Zbulohen pijet më efektive për humbje peshe se uji me limon

Fillimi i ditës me një gotë uji me pak limon të shtrydhur është bërë një ritual për shumë njerëz në botë, kur duan që të humbin peshë.

Dietistët tonë se konsumimi i ujit me limon nuk do të ju ndihmojë si me magji që të humbisni kilogramët e tepërt.

Sipas tyre janë tre pije, që do të ndikojnë që të shkrini dhjamin, por që edhe mënyra e konsumimit të tyre është kyçe.

Kafeja: Sipas hulumtuesve pirja e dy ose tre filxhanëve me kafe, para se të ushtroni do të ju bëjë që të mos ndjeni lodhje në palestër, çka ju bën që të qëndroni aty më shumë se të digjni rrjedhimisht më shumë dhjam.

2. Uji: Mund ta largoni limonin nëse e keni përzier me ujë. Mjafton që ujit t’i hidhini disa copa akulli. Kjo ndihmon që temperatura e turpit të mbetet konstante dhe të digjen 100 kalori më shumë.

3. Caji i gjelbër: Është një prej pijeve që ndihmon njerëzit më së shumti në humbjen e peshës. Sipas një studimi njerëzit që kanë pirë katër gota të çajit të gjelbër për çdo ditë, brenda dy muajve kanë humbur deri në tre kilogramë.
Pasi ta lexoni do ju ftoja ti benit “Like” dhe “Share” ne menyre qe ta lexojne dhe miqte tuaj kete. Faleminderit

Analisti serb: Në këmbim të kësaj gjëje Vuçiç do e njohë Kosovën

Katër ditë pasi urdhëroi ushtrinë serbe të ngrit gatishmërinë luftarake, presidenti serb Aleksandar Vuçiq po viziton Moskën, ku është takuar me homologun e tij rus Vladimir Putin.

Ndërsa, Vuçiq tha se situata e krijuar në veri të Kosovës pas “ndërhyrjes” së Policisë së Kosovës do të ishte pjesë e diskutimit me Putinin, Kremlini theksoi se vizita ishte planifikuar muaj më parë dhe kjo vizitë nuk lidhej drejtpërdrejt me tensionet në Ballkan.

Vuçiq e vizitoi Rusinë në maj të këtij viti kur Rusia festonte “Ditën e Fitores”.

Mediumi rus “Russia Today” shkruan se të shtunën e kaluar dhjetëra trupa kosovare kishin hyrë në një enklavë serbe në veri të Kosovës, duke marrë nën kontroll disa vende industriale.

Kjo ndërhyrje e Prishtinës, sipas këtij mediumi, kishte shkelur marrëveshjet e arritura mes Prishtinës dhe Beogradit.

Serbia kishte reaguar duke vënë ushtrinë në gjendje lufte.

Sipas analistit serb të këtij mediumi, Aleksandar Pavic, situata tashmë është qetësuar, por jo edhe potenciali për dhunë që ekziston në ato territore.

Sipas këtij analisti Vuçiq ka pak mbështetje në Serbi për t’u pajtuar me Kosovën për ndonjë marrëveshje të mundshme.

Edhe Rusia i ka bërë të qartë Vuçiqit se nuk do të mbështesë ndonjë marrëveshje të mundshme me Kosovën, nëse marrëveshja nuk ka mbështetjen e popullit serb.

“Serbia do të ketë përçarje të brendshme, sepse shumica e opinionit serb është kundër ndarjes”, tha Pavic.

“Kjo është një çështje shumë delikate si për presidentin serb edhe për presidentin rus”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Gjithashtu, analisti shtoi se nëse Kosova njihet si një shtet sovran nga Serbia, rezultati i mundshëm do të ishte që Kosova të bëhet pjesë e Shqipërisë, një anëtare e NATO-s dhe Moska e sheh NATO-n si një armike të Rusisë.

Pavel Kandel, një ekspert për konfliktet etnike në Institutin e Akademisë Ruse të Shkencave, tha se tensionet janë produkt i dobësimit të pozitave të dy liderëve.

