RENEA, FNSH, Forcat malazeze dhe kroate blindojnë Bularatin dhe bëjnë gati armët, frikë dhe panik nga ekstremistët grekë

Më datën 8 dhjetor, ora 11:00 është paralajmëruar mbajtja e një ceremonie përkujtimore për Kostandin Kaçifasin në Bularat të Gjirokastrës. Forca të shumta policie kanë mbërritur në Gjirokastër ditën e sotme për të mbajtur nën kontroll të gjithë zonën, pasi priten tubime.Këtë gjë e bëri të ditur gazetarja Entiola Bode në një lidhje telefonike për emision ‘360 gradë’ më Artur Zhejin. Bode u shpreh se gjithashtu forca policie malazeze dhe kroate kanë mbërritur në Gjirokastër në sajë të një operacioni, por që do të jenë prezente edhe në datën 8 dhjetor,shtyp r,eklamen dhe vazhdo