EKSKLUZIVE/ Veseli teston pajisjet ushtarake amerikane që do ti dhurohen Kosovës (FOTO-VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli po qëndron për vizitë zyrtare në Iowa të SHBA-ve.
Ai gjatë qëndrimit atje është një ndër takimet më të rëndësishme ishte vizita e tij në kampin ushtarak “Camp Dodge”, kampi kryesor ushtarak që ka bashkëpunim me FSK-në, .Vizita e tij në këtë kamp lidhet edhe me formimin e Ushtrisë së Kosovës, që tashmë është caktuar të ndodhë me 14 dhjetor,shtyp r,eklamen dhe vazhdo