“Thaçi, pozita e të cilit në Kosovë është dobësuar, me të vërtetë duhej të tregonte se sa i ashpër është, se si ai është në gjendje të kontrollojë situatën atje dhe madje mund të udhëtojë në veri të Kosovës bashkë me forca të armatosura. E njëjta gjë vlen edhe për Vuçiqin dhe për grumbullimin e ushtrisë së tij. Ai duhej të tregonte se ishte gjithashtu një lider i ashpër ” i tha ai “Russia Today”.

Kandel tha se Vuçiq është i gatshëm ta pranojë Kosovën nëse Serbia futet në BE.

“Unë besoj se Vuçiq do të jetë i gatshëm të njohë pavarësinë e Kosovës në këmbim të anëtarësimit të Serbisë në BE. Por, shqiptarët [në Kosovë] nuk janë të gatshëm të pranojnë asnjë kompromis për të shpëtuar fytyrën e Vuçiqit”, përfundoi ai.

6 truke për ta bërë banjon tuaj të shkëlqejë në më pak se 15 minuta

Edhe pse mund ta pastroni shpesh, tualeti është një ndër vendet që ndotet më shumë. Ajo përdoret çdo ditë dhe nga shumë njerëz, ndaj ndonjëherë procedurat e pastrimit mund t’ju marin kohë dhe si rrjedhojë mund të ktheheni në “dembelë të vërtetë”.

Përmes 6 hapave, këtu në Shije mund t’ju ndihmojmë ta mbani tualetin pastër, me një minimum të përkushtimit:

1. Kokën e dushit
Uthulla është kryefjala. Për fat të mirë, praktikisht çdo familje e ka atë. Me një leckë me uthull pastroni kokën e dushit. Mbështilleni me një qese dhe e hiqni pas një orë. Më pas e fshini me një leckë të pastër. Shkëlqimi do të flasë vetë!

2. WC
Për këtë metodë, do të nevojitet një kanaçe cola-cola. Thjesht derdheni në WC dhe e lini të qendrojë nga 30-60 minuta. Më pas e pastroni dhe kështu i keni thënë lamtumirë të gjitha baktereve.

3. Përdorimi i një makine me avull
Avulli vret bakteret dhe mund të jetë një zgjidhje e mirë për pastrimin e mureve dhe dyshemeve. Por ju gjithashtu mund të shtoni disa pika vaj esencial në ujë për të bërë një aromë të freskët natyrore në banjo. Vetëm një gjë është e nevojshme! Pas larjes, mos harroni të pastroni të gjithë ujin dhe vajin nga makina me avull.

4. Pastroni njollat ​​e ujit duke përdorur limon
Kjo zgjidhje është e thjeshtë dhe e zgjuar. Merrni një limon dhe e prisni atë përgjysmë. Përdorni secilën gjysmë si një furçë për çdo vend problematik. Kjo është veçanërisht e mirë për sipërfaqet e kromit.

5. Pasqyra
Mos harroni të pastroni pasqyrën dhe sipërfaqet e xhamit. Soda e pjekjes është një metodë e mirë për të bërë sipërfaqet plot shkëlqim. Pas spërkatjes në pasqyra, fshijeni atë me një gazetë.

6. Lavamani
Në një kovë me ujë të nxehtë shtoni uthull dhe pastrojeni me një leckë. Pjesëve metalike mund ti kaloni sipër edhe limonin.

E DHIMBESHME: Shikoni pamjet e para te Stallones Me Kancer (FOTO)

Siq dihet aktori i njohur Sylvester Stallone ndroi jetë dje ne orët e para të mëngjesit.

Ai ishte duke luftuar me kancerin 5 muaj, por duhet te cekim se nuk e dinin asnje perveq familjes se tij!

Ai ka luajtur ne shum role si kryeaktor, dhe ishte nje aktor i njohur ne te gjith boten, dhe i dashur per të gjith.

