Godet Mogherini: ‘Kosova nuk është shtet dhe Haradinaj duhet t’a kuptoj se ai është krejt i …’

Frederica Mogherini është deklaruar sot pas takimit që dje u mbajtë mes delegacionit serb dhe delegaconit kosovar në krye me të.Dje edhe u mbajtë takimi i rradhës mes dy delegacioneve të lartpërmendura për arritjen e një marrëveshjeje mes dy shteteve fqinje,shtyp re,klamen dhe vazhdo

E pas takimit, Mogherini tha se Kosova nuk është shtet, poashtu kryeminstri Haradinaj duhet t’a kuptoj se Kosova nuk eshte shtet i formuar plotesishte prandaj duhet te na ndegjoje se qfare i themi.