Rozhajë: Ugljanin në pritje të Presidentit Ilir Meta, të pranishmeve u drejtohet në gjuhën shqipe

Rozhajë: Ugljanin në pritje të Presidentit Ilir Meta, të pranishmeve u drejtohet në gjuhën shqipe . Deputeti në Parlamenin e Serbisë, ish-Kryetari i Këshillit Nacional të bosnjakëve në Sanxhak dhe Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Sulejman Ugljanin sot ishte në pritjen e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në Rozhaje, në nder të festës së Flamurit shqiptar dhe 550 vjetorit të Gjergj Kastriotit – Skënderbeut,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Burri ndahet nga gruaja në mes të dasmës, arsyeja ka prekur dhe shokuar të gjithë

Bëhet fjalë për një dasëm në Turqi, ku gjatë dasmës, nusja i kërkon bashkëshortit të saj dicka absurd. Nëna e dhëndrit vjen të takojë ciftin, ndërsa nusja revoltohet. I kërkon burrit që ajo të largohet.Një diskutim i lehtë mes të dyve kaloi pa u vënë re, ndërsa djali dëgjoi fjalën e saj.Nëna largohet! Menjëherë pas këtij veprimi, burri sheh nënën teksa ikën dhe ndalon muzikën. Ai pyet dasmorët: ‘’Kush do e blejë shtyp me poshte dhe ndiq videon Per ta pare ngjarjen e plote si ndodhi nga kamerat qe filmonin dasmen,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Djali dergjet në shtrat, futbollisti i Kombëtares i ofron këtë ndihmë që askush nuk e ka pritur ..(Video)

Historia e Musait ka prekur shumëkënd, jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë saj. Futbollisti i Kombëtares, mbrojtësi i djathtë, Elseid Hysaj ka treguar që ka zemër të madhe pasi është solidarizuar me adoleshentin jo vetëm në rrjetet sociale por edhe ka kontribuar në shumë monetare për Musain,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Në një lidhje direkte në Skype futbollisti ynë i cili tashmë luan me ekipin italian të Napolit tha se fotografia e djalit e kishte prekur shumë. “Pashë foton që kishte publikuar Sidritin, shkova ta takoja vetë”, -tha futbollisti.

Nuk do ta besonit, por kaq është sonte një litër naftë në Kosovë

Ende asnjë pompë nuk e ka ulë çmimin e naftës dhe benzinës në Kosovës. Burime të Gazetës Express nga Doganat dhe kompanitë kryesore që merren me transportin e naftës e benzinës, kanë treguar se çmimi i blerjes prej një muaji ka rënë deri në 90 cent për litër.Asnjë institucion i Kosovës ende nuk ka marrë asnjë masë lidhur me naftën dhe benzinën e shtrenjtë në Kosovës.Të gjitha kompanitë që merren me shitjen e naftës e benzinës kanë ruajtur çmimin prej 1 euro e 22 cent për naftë e 1 euro e 27 cent për benzinë.Burime të Express kanë treguar se nafta në Kosovë prej një muaji hyn me çmim shumë më të lirë se sa ishte më herët,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Haradinaj bën deklaratën e fortë: Nëse bashkohet Shqipëria dhe Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj është i ftuar sonte në emisionin “Xing” të Ermal Mamaqit në Shqipëri.Haradinaj ka dhënë një deklaratë të fortë në lidhje me bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës.Moderatori Ermal Mamaqi e pyeti kryeministrin Haradinaj se nëse bashkohen Shqipëria dhe Kosova cili do të japë dorëheqjen nga posti i kryeministrit Haradinaj apo Rama.Pa u menduar fare Haradinaj e ngriti dorën dhe u përgjigj se ai do të jepte dorëheqje. “E jap unë, pse jo”, u shpresa Haradinaj, duke treguar se është e madhe dëshira për të pasur një komb të bashkuar,shtyp re,klamen dhe vazhdo

VIDEO/ Zheji tregon një tjetër sekret të Ramës: E mora me biçikletë dhe e futa në …

Analisti i njohur, Artur Zheji, ishte i ftuar këtë javë në emisionin ‘Mos i fol shoferit’ në Ora News, të moderuar nga Rudina Dembecaj.Gjatë bisedës, Zheji ka rrëfyer dhe një histori mjaft pikante mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, duke vijuar kështu luftën në distancë mes tij dhe Ramës.Artur Zheji tregoi si mori Ramën me biçikletë dhe e futi në shtëpinë e shoqes:Ai u shpreh: E di ti që e kam marrë me biçikletë unë atë shokun që kemi kryeministër sot? Kishim shkuar një herë te një shoqe e atij, kishim pirë pak verë,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Spartak Ngjela trondit të madh e të vogël: Serbia dhe Maqedonia janë troje shqiptare! Ja biseda sekrete e Metës me Ali Ahmetin

