REPLIKAT/ Alfred Peza-Alibeajt: E ke vellain trafikant, s’ke moral te flasesh per Xhafajn. Deputeti demokrat: Ti ke 1 milione euro pasuri REPLIKAT/ Alfred Peza-Alibeajt: E ke vellain trafikant, s’ke moral te flasesh per Xhafajn. Deputeti demokrat: Ti ke 1 milione euro pasuri

Çështja “Babale” ka sjellë tension dhe debate të ashpra në emisionin “Open” në Top Channel. Të ftuarit kanë bërë hidh e pritë akuza mes tyre. Teksa deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj ishte duke folur për çështjen e cila e përfshin vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafajn në trafikun e drogës, gazetari Alferd Peza i bëri deklaratën e fortë se edhe vëllai i deputetit demokrat është i përfshirë në trafikun e drogës. Ndërsa Alibeaj i përmendi faktin se askush nuk mund të bëjë 1 milionë euro me djersën e ballit,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Peza: Ku e ke provën, ku e ke. Ai është procesverbal. Nuk nxjerr provën, ja kaq është historia.Spiropali: Ka ardhur avokati i Salianjit dhe i PD. Kaq!Peza: Shpëtoni shpirtrat tuaj dhe veten.Alibeaj: Ja ku i ke provat.Spiropali: Telenovelë idiote, shpëtoni shqiptarët nga kjo telenovelë. Shqiptarët nuk duhet të besojnë tek policia, por vetëm te PD.Aliebaj: Zëri në ekspertizë është i ngjashëm me zërin e Agronit.