Sidoqoft ai me nuk eshte, dhe kemi gjetur disa foto te tij kur ishte ne luft me kancerin.

Mjeku i njohur: E keni të ndaluar nga mjeku të përdorni hudhër nëse vuani nga kjo sëmundje

Na njerëz që nuk duhet të konsumojnë hudhër. Keto njerez bejne pjese ne nje nga grupet e mëposhtme:

Njerëz që kanë probleme të mëlçisë

Hudhra është e njohur për efektet e saj antibakteriale dhe antivirale dhe kjo është arsyeja pse disa njerëz e konsumojnë atë.Mirepo hudhra përmban substanca të caktuara që mund të shkaktojnë stimulim në stomak dhe zorrë dhe kjo mund të ndalojë sekretimin e lëngut të tretjes në traktin e zorrëve dhe të ndikojë në tretjen e ushqimit.Për më tepër, përdorimi i tepërt i hudhrave mund të çojë në anemi, sepse hudhra përmban disa përbërës që ulin numrin e qelizave të kuqe të gjakut dhe sasine e hemoglobinës.

Njerëzit që vuajnë nga diarre jo-bakteriale

Pacientët që vuajnë nga diarreja nuk duhet të hanë hudhër të papërpunuar, sepse shijen e saj djegëse mund të shkaktojë probleme te zorreve.

Gratë shtatzëna dhe gratë me gji

Nëse konsumohet në sasi të vogla, të rregullta si një shtesë ushqimore, hudhra është e sigurt për t’u konsumuar edhe gjatë shtatëzanisë. Nuk ka prova të mjaftueshme shkencore se sa e sigurt është të përdorni hudhër nëse jeni shtatzënë ose me gji. Kjo është arsyeja pse, mënyra më e sigurt për ju do të ishte të shmangni përdorimin e hudhrave gjatë shtatzënisë dhe gjatë kohës që jeni duke ushqyer me gji.

Njerëzit me presion të ulët të gjakut

Eshtë një fakt i njohur se hudhra ka aftësinë për të ulur presionin e gjakut. Kjo është arsyeja pse njerëzit që tashmë kanë presion të ulët të gjakut duhet të shmangin konsumimin e hudhrave.

Njerëz me sëmundje të syve

Pacientët që kanë probleme me sytë duhet të shmangin konsumimin e hudhrave. Edhe mjekësia tradicionale kineze i këshillon njerëzit që të shmangin konsumimin e shpeshtë të hudhrave në sasi të mëdha për një periudhë të gjatë kohe, sepse mund të shkaktojë dëmtime të mëlçisë dhe dëmtim të syve. Gjithashtu mund të shkaktojë tringëllimë në veshë, humbje te kujteses.

Pacientët para operacionit

Nëse një person duhet t’i nënshtrohet një operacioni, ai duhet të ndalojë konsumimin e hudhrave dy javë para operacionit. Arsyeja për këtë është fakti se konsumi i hudhrave mund të zgjasë gjakderdhjen.

Nëse i keni këto ushqime në frigoriferin tuaj, duhet ti hiqni në këtë moment!

Buka

Nëse e fusni bukën në frigorigfer, e cila nuk rekomandohet të bëhet nëse e konsumoni shpesh, ajo do thahet shumë shpejt.

Hudhra

Edhe pse hudhrën e rekomandojmë që të përdoret sa më shumë për efektet e saj. Në momentin që ju e fusni atë në frigorifer, çdo ushqim që ndodhet aty do marrë erë hudhre.

Patatet

Vendosja e patateve në frigorifer nuk është gjithashtu një ide e mirë, sepse do të rezultojë në më shumë niseshte.

Mjalti

Mjalti në frigorifer kristalizohet. Dhe do e keni shumë të vështië ta konsumoni sepse do jetë ngrirë.

Domatet

Kur mbahen në frigorifer domatet fillojnë ta humbin shijen. Prandaj edhe ato duhet t’i mbani larg nga frigoriferi.

Qepët

Vendi më i mirë që t’i mbani qepët është një dhomë e errët dhe e ftohtë. Futini ato në një qese najloni dhe vendosini në pjesën më të errët të shtëpisë tuaj

Në mjaltë shtoni hudhrën dhe këtë përbërës, do të pëlcisni nga shëndeti gjithë dimrin

Kur t’i kombinoni, këta tre përbërës ofrojnë rezultate të pabesueshme! Mjalti ka efekte antibakteriale dhe është i pasur me enzimia, vitamina dhe minerale, hudhra përmban alicinë, antioksidues që ndihmon në parandalimin e kancerit dhe ngadalëson plakjen, derisa uthulla e mollës ndihmon në shërimin e diabetit, mbipeshës dhe tretjes së keqe, trasmeton gazeta Kosova Sot

PËRBËRËSIT: 1 gotë uthull molle, 1 gotë mjaltë, 10 thelpinj të hudhrës.

PËRGATITJA: Të gjithë këta përbërës i vendosni në blender dhe i përzieni derisa të fitoni një masë homogjene. Më pas e shtoni në një kavanoz dhe e dërgoni në frigorifer. Detyrimisht përdoreni në një afat për pesë ditë, sepse më pas humb vetitë shëruese. Përdorimi: Për rezultate të mira, merrni dy lugë në mëngjes, në stomak të thatë dhe ju këshillohet të gjithë atyre me kolesterol të lartë dhe me shtypje të lartë të gjakut.

Shqipëria po vdes e re, Ky është terrorizëm dhe po iu merr jetën shqiptarëve

Ajo që ndodh në fushat bujqësore të Shqipërisë është terrorizëm i mirëfilltë. As më shumë e as me pak, krim kundër njerëzimit.

Fiks Fare vërtetoi para disa kohesh se si të gjitha produktet bujqësore, pa përjashtim, modifikohen dhe manipulohen me hormone në sasi të pakontrolluara.

Rezultati?
Në dekaden e fundit vdekjet e parakohshme nga sëmundjet kardiovaskulare janë dhjetëfishuar. Sëmundjet tumorale po ashtu. Shqipëria po vdes e re. Arsyeja kryesore, është pikërisht masakra që ndodh me ushqimet.

Por nuk është e vetmja. Një miku im doktor me tregonte se si shoqëria shqiptare po hyn në depresion dhe një nga shkaqet kryesore mendohet se është pikerisht ky, përdorimi i hormoneve dhe pesticideve tek ushqimet.

Këta po shfarosin njerëzit në masë. Kostot që merr shoqëria nga gjithë kjo veprimtari kriminale, janë me qindra dhe me mijëra herë më të larta se sa fitimet e qelbura nga eksportet e perimeve bujqësore.

Kjo është një situatë që kërkon ndërhyrje drastike, në të kundërt Shqipëria do shndërrohet arena e eksperimentit më të madh gjenetik në botë, ndërsa shqiptarët kavie në duart e disa injorantëve të babëzitur, që nuk njohin asnjë limit.

Ligji duhet të ndryshojë urgjentisht. Përdorimi i pakontrolluar i pesticideve apo hormoneve në produktet ushqimore duhet të kriminalizohet.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, duhet të forcohet dhe të marrë atribute ekstra ligjore.

Çdo fushë apo njësi bujqësore prodhuese duhet të jetë subjekt i inspektimeve të papritura. Në ato fusha ku konstatohet përdorim i substancave të dëmshme, përgjegjësit duhet të shkojnë pas hekurave më dënimet ekzemplare.

Nuk mund të tolerohet më. Ky është terrorizem. Probabiliteti që dikush të sëmuret dhe të vdesë nga ushqimet në Shqipëri është mijëra herë më i lartë se sa të vdesë në një sulm terrorist. Llogaritë bëhen vetë..Nga Klodian Tomorri

Kësaj nëne iu tha se foshnja e saj lindi e pajetë, nuk e mori guximin ta shikonte, 35 vjet më vonë, pyetja e një të huaji në Facebook e shokon atë!

