E pabesueshme! Ja çfarë​ i bë​ri Putini babait të​ Khabitit vetë​m një​ javë​ pasi i biri e fitoj meçin

Presidenti i Rusisë​, Vladimir Putin, i ka kërkuar babait të Khabib Nurmagomedovit të mos e ndëshkojë shumë ashpër të birin e tij për përleshjen që shkaktoi pas fitores kundër Conor McGregorit në Las Vegas.Nurmagomedovi e ka mbrojtur titullin e tij të kampionit të peshave të lehta në artet e përziera marciale UFC. Pasi e detyroi McGregorin të dorëzohej në rundin e katërt, ai e kapërceu kafazin dhe e sulmoi ekipin e irlandezit,shtyp re,klamen dhe vazhdo

Fillimisht ishte paralajmëruar se Komisioni Atletik i Nevadas mund t’ia merrte titullin e kampionit të peshave të lehta për shkak të përleshjes që ndodhi pas përfundimit të meçit. Megjithatë, ky vendim nuk është marrë ende.Presidenti i UFC-së, Dana White, ka thënë se edhe nëse Komisioni Atletik i Nevadës vendosë që ta dënojë Khabibin, ata nuk duhet t’ia marrin rripin e tij.