Kjo grua përgatiti mëngjes për fëmijët e saj dhe i vrau ato me një gabim që të gjithë ne e bëjmë. Shpërndajeni këtë sa më parë!

Josefina, një nënë e dy fëmijëve, u zgjua herët një ditë dhe shkoi në treg për të marrë ushqime për mëngjes. Ajo vendosi të përgatiste një mëngjes të shëndetshëm për fëmijët e saj. Agustin (8 vjeç) dhe Maria (6 vjeç), nuk e hanin ushqimin në shkollë, ndaj ajo u gatuante vetë në shtëpi.

Ajo bëri disa tortija me vezë dhe proshutë. Shërbeu dhe lëng portokalli dhe mëngjesi ishte gati.

Ajo i dërgoi në shkollë dhe 2 orë më vonë mori një mesazh tronditës që fëmijët e saj ishin rrugës për në spital.

Sipas mjekut, fëmijët ishin në gjendje të keqe dhe nuk mund t’i kontrollonte dot ethet e tyre për shkak të një bakteri të quajtur salmonelë. Ai është i pranishëm në ushqime dhe shkatërron organet e fëmijëve.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

SHQIPTARI: ‘U MARTOVA ME GRUAN E GABUAR, MË RREH SA HERË I TROKAS NË DERË! MË NDIHMONI!’

Në prill të këtij viti gjykata vendosi që Fatmir Murrizi të banojë në një nga dhomat e banesës sociale në Durrës. Por vendimi ka indinjuar ish-gruan e tij, Bukurie Dervishin, e cila pretendon se ish-burri e dhunon, por edhe Murrizi pretendon se është ai i dhunuari në këtë mes, edhe fizikisht.

“Më rreh ish-gruaja. Ajo ka një vit e gjysmë që më ka nxjerrë jashtë nga shtëpia, ku jeton me dy djemtë tonë. Ajo më ka degjeneruar në publik, e më ka lënë jashtë banesës, nuk kam asnjë mundësi të shkoj diku tjetër”, tha ai.

Sipas tij ato që ajo thotë në media nuk janë të vërteta…
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

ÇARRTET KRYEMINISTRI HARADINAJ:“TI QË PO PISKET ATJE, MSHELE PAK” E “NAL TA SHOH FTYRËN” (VIDEO)

“Hej ti që po pisket atje, mshele. Kushdo që po pisket atje le ta mshelë”. Kështu iu drejtua kryeministri Ramush Haradinaj qytetarëve që kishin dalë të protestonin sot për rastin Kumanova.

Para objektit të Qeverisë së Kosovës, kryeministri bisedoi me familjarë e protestues për të dënuarit, për rastin Kumanova.

Fillimi i komunikimit me ta nuk ka qenë edhe i qetë, pasi disa protestues filluan të brohoritnin “hiqe policinë…”.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Shqiptarët ua venë zjarrin shtëpive të tyre në Zvicër, arsyeja do t’ju lejë me gojë hapur

Në procesin e filluar të enjten, synohet të zbulohet se kush ka qenë porositësi i zjarrvënies dhe kush e ka vënë zjarrin. Të katër të përmendurit akuzohen për të dyja, transmeton albinfo.ch. Veç kësaj dy nga burrat dhe gruaja dyshohen edhe për vepra të tjera si mashtrim, tentim mashtrimi, shkelje të rregullave në komunikacion dhe shkelje të ligjit mbi të huajt.

Rrjedha e ngjarjes sipas prokurorisë është dukur kështu: Rilinda banonte në banesën të cilës “duhej” t`i vihej zjarri. Partneri i saj i atëhershëm, Indrit G.* bashkë me të njohurin tjetër Murat A.* po kërkonin dikë që do të ishte i gatshëm të ndizte banesën e gruas.
Loading…
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Tragjedi familjare: Vëllai vret vëllaun e tij, arsyeja tronditëse

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranë mëngjesin e sotëm, më i rëndë është fakti se konflikti u zhvillua mes dy vëllezërve.Një sherr mes dy vëllezërve në Tirane, ka bërë që vëllai të tentojë të vrasë vëllanë, duke e plagosur me thikë.
A.V 33 vjeç, banues në Tirane, rreth orës 03:40 të mëngjesit të sotëm, në lagjen Nr.8, në banesë, pas një konflikti çasti, ka tentuar të vrasë me thikë vëllanë e tij E. Veteriku 39 vjeç.