Një grua në Spanjë kishte qenë gjithmonë e dyshimtë që kur mjeku i saj i kishte thënë asaj se ajo kishte lindur një foshnje të vdekur por ajo kurrë nuk e kishte pare fytyren e foshnjes. Kane kaluar tre dekada, kur një ditë “një i huaj” e kontaktoi atë per ti bere nje pyetje.

Kur Esperanza Regalado nga Ishujt Kanarie të Spanjës ishte gati për të lindur, ajo shkoi në një spital privat, Felipe Coello de Santa Cruz, ku mjeku i saj i tha se do te lindte përmes C-seksionit dhe i beri anestezine. Kur u zgjua, mjeku i tha asaj se djali i saj kishte vdekur, siç raportohet nga gazeta La Provincia.

Kur Regalado kërkoi dokumentet për varrosjen e djalit të saj, asaj iu tha se çdo gjë tashmë ishte marrë me kujdes. Për më tepër, ajo nuk arriti të shihte fëmijën e saj para varrimit. Kjo gjë tërhoqi pikëpyetje në mendjen e Regalados. Ajo ishte e dyshimtë per kete.Në fakt, foshnja e saj ishte vjedhur nga mjeku.

Regalado ishte 20 vjeç në atë kohë dhe nuk e dinte se e vërteta do të bëhej e njohur në të ardhmen.

Më 4 korrik 2014, 35 vjet më vonë, një burrë me emrin Karlos Santana e shtoi atë si mik në Facebook per te kontaktuar me te.
Pyetja e parë që Santana kërkoi nga Regalado e bëri atë të rrëzohej.

“A keni lindur ndonjehere nje femije te vdekur? Ai femije jam une, “tha Santana për Regalado.
Regalado u trondit aq shumë nga zbulimi i papritur që djali i saj ishte gjallë dhe mirë.

Doli se Santana po shikonte nëpër disa dokumente të vjetra familjare në shtëpinë e tij në Las Palmas de Gran Canaria, kur ai pa një kopje të kartës së identitetit të një gruaje transmeton shqiptari.net.

Diçka brenda tij e bëri të vendosë ta ruante letrën. Më vonë ai filloi të hetojë historinë e kësaj gruaje ,e cila doli të ishte nena e tij biologjike.

Pas bashkimit me nënën e tij, Santana mësoi se ai nuk ishte i vetmi fëmijë. Ai në fakt ka pesë vëllezër.

Ata që lexonin tregimin ishin mjaft të tronditur nga fakti se si foshnja e një gruaje mund të vidhej nga një mjek profesionist.
“Sa keq, të mashtrohemi per kaq shumë vite”.-komentoi nje perdorues interneti.

Një tjetër shkroi: “Më vjen keq për ty.Kjo ndodhi sepse disa njerëz janë të gatshëm të lëndojnë të tjerët vetëm për para “.
Shumë netizene të tjerë përgëzuan nënën dhe djalin per ribashkimin e tyre dhe u kërkoi atyre që të kompensonin të gjithë atë kohë të humbur.

Jo vetëm që Regalado u bashkua me djalin e saj të humbur, por mësoi se djali i saj ka fëmijë. Regalado u ftua në Gran Canaria në ishujt Kanarie të Spanjës, ku jeton Santana. Atje, ajo takoi mbesen e saj , diçka që ajo kurrë nuk e imagjinonte të ishte e mundur

Fuqia e Lëngut të Kumbullës Për Tretjen e Mirë dhe Shëndetin e Stomakut

Lëngu i kumbullave të thata ka bërë për vete shumë njerëz në botë falë aftësisë që ka për të zgjidhur problemin e mundimshëm të konstipacionit.

Ky lëng ngjyrë vjollcë është i pasur me antioksidantë dhe substanca të tjera që përmirësojnë shëndetin nga këmbët tek koka.

