Erjon Braçe replikon me opozitën dhe Andi Bushatin: A u kënaqët nga grushti i rëndë i Amerikës

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratës së fortë të Ambasadës së SHBA-së në Tiranë, për djegien e mandative nga ana e opozitës.

Braçe replikon dhe me Andi Bushatin, që thotë se ndërkombëtarët e shohin realitetin me size rozë.“Andi mos qaj ti Andi, nuk behet fjale per opozite fasade, as per 96-ten, vazhdo ketu artikullin e plote

Erjon Braçe replikon me opozitën dhe Andi Bushatin: A u kënaqët nga grushti i rëndë i Amerikës

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratës së fortë të Ambasadës së SHBA-së në Tiranë, për djegien e mandative nga ana e opozitës.

Braçe replikon dhe me Andi Bushatin, që thotë se ndërkombëtarët e shohin realitetin me size rozë.“Andi mos qaj ti Andi, nuk behet fjale per opozite fasade, as per 96-ten, vazhdo ketu artikullin e plote

Shqiptari bie ne radar ne Kroaci me shpejtesi marramëndese 292 km/h denimin qe ja leshuan ju lë gojëhapur

Shqiptari bie ne radar ne Kroaci me shpejtesi marramëndese 292 km/h denimin qe ja leshuan ju lë gojhapur
Shokohet policia kroate: Radari kap shqiptarin me shpejtësi 292 km/h, Dënimi do ju lë gojëhapur…

Vozitje e çmendur, shqiptari kapet duke vozitur me shpejtësi prej 292 km në orë.Të shtunen pasdite, policia rrugore në Kroaci nuk po u besonte syve,vazhdo ketu artikullin e plote

Ja sa do të jetë shuma që përfitojnë pensionistët?

Qeveria e Kosovës ka marr vendim të martën për rritjen e pensioneve për disa kategori.
Tri grupe të pensionistëve do të përfitojnë rritje të pensioneve prej 15 deri në 20 për qind.

Lulzim Rafuna, këshilltar i ministrit të Financave, Bedri Hamza, në një intervistë për “Telegraf”-in, ka treguar se sa do të përfitojnë rritje pensionistët kontributdhënës, pensionet bazike, vazhdo ketu artikullin e plote

“Rama do plumbin ballit”! Fatos Klosi zbulon çfarë fshihet pas kërcënimit të rëndë të Berishës

sh-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, ka komentuar deklaratat e forta të ish-kryeministrit Sali Berisha, të bëra një ditë më parë në mbledhjen e grpit parlamentar të Partisë Demokratike, ku tha se kryeministri Edi Rama meriton të goditet me plu.mb në ballë.

Për ish-kryetarin e SHISH, këto deklarata nuk i merr njeri seriozisht,vazhdo ketu artikullin e plote

Si të pastroni xhamin e sobës në pak minuta. Kurrë nuk e kisha menduar se do të ishte kaq e lehtë

“Për të hequr yndyrën nga xhami i sobës është gjithmonë një sfidë më vete, por kurrë nuk e kisha menduar se do të ishte kaq e lehtë”. Kështu është shprehur një nënë australiane, e cila ka zbuluar një metodë shumë të thjeshtë për të pastruar në pak minuta të gjithë yndyrën e sobës,vazhdo ketu artikullin e plote

Vajza ime është e bukur , mjaft më kërkuat ta fsheh», mesazhi prekës i mamasë së vajzës me nishanin gjigant

Kur e mbajta në krahët e mi për herë të parë , nuk mund t’u besoja syve.

Ishte hera e tretë që sillja në jetë një fëmijë, dhe sigurisht që emocionet e atij momenti janë të papërsëritshme, megjithatë tanimë isha më e përgatitur se ç’duhej të bëja, dhe si duhet të përkujdesesha për të,vazhdo ketu artikullin e plote

Engel: BE-ja të reagojë pozitivisht kur Kosova përmbush detyrimet e saj

Ligjvënësi amerikan Eliot Engel, tha të martën në Bruksel se është frustruese që Kosova nuk fitoi liberalizimin e vizave, ndërsa i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të reagojë pozitivisht kur Kosova përmbush detyrimet e saj.

“Një nga çështjet ishte shënimi i vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi dhe Kosova duhej të përfshihej, vazhdo ketu artikullin e plote

Pritjet për marrëveshje të shpejtë Kosovë – Serbi, përtej realitetit

Viti 2019 mund të jetë vendimtar për arritjen e një marrëveshjeje paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka paralajmëruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ndonëse e ka vlerësuar procesin negociator me Serbinë si mjaft të vështirë, Thaçi ka shprehur bindjen e tij se marrëveshja do të mund të përmbyllet brenda vitit 2019, vazhdo ketu artikullin e plote

VIDEO/ Fevziu sherr me Ballën LIVE: Gënjen! Gënjen! Gënjen! (futen reklamat)

Janë ndezur tonet në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan ku ishte i ftuar kreu i deputetëve socialistë Taulant Balla. Duke folur për protestën e 16 shkurtit, deputeti socialist kujtoi edhe atë të 21 janarit. Balla tha se “në atë protestë u vranë 4 vetë” ndërsa Fevziut që i kujtoi deklaratat e bëra në studion e tij iu drejtua me fjalët,vazhdo ketu artikullin e plote