Humbi 65 kg, shmangu katër ushqimet që shqiptarët i konsumojnë shumë

Ajo quhet Casey Gemmell, është nga Australia dhe ka humbur 65 kilogramë, duke mos konsumuar katër ushqime që shqiptarët i konsumojnë çdo ditë.

Ajo ka thënë se ka ndaluar së konsumuari djathë, makarona, bukë dhe pije të gazuara. Para se të mos konsumonte këto ushqime ajo peshonte 135 kilogramë.

Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

Gjejnë një piton të vdekur me stomak të fryrë, shokohen kur i çajnë barkun

Një gjarpër i llojit piton është gjetur i ngordhur, por ajo që u bëri përshtypje dy biologëve që e gjetën ishte se stomaku i pitonit ishte i fryrë dhe dëgjohej një frymëmarrje.

Pitoni u gjet në Afrikën e Jugut dhe vakti i tij i fundit kishte rezultuar fatal për të. Ai kishte gëlltitur një iriq që ishte 80 cm i gjatë dhe peshonte 13 kilogramë.

Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

Ky është fruti që nuk i lejon meshkujt të lenë femrat shtatzënë

Mes frutave ekzotike, mango shfaqet në listën e atyre që nuk pëlqehen shumë.

Jo të gjithë e preferojnë, por në fakt ky frut mbart një sërë dobish për shëndetin. Një studim amerikan i zhvilluar në California dhe i publikuar në revistën shkencore “Proceedings of the National Academy of Sciences”

Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

Kjo është familja më e pasur në botë, ja sa është pasuria e saj

Familja më e pasur në botë as që figuron në listën e njerëzve më të pasur të botës, ndoshta për t’u fshehur nga masa.

Familja Rothschild është një familje e lashtë që rrënjët i ka nga Mayer Amschel Rothschild, një bankier çifut që filloi biznesin e tij me banka më 1760 në Gjermani.

Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

Mëngjesi që shkrin yndyrën në bark dhe ul nivelin e kolesterolit

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm sepse ju ndihmon të keni energji gjatë gjithë ditës për të kryer çdo punë apo veprimtari. Por, nëse po kërkoni të konsumoni në mëngjes pa ju shkaktuar dhimbje barku apo yndyrë, atëherë ne kemi një zgjidhje ideale. Ideja është që ju të hani ushqime të cilat minimizojnë nivelin e glukozës.


Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

Myku nga muret largohet vetëm me këtë metodë natyrale

Të gjithë përballemi me lagështirë në shtëpi dhe myku që ajo krijon është një shqetësim i madh për shumicën e familjeve. Ai fillon të bëhet një problem në kohën kur jashtë është ftohtë e brenda nxehtë. Edhe ata që kanë një shtëpi me probleme me kondensimin e ujit dhe izolimin e dobët mund të kenë shumë lagështi nëpër shtëpi.


Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

Nobelisti gjerman ka shokuar gjithë botën: Sëmureni nga KANCERI, sepse vazhdimisht i hani këto dy ushqime!

Shkencëtari gjerman dhe fitues i çmimit “Nobel” në lëmin e fiziologjisë, Harald zur Hausen, ka konstatuar që virusi jo mirë i studiuar, i cili shfaqet tek lopët, mund të shkaktojë kancerin tek njerëzit!

“Konsideroj që kafshët shtëpiake mund të jenë shkaktarët direkt të kancerit të zorrës së trashë tek njerëzit.

Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

Zierja e lekures se patateve do te sheroj perjetesisht kete smundje!

Pas kalimit të të 30-ave femrat hasen me një nga problemet më të “mëdha” të tyre, thinjat.

Në fakt ky është një kusht i cili ju ndodh të gjithëve, pavarësisht moshës. Dëshira e çdo femre do të ishte që ta menjanonte në maksimum këtë kusht ose të paktën të fshihte dukjen e tyre.

Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

E rekomanduar nga farmacistët, ky është kremi që redukton rrudhat dhe zhduk puçrrat si me “magji”

Shumë prej jush kanë një fytyrë problematike ,e puçrra dhe për këtë arsye përpiqeni të blini produkte të shrenjta dhe shumë të dëmshme. Ata jo vetëm që nuk e zgjidhin problemin, por në disa raste e përkeqësojnë akoma më shumë gjendjen. Por, ka disa produkte që ju i keni në shtëpi, të cilët bëjnë mrekulli me fytyrën tuaj kur i kombinoni.


Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

Vjen bora në Kosovë

Kosova do të zbardh ditët në vijim me një mot më të ftoftë. Temperaturat pritet të bien për disa gradë.Mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell do ta karakterizoj vendin përgjatë pesë ditëve të javës së ardhshme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 gradë Celsius deri -2 gradë Celsius.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione