Doni një lëkurë të pastër dhe pa akne? Ndiqni këshillën tonë…

Kripa në mënyrë natyrale e pastron lëkurën. Ajo jo vetëm që i pastron poret, por edhe i than aknet. Notimi në ujë deti të kripur është një trajtim i mirë për aknet, por meqë në det nuk shkojmë dot gjatë gjithë vitit po ju japim një maskë që mund ta përgatisim në kushte shtepie.Zbuloni si:shtyp re,klamen dhe vazhdo

Përbërësit:1 gotë ujë,5 lugë kafe kripë.Përgatitja:Kombinoni ujin me kripën dhe e trazoni herë pas here, derisa të krijohet një pastë e trashë. E lini të qendrojë 7-8 minuta dhe më pas e vendosni në fytyrë.Pas 20 minutash shpëlani fytyrën me ujë të vakët, të bollshëm.