionet dhe bllokimet e mushkërive, shumë lehtë mund t`i bëni në shtëpi

Recetat më të mira për të pastruar sekrecionet dhe bllokimet e mushkërive, shumë lehtë mund t`i bëni në shtëpi

Bllokimi i gjoksit dhe krijimi i mukozës mund të jetë rezultat i ftohjes së zakonshme, gripit, astmës, pneumonisë dhe infeksioneve të tjera të rrugëve të frymëmarrjes. Simptomat e bllokimit të gjoksit përfshijnë dhimbjen gjoksi, kollë, dhimbje fyti, vështirësitë në gëlltitje dhe marramendje.

Ja disa mënyra natyrale në shtëp:
Hap reklamën më poshtë / artikullin

Gjejnë 10 mijë fëmijë të varrosur në tokën e tij, kur zbulohet e vërteta të gjithë mbeten pa frymë

Të bëhesh nënë ose baba është një nga përvojat më të mëdha të jetës. Ka shumë njerëz që thonë se kur dikush bëhet prind, ai kthehet në nënën ose babanë e të gjithë fëmijëve në botë.

Protagonisti i kësaj historie duhet ta ketë ndjerë këtë ndjenjë në një mënyrë jashtëzakonisht!
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

Ky është shqiptari më i pasur në Zvicërr

Ai është milioneri shqiptar mëi ri në moshë. Edhe pse është vetëm 22 vjeç, ai është një nga shqiptarët më të pasur në Zvicërr

Blendi Rushiti ka nisur të menaxhojë me sukses biznesin e të atit që në moshën 17 vjeçare. Ai jeton në Zvicër dhe është i njohur për lidhjet e tij me persona!
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

Njihuni me fshatin në Elbasan ku djemtë vdesin beqarë, s’kanë para “për të blerë” nuse, ndersa maqedonet dhe serbet po i blejne prej aty me nga 1000E femrat

Është një fshat i largët në Elbasan. Duket sikur ka humbur në kohë dhe hapësirë. Ora e këtij komuniteti të vogël ka mbetur në kohën e ish-kooperativave bujqësore.
Kanë ikur te gjithë. Nja 15 shtëpi të rrënuara kanë mbetur mbi kodër. Rrethuar me ullinj e drurë frutorë gjithfarë, banorët i luten Zotit për shi!
Hap reklamën mëposhtë / artikullin