Nëse jeni në kërkim të një mënyrë natyrale për të përmirësuar tretjen, dendësinë kockore, zorrën e trashë, shëndetin e zemrës e të tjerë, atëherë duhet të konsumoni më shumë nga ky lëng.

Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni më shumë për të gjitha vlerat që ofron lëngu i kumbullave të thata.

Si Përgatitet Lëngu i Kumbullave Të Thata
Nxjerrja e lëngut nis pas tharjes së kumbullave.

Në fillim ato vendosen në ujë të nxehtë dhe valohen deri sa frutat të nisin e të shpërbëhen.

Më pas e gjithë masa filtrohet dhe pjesa e mbetur është një lëng i shijshëm dhe i pasur me fibër dhe përbërës të tjerë.

Vitaminat Dhe Mineralet
Një gotë e vetme nga ky lëng përmban shumë vitamina, minerale dhe polifenolë.

Kumbullat e thata përmbajnë në veçanti shumë magnez, kalium, fosfor, selenium, mangan dhe zink.

Ato janë të pasura edhe me vitaminë C, thiaminë, vitaminë B-6, vitaminë A, E dhe K.

Vlerat e Lëngut Të Kumbullave Të Thata
Kundër Konstipacionit
Ky lëng përmban shumë fibër dhe një përbërës natyral të quajtur sorbitol që ndihmon për jashtëqitjen dhe lehtëson lëvizjen e zorrëve.

Për më tepër, ky lëng ofron zgjidhje afatgjatë kundër konstipacionit.

Kocka të Forta.
Antioksidantët tek frutat dhe perimet luftojnë radikalet e lira që gërryejnë kockat dhe përshpejtojnë frakturat dhe thyerjet.

Lëngu i kumbullave të thata përmirëson dendësinë kockore dhe i bën ato më të forta sepse përmban shumë kalçium, magnez dhe vitaminë K.

Shëndeti I Zorrës Së Trashë
Studimet shkencore janë të pamjaftueshme, megjithatë ato konfirmojnë se lëngu në fjalë nxit rritjen e shëndetshme të qelizave të zorrës së trashë.

Shëndeti I Stomakut
Fibra tek lëngu i kumbullave të thata përmban shumë fibër.

Kjo e fundit ofron ushqyes të dobishëm për florën bakteriale në stomak dhe rrjedhimisht ofron ekuilibrat e duhur të baktereve.

Shëndeti I Zemrës
Lëngu i kumbullave të thata ka një ndikim pozitiv në uljen e kolesterolit dhe tensionit të gjakut.

Konsumi i 12 kumbullave të thata në ditë mund të ulë ndjeshëm kolesterolin duke përmirësuar shëndetin e zemrës.

Mirëmbajtja e Peshës
Shumë studime kanë nxjerrë në pah se kumbullat e thata nuk e rrisin menjëherë glukozën në gjak dhe se ulin nivelin e sheqernave në gjak.

Kumbulla e thatë përmban sorbitol, një substancë që përdoret si një alternativë e sheqerit për diabetikët.

Shëndeti i Mëlçisë
Ekspertët konfirmojnë se kumbullat e thata kanë një ndikim shumë pozitiv në shëndetin e mëlçisë.

Ato munden të parandalojnë një sërë problemesh shëndetësore të këtij organi.

Si Ta Përgatisni Në Shtëpi
Përbërësit
1 filxhan me kumbulla të thata

5 filxhanë me ujë të pijshëm.

Përgatitja
AgroWeb.org ju udhëzon të vendosni ujin në zjarr dhe pasi të ketë marrë valë hidheni në një kavanoz qelqi ku keni shtuar më parë kumbullat e thata dhe pa bërthamë.

Mbulojini kumbullat me ujë dhe lërini të qëndrojnë për 24 orë.

Më pas futeni përmbajtjen e kavanozit në një mikser deri sa lëngu të jetë kompakt.

Përdorni një napë dhe filtrojeni.

Nëse keni nevojë për më shumë ëmbëlsi përdorni mjaltë.