Mogherini: Qëllimi ynë është që të gjitha shtetet e Ballkanit të hyjnë në BE

“Qëllimi ynë i përbashkët është që të gjitha shtetet e Ballkanit të hyjnë në Bashkimin Evropian. Kemi dy detyra urgjente. E para – të punojmë pa u lodhur me miqtë tanë në Beograd e Prishtinë në mënyrë që të arrijmë marrëveshjen me ta për normalizimin e marrëdhënieve. Po ashtu, duhet t’i hapim bisedimet me Shkupin e Tiranës”, ka thënë Mogherini në debatin rreth miratimit të raportit mbi politikën evropiane të jashtme, të sigurisë dhe atë të mbrojtjes, të cilin Parlamenti i Evropës e ka miratuar sot,shtyp re,klamen dhe vazhdo

AP: Nëse Serbia e prek Kosovën, Amerika do t’i kundërpërgjigjet fuqishëm

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve, Associated Press, i ka kushtuar një artikull formimit të Ushtrisë së Kosovës si dhe reagimeve të zyrtarëve serbë.
Sipas AP, Kosova pritet që të premten Forcën e Sigurisë të Kosovës ta shndërrojë në Ushtri, veprim ky që ka nervozuar shtetin fqinj – Serbinë, mjaftueshëm për të deklaruar se do të marrë veprime ushtarake, por sipas AP-së, këto janë thjesht kërcënime boshe.Të premten 120 deputetët e Parlamentit të Kosovës pritet ta votojnë shndërrimin e FSK-së në ushtri,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Athinë: Vritet edhe një shqiptar me plumb në kokë

Edhe një vrasje e egër ndodhi në zonën e Omonisë, në Athinë, sot ne mbremje të mërkurën.Sipas informacionit, rreth orës 22:40 në mbrëmje, një njeri i panjohur kaloi para një kafeneje që ndodhej në rrugën e Kretës ne Sheshin Omonia dhe ka qelluar me arme me plimb në kokë, i cili pastaj u zhduk,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Viktima është një shtetas 44 vjeçar shqiptar. Forcat policore nxituan në terren.

Eksluzive: Sapo erdhi ky lajm nga Gjermania për ushtrinë e Kosovës urime (Video)

I pyetur nga gazetari i AA-së mbi pohimet për formimin e ushtrisë së Kosovës, dhe ndikimet që kjo mund t’i ketë për stabilitetin e rajonit, Foggo, të cilit komandanti i KFOR-it i jep llogari, tha se:

“Kosova është një demokraci e njëjtë ashtu siç janë Maqedonia dhe Serbia ku qytetarët votojnë personat të cilët marrin vendime në emër të tyre” shtype rekl,am dhe vazhdo

Ish agjenti i SHIK-ut, tregon se çfarë vrasje po përgatit Serbia në Kosovë

“Beogradi zyrtar (BIA-GRU) po përgatitën me banden e vrasëve të Oliver Ivonaviçit …sulme tjera që do të përfundojnë me vrasjen e disa civilëve ose puntorëve serb, vrasjet do i bëjnë ndoshta edhe me emblema të UÇK-së që faji t’i mbetet shqiptarëve kinse po vrasin civil të pafajshëm serb.Qëllimi serb destabilizimi i Kosovës, ndamja e veriut të Kosovës qe ju është premtuar nga Thaqi-Rama, ndalimi i formimit të ushtris sidomos ndalimi i armatosjes..,dhe me ndihmen e presidentit ton dhe lidhjeve ruse ndoshta edhe do të arrijnë qëllimin përfundimtar,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Vajza 4-Vjeçare Me Paralizë Cerebrale E Shijon Ecjen Për Herë Të Parë Në Një Moment Të Paharrueshem Për Të (VIDEO)

Videoja e një vajze 4-vjeçare me paralizë cerebrale duke marrë hapat e saj të parë shkoi viralisht pasi familja e saj postoi videon emocionale në mediat sociale.Në një video të postuar në Instagram të hënën, Maya mund të shihet duke u munduar fillimisht për të fituar ekuilibrin e saj, por duke arritur të marrë disa hapa përpara se të shpërthejë në të qeshura.“Unë jam duke ecur!” Bërtiti ajo, “unë jam duke ecur!”shtyp r,eklamen dhe vazhdo