“Burimet e mia nga partia e Ali Ahmetit (BDI), thonë për mua se Meta i ka kërkuar të bashkohet me Gruevskin dhe jo me Zaevin”, u shpreh avokati Spartak Ngjela në “Open” duke hedhur kështu dyshime se arratisja e ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikolla Gruevski duke kaluar nga Shqipëria është bërë e mundur nga politika shqiptare,shtyp re,klamen dhe vazhdo

“Për mendimin tim shkaku kryesor i gjthë kësaj është ngritja e Shqipërisë në sensin e interesit. Janë dy shtete etnike, por fantazmë. S’kanë territor as Serbia dhe as Maqedonia, janë troje shqiptare. Këta të tjerët janë fantazmë fare. Problemi është se në momentin që ka një krizë identiteti këta janë “out”. Sapo u ngrit personaliteti dhe filloi historia e identifikimit të shqiptarëve edhe bashkëpunim, Gruevksi iku. Gruevski është një njeri i zi antishqiptar.

Ja kush ishte spiuni më i madh shqiptar gjatë luftës, dhe kush e spiunoi Adem Jasharin

Lufta e Kosovës që u zhvillua para 16 viteve çdo ditë e më shumë po na sjellë “risi” të reja pasi pothuajse çdo ditë në zbulojme nga një tradhëtar e nga nje spiun shqiptar që u ndihmoi serbëve në luftë.

Pa pikë turpi e pa pikë zemre ata vendosen qe te shesin atdheun popullin dhe nënat e tyre vetëm e vetëm që të fitojne ca para te “qelbura”.

Edhe gjatë shkruarjes se lajmit gjaku me vlon e me vete them se si i thot nje njeri vetes “Shqipetar” kur eshte me zemer tradhtari e me fytyre Serbi,si..?

A nuk u kenaqen kur i shihnin ne televizor e kur i ndegjonin ne radio britmat trishtuese te nenave tona,femijeve tone apo zemra iu bente mal,e shpirti iu hedhte valle.

Gjate nje interviste ne emisionin Vo Centar me Vasko Eftov, ishte marre ne interviste nje ish gjeneral serb, i cili tregoi se sa spiune dhe se sa here ata mund ta vrisnin Adem Jasharin.

Gjenerali serb tha:

”Ne ishim ne dijeni ne cdo hap qe bente komandanti i shqipetareve Adem Jashari,pasi ne kishim spiune brenda dhe per kete arsye ne dinim gjdo gje rreth tij se ku po shkonte e cka po bente”

Ai gjithashtu theksoi se ne kohen e paraluftes dhe te pasluftes ishin shumë spiun shqiptare te cilet e kishin shitur veten kombin e tyre per ca mijera euro.

Me tej ai tregoi se ata mund ta kishin vrare Adem Jasharin kur te donin dhe ku te donin madje mund ta zinin edhe te gjalle,pasi spiunet e informonin ate ne cdo kohe, mirepo ai tregoi edhe pse u be masakrua familja Jashari.

“Ne mund ta vritnim Adem Jasharin kudo dhe kurdo,madje edhe mund ta zinim edhe te gjalle mirepo ne i vrame familjen per ti derguar nje mesazh nderkombetareve”

Ai tregoi se 3 spiune ishin te aferm te Adem Jasharit mirepo nuk ceki emra,ndersa si spiuni me i madh tha qe ishte nje ish minister.

“”Ministri”na informonte per gjdo gje madje edhe per detajet me te vogla,pasi ne ia mbushnim xhepin plot me para te thata,atij te themi i pelqenin shume parate”…

Gazeta jone nuk permban pergjegjesin per publikimin e ketij lajmi.

Shiko Videon:

Ekonomisti serb: Bizneset tona janë goditur nga taksa, ja sa milionë do t’i humbim!

Vendosja e taksës në masën 100% për gjitha produktet e Serbisë ka nxitur reagime të shumta në Beograd. Përpos politikanëve, për këtë rast është deklaruar edhe Dhoma e Tregtisë në Serbi të cilët janë shprehur të zhgënjyer me vendim e Qeverisë “Haradinaj”.
Kryetari i kësaj dhome, Aleksandër Radonoviq ka deklaruar se taksa në fjalë ka dëmtuar në masë të madhe bizneset serbe. “Kjo masë ka prekur shumicën e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme”, u shpreh ai,vazhdo lajmin duke klikuar re,klamen

5 shenja që tregojnë se ju nuk jeni duke u ushqyer si duhet

Edhe pse trupi i njeriut mund të jetë i vështirë për tu deshifruar ndonjëherë, disa shenja të caktuara mund të japin sinjale të qarta. Në rastin e 5 simptomave të më poshtme, mesazhi është lehtësisht i kuptueshëm.
Në qoftë se keni ndonjë nga këto simptoma, ju sygjerojmë të bisedoni me mjekun tuaj.– Dhimje koke ose dhimbje të muskujve.
Është një mesazh që tregon se në menynë tuaj të ushqimit ka mungesë të magnezit,shtyp re,klamen dhe vazhdo