“Foto sa njëmijë fjalë” Doktori italian përlotet kur e sheh teksa Musai ecën. Shikoni çfarë bën ai..

Historia e djalit Musa Baculi ka qenë një ndër historitë më të dhimshme, ku të gjithë shqiptarët u sensibilizuan për ta ndihmuar. Mbrëmjen e djeshme “Shqiptarët për Shqiptarët” kanë rikthyer historinë e jashtëzakonshme të tij.

Për shumë muaj Musai ka qëndruar në koma në spitalin e Shkodrës, pasi ai ishte mbytur në ujë.,vazhdo ketu lajmin e plote

Mblodhi mbeturinat në park, pesë vjeçarja nga Istogu ka një mesazh për qytetarët

Një pesë vjeçare nga Istogu do të duhej të ishte frymëzim për të gjithë bashkëmoshatarët e saj por edhe për të rriturit, shkruan Indeksonline.

Ajo fundjavën e saj ka vendosur që ta kalojë duke pastruar parkun ku edhe kishte dalë për t`u shëtitur me të ëmën, mirëpo për fat të keq kishte hasur në një hapësirë të mbushur me mbeturina,vazhdo ketu lajmin e plote

Pilotja Amerikane që për 200 orë rresht nuk ja ndali bombardimet Serbisë

Me gradën “Majore”, pilotja amerikane, Nicole Malachowski, është dekoruar me medaljet e çmimet më të larta të Ushtrisë Amerikane si “Meritorious Service Medal”, “Air Medal”, “Air Force Commendation Medal”, “Air Force Achievement Medal”, si dhe medaljen “4th Fighter Wing”s”, të cilën e ka marrë si një heroinë e madhe gjatë fushatës së bombardimeve ajrore në Kosovë,vazhdo lajmin e plote

Pilotja Amerikane që për 200 orë rresht nuk ja ndali bombardimet Serbisë Pilotja Amerikane që për 200 orë rresht nuk ja ndali bombardimet Serbisë Me gradën “Majore”, pilotja amerikane, Nicole Malachowski, është dekoruar me medaljet e çmimet më të larta të Ushtrisë Amerikane si “Meritorious Service Medal”, “Air Medal”, “Air Force Commendation Med…

Me gradën “Majore”, pilotja amerikane, Nicole Malachowski, është dekoruar me medaljet e çmimet më të larta të Ushtrisë Amerikane si “Meritorious Service Medal”, “Air Medal”, “Air Force Commendation Medal”, “Air Force Achievement Medal”, si dhe medaljen “4th Fighter Wing”s”, të cilën e ka marrë si një heroinë e madhe gjatë fushatës së bombardimeve ajrore në Kosovë,vazhdo lajmin e plote

Behgjet Pacolli ia falë xhipin Mercedes, humanistit Halil Kastratit

I ftuar në emisionin n’Kosovë Show, është humanisti i madh kosovar Halil Kastrati, i cili është edhe drejtues i Shoqatës Humanitare ”Jetimët e Ballkanit”.Përveç Kastratit, e ftuara tjetër në emision është këngëtarja Nika, poashtu edhe një studente kosovare.

Halil Kastrati,në emision ka folur për shoqatën e tij dhe aktivitetet që ka realizuar këtë vit,vazhdo ketu lajmin e plote

Qytetaret e pa shpres poi kun më shumë se 170 mijë kosovarë lëshuan vendin për një koh te shkurter as ne vitet 1900 ska ndodh kjo

Migrimi i qytetarëve të Kosovës nëpër vende të ndryshme, kryesisht ato evropiane, pavarësisht perceptimit se ka shënuar rritje, sipas të dhënave zyrtare ka shënuar rënie.

Sipas një raporti të publikuar ditë më parë nga Ministria e Punëve të Brendshme në Qeverinë e Kosovës, thuhet se për periudhën 2013-2017 mesatarisht në vit kanë emigruar,vazhdo ketu lajmin e plote

Rudina Hajdari dhe dy deputete të LSI shkojnë në mbledhjen e Komisionit të Integrimit. Ja kërkesa për Edi Ramën

Ndërkohë që refuzoi të të dorëzojë mandatin e deputetit, deputetja Rudina Hajdari vijon punën e saj rregullisht. Hajdari ishte sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të Integrimit, ku është diskutuar për projekt rezolutën për integrimin.

Të pranishëm po ashtu në mbeldhje ishin edhe dy deputete të reja të LSI,vazhdo lajmin e plote

LAJMI I FUNDIT: Ky është plaku 75 vjeçar qe vdiq ne një motel ne Gilan, sepse…

Një 74 vjeçar ka ndërruar jeetë në njërin nga motelet e Gjilanit. Ngjarja ka ndodhur të premten që e lamë pas. Sipas të dhënave që posedon gazeta Express, personi, viti i lindjes (1945), derisa po qëndronte në një dhomë të motelit me një grua, ishte aalivanosur. Kjo e fundit kishte lajmëruar poolicinë, vazhdo meposhte lajmin e plote

VAZHDIM