Lajm i keq: Këto janë tre shtetet mike që stopuan liberalizimin e vizave për Kosovën

Analisti kosovar, Agon Maliqi gjatë qëndrimit të tij në Bruksel ka zhvilluar disa takime me anëtarë të Komisionit dhe Parlamentit Europian. Ai nga atje ka bërë të ditura arsyet e dështimit të vizave për kosovarët.Siç ka shkruar Maliqi në Fb, vizat i kanë bllokuar disa shtete anëtare dhe kjo nuk ka të bëjë me kritere të cilat të gjithë janë të vetëdijshëm se Kosova i ka përmbushur.Ndër këto shtete, Maliqi shkruan se Franca ka qenë më e zëshmja, por me rezerva kanë qenë edhe Gjermania e Holanda,shtyp r,eklamen dhe vazhdo