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Serbia iu ankua Walkerit se UÇK-ja i vrau 15 anëtarë të familjes, shikoni përgjigjen e tij

rbja Olgica Bozhaniq, e lindur Kostiq, pretendon se gjatë luftës në Kosovë UÇK-ja i vrau dhe rrëmbeu 15 anëtarë të familjes. Ajo pretendon se më pas ata u dërguan në Kukës të Shqipërisë ku shërbyen për trafikim organesh.Për këtë Olgica e cila është shumë aktive në Shoqatën e Familjeve të Personave të Kidnapuar dhe të Zhdukur në Kosovë i ishte ankuar edhe William Walkerit cili në bazë të përgjigjjes së dhënë dëshmohet se nuk i kishte marrë seriozisht pretendimet e saj,

Kjo ngjarje ajo pretendon se ka ndodhur në vitin 1998 në Rahovec.Në kërkim për më të afërtit, Olgica thotë se kishte arritur të bie në kontakt direkt me ish-përfaqësuesin e OSBE-së në Kosovë, William Walker, i cili konsiderohet se kishte rol kyç në vendimin për fillimin e bombardimeve të NATO-s mbi Jugosllavinë.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

UÇK kërcënon Maqedonasit me luftë, Na lironi djemt tan ose..

Një grup i armatosur i qytetarëve nga Kosova janë duke i bërë përgatitjet e fundit para shkeljes së kufirit të Maqedonisë, për t’i matur forcat e tyre me policinë maqedonase.
Kështu kanë bërë të ditur për “Gazeta Lajmi” burime brenda këtij grupi qytetarësh të cilët janë betuar se nuk do të kthehen mbrapa pa lirimin e pjesëtarëve të Grupit Kumanova të cilëve sot gjykata ua shqiptoi dënimin me 746 vjet burg.

Loading…
Loading…
Loading…
Loading…

“Kërkoje qe t’ma bëjnë hallall, se ndoshta najë here ju kum mërzite” janë fjalët e Shyherete Behlulit mes lotësh

Këngëtaren Shyhrete Behluli, gjithmonë e shohim të buzqeshur dhe me një disponim të mirë. Por ajo në një emision ku ishte mysafire nuk ka mundur t’i mbajë lotët pasi ka lëxuar një letër, transmeton Magazina.
Në promon e emisionit “Lemza” , Shyhrete Behluli ka rrëfyer histori të padëgjuara më parë ndërsa në një moment ajo nuk ka mundur t’i mbajë lotët nga emocionet.

Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

E FUNDIT: Tronditet Kosova dhe Shqipëria qëllohet Bossi i Kosovës me arme zjarri në Zvicer

Personi i dyshuar si kryes i veprës është një shtetas zviceran 43 vjeçar, me prejardhje të huaj dhe është kapur menjëherë, në vendin e ngjarjes. Pastaj janë kapur edhe dy të dyshuar, me shtetësi të Maqedonisë.Në një këmbim të shtënash me armë që ka ndodhur pasditen e të premtes në një treg në Niederurnen të Kantonit Glarus, është plagosur në këmbë një kosovar 35 vjeçar, shkruan agjencia e lajmeve SDA. Ai është transportuar me autoambulancë në Spitalin Kantonal të Glarusit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetë,Personi i dyshuar si kryes i veprës është një shtetas zviceran 43 vjeçar, me prejardhje të huaj dhe është kapur menjëherë, në vendin e ngjarjes, njofton policia.

Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

Haradinaj pret në zyre babain e tij, këto janë fjalët prekëse që ia dedikon atij

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ia kushtoi disa vargje mjaft emocionuese babait të tij, përmes një statusi në profilin zyrtar në Facebook, njofton Klan Kosova.
“Ndonëse, i goditur pamëshirë nga rrufetë dhe i rrahur nga erërat e furishme të kohërave të rënda për popullin e Kosovës, ai e ruajti drejtpeshimin.

I mendueshëm, por stoik. I rreptë, por i sinqertë dhe i dashur. Na mbështeti e udhëzoi për punë, me ndershmëri e virtyte të larta. Mbi të gjitha na inkurajoi e na dha zemër me i dal zot atdheut.
Shumë gjëra të çmuara të jetës sime m’i ka mësuar ai. Këto vlera janë të përhershme për mua.
Jam shumë krenar që jam djali i tij.
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote