LAJMI FUNDIT / Harroni zgjedhjet ne Kosov sapo ndodhi tronditet krejt Kosova ka te vdekur…(FOTO/VIDEO)


Sot rreth orës 11:30 në rrugën “Zenun Beqa” në ka humbur jetën një person i moshës 20 vjeçare. Viktima, në rrethana ende të panjohura ka rënë nga kati i një ndërtese, saktësisht nga kati i 7-të.

“Më pas mjeku ka konstatuar vdekjen e tij, ndërsa policia po kryen hetimet”, ndërsa komshiu i 20 vjeçarit e ka regjistruar në video, momentin kur ai hidhet nga kati 7, Ja ju sjellim këtë video të tmershme.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Deklarata e kësaj vajza Shqiptare që jeton në Serbi, ka Tmerruar gjithë Serbinë (Video)


Sipas saj, nuk është aspak e lehtë për të deklarimi si shqiptare në Novi Pazar, por ajo thotë se ndihet krenare për një gjë të tillë. Ajo ka shkruar se nuk do të dorëzohet dhe do të bëjë çmos që Sanxhakun t’ia kthejë kombit të vet.“Nuk është faji im , shqiptarë të dashur , që jetoj nën Serbi dhe që më kanë asimiliuar në një kombësi thetër. Unë nuk e kam ditë të vertetën tonë, deri para pesë vitesh, por sot e di dhe jam krenare për atë çka jam unë, atë çka ishte gjyshi im. Ju , disa individë, sa të doni më mendoni akoma si boshnjake , shkin? nga Serbia… etj, por unë prap se prap , shqiptarinë time do e mbaj në zemër dhe e kultivoj . Unë edhe më tutje do të luftoj për ta rikthyer Sanxhakun
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

URGJENT: Zvicra ofron punësime, rroga per ata qe pranohen deri në 11 mijë euro (Apliko)


Zvicra ofron punësime, rroga e majme deri në 11 mijë euro…Ata që do ti punësojmë, do ti mundësojmë kushtet më të mira për punë. Andaj do të bëjmë gjithçka”, theksuan nga ky Institut.

Rroga për ata që pranohen është mbi 11 mijë euro, aplikimi është shumë thjeshtë dhe vlen për të gjithë shqiptarët, mos e humbisni këtë rast.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Lajm Tronditës: Hidhet Në Ajër Me Eksplozive, Shtëpia E Presidentit Të Çamërisë (Video)

Pak minuta më parë morëm lajmin tronditës, që konfirmon se është hedhur në erë me eksplozive shtëpia e presidentit dhe kryeministrit të Çamërisë z.Festim Lato, në Hagë të Holandës. Burime pran kryeministrit të Çamërisë i kanë thënë gazetës Shqiptari.eu se fatmirësisht nuk ka viktima, ndërsa zjarri sikur ka gëlltitur çdo nga shtëpia e jashtëzakonshme, dhe tejet e rregulluar, ndërsa policia holandeze, po kryen hetimet dhe ka rrethuar zonën për të gjetur prova dhe eventualisht ndonjë të dyshuar.

Ky akt terrorist ka shqetësuar shqiptarët nga të katër anët, e veçanërisht çamët dhe arvanitasit, të cilët po ballafaqohen së fundi me provokime të shtuara të qarqeve ekstremiste greke.Gjatë ditës kemi njoftuar se si një grup grekësh ka protestuar dhunshëm, dhe ka djegur flamurin shqiptar me simbolet e Ushtrisë Çlirimtare të Çamërisë – UÇÇ dhe me simbolin e UÇK-së.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Tradhtia Kombëtare E Gjykatësve: Ia Falën Tokën E UP-Së Kishës Serbe, Frymëzueses Së Millosheviçit Dhe Masakrave

Njëra prej veglave kryesore të politikes serbe në ekspansionin e saj kundër shqiptarëve historikisht ka qenë Kisha Ortodokse Serbe. Përfshirja e Kishës Ortodokse Serbe si vegël e shërbimit sekret serb, rrënjët i ka qysh në vitin 1886, kur ajo organizon futjen e 29 priftërinjve rus dhe 16 serbë për të shërbyer si hoxhallarë në xhamitë e Kosovës.Që atëherë Kisha Ortodokse Serbe është marrur me veprime subversive kundër shqiptarëve, ku kulmi ka arritur gjatë kohës së Millosheviqit, kur kjo ishte inspiruese në kriminalizimin e “shpirtit” serb për të kryer masakra të llahtarshme kundër shqiptarëve

he kjo kishë është armikja kryesore e shqiptarëve, sepse ende vazhdon të ketë qëndrim armiqësor kundër shqiptarëve dhe prodhon shovinizëm kundër tyre. Dhurimi i tokës kësaj kishe nga gjykata e Kosovës në kampusin e Universitetit “Hasan Prishtina” është vepër e shëmtuar, është e barabartë me votimin e ndryshimit të Kushtetutës së Kosovës nga disa delegatë me 23 mars 1989. Tradhtia nuk ka brirë…
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

LAJMI FUNDIT: Cfare po ndodh, 30 tanke te KFOR-it nisen per ne Veri te Mitrovices(VIDEO)


Nuk dihet arsyeja pse këto makina të rënda janë nisur drejtë kësaj pjese ‘problematike të vendit’, mirëpo Gazeta Metro ka siguruar foto nga magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, ku shihen mbi 30 mjete ushtarake të KFRO’it.Gazeta Metro ka kontaktuar, zëdhënsin e Policisë së Kosovës, Baki Kelanin për të marrë ndonjë informacion lidhur me atë se a ka të bëjë me procesin zgjedhor, shkuarja e këtij numri të madh të mjeteve të rënda të KFOR’it.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Sali Berisha: Dosja e agjetit të UDB-së që ka hartuar strategjinë e shkatërrimit të kombit shqiptar dhe po e bën atë realitet


Sali Berisha është një agjent i vërtetuar i UDB-së që ka hartuar strategjinë e shkatërrimit të kombit shqiptar dhe po e bën atë realitet. Ai ka kohë që është bërë emisar i Serbisë së bashku me disa bashkëpunëtor të tij. Ai po e mban situatën destruktive dhe gjendjen e tensionuar në Shqipëri, për të sabotuar pavarësinë e Kosovës dhe zgjidhjen e cështjes came dhe pronave të shqiptarëve në tërësi.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Apliko per pune ne Norvegji, rroga €2,263 dhe aplikimet jane deri me Prill 22 2018


Pune per te gjithe te huajt ne Norvegji.
Megjithse Norvegjia nuk eshte ne Bashkimin Europjan, ata kan nenshkruar marreveshje me “Europe Economic Area” e cila nenkupton se njerezit munden te udhetojne lirshem dhe te punojne atje. Gjeja e vetme qe duhet te beni eshte te mbani kurse te cilat zgjasin disa ore (ne menyr qe ti mesoni ti flisni dhe te mireni vesh per gjerat elementare).
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Ekspertët Amerikanë:: Lufta Ballkanike është shumë afër, Shqipëria do të sulmohet nga….


Pas 20 vjet paqeje, Republika Srpska ka kërcënuar se do ta prish marrëveshjen e paqes që e ka mbajtur Bosnjën të bashkuar.Një krizë e re është duke shpërthyer në Bosnje dhe Hercegovinë, kur është duke u afruar 20 vjetori i Marrëveshjes së paqes së Dejtonit, e cila kishte ndërprerë luftën e përgjakshme që zgjati 3 vjet e gjysmë ndërmjet serbëve, kroatëve dhe boshnjakëve, shkruan “Foreign Policy”.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Skandal ne Serbi, Nikolic thot se para disa viteve ishim sherbetor te shqiptareve dhe ne rast lufte do t`na fitojne


“Nëse valoi një ditë në vit flamuri shqiptar dikund në Preshevë apo Bujanovc e 364 ditë flamuri serb, nuk e dëshmon patriotizmin shqiptar e as “tolerancë” apo demokracinë e Serbisë ndaj minoriteteve. E di se shqiptarët atje kanë një referendum nga viti 1992, por duket se ai ka mbetur vetëm në letër. Unë nuk i kuptoj shqiptarët e Preshevës, pse nuk e kërkojnë bashkimin me Kosovën?!
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun