Identifikohet autori që eleminoi me bukë në gojë punonjësin e bashkisë

Pas ngjarjes së ndodhur në fshatin Shëlli, në rrethin e Matit, janë identifikuar zyrtarisht viktimat dhe autori i ngjarjes së rëndë.Policia bën me dije se rreth orës14:00, në fshatin Shëlli, njësia administrative Macukull janë dëgjuar të shtëna arme,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Paraprakisht dyshohet se Kujtim Koxha, 51 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri drejt disa personave, në një lokal.Për pasojë ka humbur jetën M.H, si dhe kanë mbetur të plagosur Astrit Hani, Erzen Alija dhe H.Buçi.Erzen Alija dhe H.Buçi janë dërguar në drejtim të Tiranës për ndihmë më të specializuar.