Lajm i fundit/ Mbërrin e pajetë 11-vjeçarja në spitalin e Vlorës, familjarët: Është vetëvarur

Një 11-vjeçare ka mbërritur e pajetë në spitalin e Vlorës paraditen e sotme. Familjarët kanë deklaruar se e kanë gjetur të pajetë në banesë. Mësohet se 11-vjeçarja me iniciale I.M është nga fshati Babicë i Vlorës.

Ajo ka mbërritur e pajetë në këtë spital dy orë më parë. Ende nuk dihen rrethanat e kësaj ngjarje,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Aksident tragjik në Itali, vd,es një shqiptar, i vëllai në rrezik për jetën

Një shqiptar ka humbur jetën, ndërsa dy bashkëkombas të tjerë kanë mbetur të plagosur, si rezultat i një aksidenti të rëndë automobilistik të ndodhur në rrugën “Kennedy”, në Pianvallico të Firences.

Nga informacionet paraprake, njoftohet se është berë i mundur identifikimi i viktimës, një 26-vjeçar me iniciale K.E., vazhdo ketu lajmin e plote

Gjenden 130 milionë dollarë të fshehura në shtëpinë e Presidentit

Një sasi prej rreth 130 milionë dollarë pasuri, të ndara në valuta të ndryshme, si paund sudanez, dollarë dhe euro, janë sekuestruar nga ushtria në shtëpinë e Presidentit të rrëzuar të vendit, Omar Al-Bashir. Gjetjet kanë bërë që të nisin hetimet për korrupsion dhe pastrim parash.

Ish-lideri i vendit është vendosur në arrest shtëpie,vazhdo lajmin e plote

Ja me sa vite dënohet Liridon Uruqi, gjilanasi që vrau shokun e tij!

Gjykata Themelore në Gjilan e ka dënuar sot me 25 vjet burgim Liridon Uruqi, të akuzuar për për vrasjen e të ndjerit Fatlind Arifi.

Gjykata i shqiptoi dënimin prej 23 vjetëve për vrasje të rëndë, 2 vjet për vrasje në tentative dhe 1 vjet për armbajtje pa leje.Sipas aktakuzës Uruqi me 28 korrik në fshatin Bresalc të Gjilanit me veprim të drejtpërdrejtë,vazhdo lajmin e plote