Stoltenberg telefonon Haradinajn, ia përsërit qëndrimin kundër formimit të ushtrisë

Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ka telefonuar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, për t’i njoftuar me rezultatin e takimit të djeshëm të ministrave të Jashtëm të NATO-s, ku është diskutuar edhe për nismën për krijimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës.“Unë nënvizova se si Beogradi dhe Prishtina duhet të tregojnë qetësi dhe përmbajtje, dhe të shmangin çfarëdo deklarate dhe veprim që mund të jetë provokuese”, ka thënë Stoltenberg,shtyp re,klamen dhe vazhdo