Si të shpëtoni nga zverdhja e dhëmbëve dhe ja si t`i pastroni ata sa më lehtë e natyrshëm pa kimikate!

P llaka e dhembeve ose gurezat nuk duken lehtë pasi nuk ka ngjyrë, por është një shtresë që formohet rreth dhëmbëve dhe nëse n u k trajtohet mund të shkaktojë inflamacion të mishit të dhëmbëve dhe çështjeve të tjera që mund të ndikojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm oral.
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

Vendosni një copë buke të njomur me pak uthull, brenda në koshin e plehrave dhe ajo që do shihni të nesërmen do t`ju habisë

Uthulla është një nga përbërësit që kemi të gjithë në kuzhinë tonë. Ne kryesisht e përdorim atë në gatim ose për të përgatitur një salcë sallate pasi ajo jep një shije të këndshme dhe të veçantë për ushqimet tona, por shumë njerëz nuk e dinë që lëngu ka qëllime të tjera dhe prona medicinale gjithashtu.
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

5 trajtime natyrore për të hequr rrathët e zinj dhe qeskat poshtë syve që na bëjnë të dukemi më të plakur!

Rrathët e erret dhe qeskat poshte syve janë një gjë shumë e zakonshme që u ndodh njerëzve për shumë arsye dhe pamja ndryshon nga individi ne individ. Tek disa njerëz natyrisht janë më të prirur për tu shfaqur dhe ndonëse nuk është asgjë serioze, ndonjëherë ato mund të shkaktojnë një efekt të keq estetik.
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

Kishte 9 Muaj Me Dhimbje Të Tmerrshme Koke, Gruaja Habitet Se Çfarë I Heqin Doktorët Me Kirurgji

Kjo nënë 31-vjeçare nga Teksasi përjetonte dhimbje koke të dhimbshme, pa arsye. Pas shtyrjes së dhimbjes për nëntë muaj në agoni, Yadira Rostro në fund vendosi se ishte koha për të vizitë tek një mjeku. Kur mjekët bënë një skaner për të diagnostikuar problemet e saj, ata gjetën se ajo kishte një rritje jonormale.
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

Gjëja e parë që shihni në këtë imazh zbulon frikën tuaj më të thellë të pandërgjegjshme

Frika është një përgjigje e natyrshme ndaj rrezikut potencial. Megjithatë, psikika jonë mund t’i shoqërojë simbolet e çuditshme me rrezik potencial vetëm për shkak se kemi emocione të pazgjidhura në mendjen tonë të pandërgjegjshme. Pamja që do t’ju tregojmë është një pamje e përkryer për psikoanalizën e frikës tua!
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

Kujdes! Alarmi i mjekut: Kjo gjë që bëni përditë rrit shanset ndaj infeksioneve

Infeksionet mykotike po përhapen gjithnjë e më shumë dhe kjo gjë vjen sidomos nga përdorimi i tepërt i pecetave higjienike.

Këto peceta përhapin infeksionet mykotike në pjesët intime. Sipas dr. Jason James, infeksioni mykotik zhvillohet në një mjedis të lagësht dhe për këtë arsye ka më shumë shanse!
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

FOTO/ Shpëtuan nga vdekja të moshuarin, 4 shqiptarë kthehen në heronj në Itali. Ja historia

Makina e tij ishte përmbysur dhe kishte rënë në një kanal uji 2.5 metra të thellë, por fatmirësisht aty ndodheshin 4 shqiptarë që i erdhën në ndihmë.

Më 8 Dhjetor, 67-vjeçari italian Loreno Casini udhëtonte me makinë në Via di Chiazzano dhe për shkak të motit të keq humbi kontrollin!
Hap reklamën mëposhtë / artikullin

Edhe doktorët janë habitur nga kjo kurë për mykun e thonjve : aplikoni në këmbët tuaja njërën prej këtyre përbërjeve dhe shpëtoni përgjithmonë nga ky shqetësim !

Infeksionet me kërpudha mund të ndikojnë në çdo pjesë të trupit, sipas ekspertëve mjekësorë. Gjëra natyrale ndodhin në trup së bashku me lloje të ndryshme të baktereve. I n f e k s i o n e t me kërpudha ndodhin si rezultat i mbipopullimit të kërpudhave në, në ose nën thonj.
Hap reklamën mëposhtë / artikullin