AP: Po hyri në Kosovë, Serbia ka punë me SHBA-në dhe NATO-n

Agjencia amerikane e lajmeve Associated Press (AP) ka bërë një shkrim të gjerë rreth planit për formimin e Ushtrisë Kosovës, transmeton Koha.net.Në këtë shkrim ajo ka paraparë se çfarë do të mund të ndodhë po nisi konflikti ndërmjet Beogradit e Prishtinës.“Afrimi i datës së formimit të Ushtrisë së Kosovës e ka hidhëruar shumë Serbinë sa që ajo ka përmendur edhe ndërhyrjen e ushtarake”, shkruan AP duke përkujtuar deklaratën kërcënuese të kryeministres Ana Bërnabiq të cilën agjencia e quan të kotë,shtyp r,eklamen dhe vazhdo

Nëse ju dhemb shpesh koka, filloni t’i hani këto

Shumica prej nesh mendojmë se këto simptoma janë si rezultat i punës së madhe që e bëjmë.Por ato mund të shkaktohen edhe nga nivele të ulëta të magnezit dhe vitaminës K në trupin tuaj.Ne sot do t’jua japim të gjitha faktet që duhet t’i dini për këto mikroelemente, kështu që vetëm vazhdojeni leximin më poshtë

Magnezi.Përfitimet-Magnezi është i përfshirë në të paktën 300 përbërës të ndryshëm në trupin tonë. Ai ndihmon konvertimin e ushqimit në energji dhe krijon proteina të reja nga aminoacidet. Kjo është arsyeja pse ai përdoret për të hequr ankthin dhe stresin.

Nëse ju dhemb shpesh koka, filloni t’i hani këto

Shumica prej nesh mendojmë se këto simptoma janë si rezultat i punës së madhe që e bëjmë.Por ato mund të shkaktohen edhe nga nivele të ulëta të magnezit dhe vitaminës K në trupin tuaj.Ne sot do t’jua japim të gjitha faktet që duhet t’i dini për këto mikroelemente, kështu që vetëm vazhdojeni leximin më poshtë

Magnezi.Përfitimet-Magnezi është i përfshirë në të paktën 300 përbërës të ndryshëm në trupin tonë. Ai ndihmon konvertimin e ushqimit në energji dhe krijon proteina të reja nga aminoacidet. Kjo është arsyeja pse ai përdoret për të hequr ankthin dhe stresin.

Pija e mrekullisë – për 2 minuta largoni tensionin e lartë, sheqerin, yndyrën dhe diabetin

Përballja me shumë sëmundje të ndryshme në të njëjtën kohë është një sfidë e pakalueshme për shumë njerëz.

Por, falë kësaj recete të përshkurar më poshtë, luftimi i sëmundjeve do të jetë shumë më i lehtë.

Kjo pije detoksinuese mund të pastroj dhe shëroj trupin tuaj. Ajo në mënyrë natyrale ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit tuaj, djegë yndyrën , ulë tensionin e lartë të gjakut dhe më e rëndësishmja lufton diabetin.

Nëse jeni mendoni se kjo pije është shumë e mirë për të qenë e vërtetë, atëherë provojeni vetë dhe përjetoni rezultatet pozitive të saj.

Lexo edhe Karamel-sutliash i mbushur me krem: Ëmbëlsirë hit që shkrihet në gojën tuaj.

Përbërësit:

1 lugë çaji kanellë,2 lugë çaji uthull të mollës,2 lugë çaji lëngë i freskët i limonit,1 lugë çaji mjalëtë e papërpunuar.1 gotë ujë.Udhëzime:Thjeshtë shtoni të gjithë përbërësit së bashku në një blender dhe përzieni mirë.

Përdorimi:Pijeni çdo mëngjes me barkun bosh për 3 muaj me radhë.Vërejtje:Meqenëse merr vetëm 2 minuta kohë për tu pregaditur, tentoni që përherë të pregaditni pije të freskët dhe të mos e ruani asnjëherë.