“ S’e kam me fqinjin fëmijën, dikush nga familjarët e mi më përdhunoi”, rrëfehet 12-vjeçarja

Vogëlushja 12 vjeçare ka hyrë në studio me një foshnje në krahë, më pas ajo ka thënë se fëmijën nuk e ka me fqinjin, por me një prej familjarëve të saj. Vajza me emrin Tania ka thënë:
Njeriu që më përdhunoi mua gjendet në këtë studio. Unë kam edhe analizat e ADN-së që tregojnë se babai i fëmijës nuk është fqinji im.

Ndërsa psikologia Vlada Berezjanskaja ka thënë:

Kjo vogëlushe thjesht është e frikësuar sepse ka vite që është përdhunuar dhe është duke kaluar një traumë të madhe. Besoj se do i duhen vite për të marrë veten.
Loading…
Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote

Lamtumirë thinjave me këto 2 përbërës që i keni në kuzhinë dhe riktheni ngjyrën natyrale të flokëve!

Thinjat e parakohshme janë një tmerr i vërtetë për çdo femër që i duhet të përballet me to në një moment apo një tjetër.

Kjo ndikon shumë në vetëbesimin e tyre më shumë sesa në anën estetike, duke i bërë të duken më të vjetra sesa janë realisht. Sot ka pafund metoda dhe alternativa që ju ndihmojnë në këtë aspekt.
Lamtumirë thinjave me këto 2 përbërës që i keni në kuzhinë dhe riktheni ngjyrën natyrale të flokëve!
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Aplikoni këtë përzierje rregullisht dhe s’ka më njolla kafe në lëkurë

Njollat kafe zakonisht shfaqen në lëkurë pas ekspozimit në diell, por ato mund të jenë edhe një shenjë e plakjes. Kjo është edhe arsyeja se pse këto njolla shfaqen kryesisht te njerëzit mbi 50 vjeç.

Kur lëkura është e ekspozuar ndaj rrezeve ultravjollcë, trupi fillon prodhimin e melaninës në një përpjekje për të ngjyrosur lëkurën.
Aplikoni këtë përzierje rregullisht dhe s’ka më njolla kafe në lëkurë
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Dosja Habilaj, oficerët gjyqësorë kontroll në banesën e ish-ministrit Saimir Tahiri

Katër oficerë të policisë gjyqësore kanë mbërritur në banesën e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për të bërë kontrollin në banesë.

Pas autorizimit nga parlamenti një ditë më parë, oficerët e policisë gjyqësore janë ngjitur në shtëpinë e zotit Tahiri bashkë me dosjet e tyre. Në banesë bashkë me ish-ministrin Tahiri do të jetë edhe avokati i tij.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

“Shajnë shtetin, po grave jua kanë siguruar vendin e punës”, Joleza sulmon gazetarët

Joleza Koka ka sulmuar edhe një herë tjetër televizionin Klan, emisionin “STOP” dhe më konkretisht, Saimir Kodrën. Socialistja e cilëson televizionin si shantazhues dhe sjell edhe një herë në kujtesë një video të STOP-it.

Joleza kujton se emisioni ka realizuar edhe emisione të tjera, të cilat cenojnë vajzën dhe kanë të bëjnë me punën e saj në MMSR (Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë).

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Ora ndryshon këtë fundjavë, por kundërshtohet nga deputetët e Parlamentit Europian për këtë arsye

Ndryshimi i orës fillon këtë fundjavë kur të të shtunën ndaj të dielës në orën tre pas mesnate akrepat e orës do të zhvendosen një orë pas. Ky ndryshim do vijë me datë 29 tetor, pra këtë fundjavë.

Por, si asnjëherë më parë europarlamentarët kanë vënë në dyshim këtë ndryshim të orës, duke argumentuar se ndikon keq në shëndetin e qytetarëve.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

“Ku e keni hashashin?”/Djali nga Vlora: Babai dërgoi kushërinjtë të na rrihnin, mamit i ra të fikët

Fatbardha Sakaj, nënë e 4 fëmijëve nga qyteti i Vlorës ka rrëfyer ditën e sotme kalvarin e vuajtjeve të saj si dhe dhunën e ushtruar nga bashkëshorti për vite me radhë.

Nëna e 4 fëmijëve tregoi se prej vitesh ajo bashkë me familjen kanë jetuar në fshatin Brataj, ndërsa bashkëshorti ishte i papunë dhe ajo punonte si pastruese në shkollë.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

“Qentë po helmohen dhe torturohen në Shijak”, reagimi i kafshëve përreth do t’ju prekë në zemër

A kanë bashkitë në Shqipëri një plan konkret për kafshët e rrugës? Po e kanë dhe me sa duket mënyra e vetme se si një bashki e caktuar “mendon” për kafshët e rrugës është t’i vrasë ose t’i helmojë.

Një përqindje shumë të vogël të tyre mund ta vaksinojë sa për “sy e faqe” që thotë populli. Një qytetar nga Shijaku ka shkruar për JOQ.al duke sjellë një ngjarje të rëndë, ku qeni i helmuar sipas tij nga bashkia.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Si në filmat më të tmerrshëm horror: Toka që ‘merr’ frymë: Fenomeni i pabesueshëm

Në Skocinë e re në Kanada u regjistrua një fenomen i pazakonshëm dhe madje i pabesueshëm për shumëkënd.

Video në të cilën toka lëvizë lartë e posht sikur të mirrte frymë ka bërë bujë në rrjetet sociale, transmeton InfoPress. Autori i videos, Brajan Nutal tha se ky fenmen ndodh kur frymë erë e fortë gjersa nën tokë gjeden degë të pemëve në pjesë të vogla apo më të mëdha, por megjithatë kjo nuk është dëshmuar deri më tani.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Do të kesh lë kurë perfekte? Provo këshillat e bukurisë me bazë patëllxhanin

E dini që patëllxhanët kanë një sërë dobish për trupin tuaj?

Por dobitë e tyre nuk kanë të bëjnë vetë m me shëndetin, por edhe me bukurinë. Patëllxhanët janë një aleat shumë i mirë për lëkurën. Janë të paktë ata që e dinë, por patëllxhani është një prej përbërësve më të mirë për të përgatitur maska bukurie.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione