Gazetari personal i Zenit: Berisha do t’ia shtypë kokën Hashim Thaçit, është tropojan ai…

Njerëzit pranë Sali Berishës janë tërbuar me Hashim Thaçin, pas akuzave të këtij të fundit ndaj Berishës, të cilat në fakt janë thjesht përsëritje, pasi ato janë të provuara.

Pra, nuk janë shpifje, por janë ngjarje që i janë provuar Berishës.

Por fakti që këto akuza, të cilat deri më sot nuk “guxohej” të përmendeshin në Kosovë, janë përsëritur nga presidenti i Kosovës, është i rëndë për Berishën, pasi ai mendon se i prishet miti i “babait” të kombit.

Ndaj dhe gjithë njerëzit pranë tij dhe Zenit, kanë nisur një sulm frontal ndaj Thaçit, pasi i ka prekur aty ku Berisha e ka konsideruar veten si superior në krahësim me kundërshtarët e tij politikë (edhe pse ka bërë gjëma të mëdha kombëtare jo vetëm ndaj Kosovës, por dhe Shqipërisë).

Në morinë e shkrimeve të porositura kundër presidentit të Kosovës, gazetari i Zenit, Bledian Koka, thotë se Berisha do t’i shtypë kokën Hashim Thaçit.

“Mos e meshironi “Gjarperin”

Hashim Thaci eshte ne te drejten e hallit te tij qe mes keshillave te Sali Berishes apo Aleks Sorrosit te degjoje bythehecin e Xhorxhit. Njeriu qe theu ligjet zgjedhore te Kosoves vetem e vetem qe te zaptonte postin e Presidentit te Kosoves, sot ka lajthitur ne nje logore halabakesh qe edhe kullerat e Prishtines ia kane zili. “Presidenti” i Kosoves ka artikuluar nje seri akuzash ne kufijte e absurdit ndaj Sali Berishes vetem e vetem se ky i fundit e kritikoi idene e “Gjarperit” te Kosoves per shkembim territoresh me Serbine. Une thjeshte mund ta imagjinoj kunder-pergjigjen e Sali Berishes ne gatitje e siper, ndaj “Gjarperit” te Kosoves qe tashme e ka mbushur kupen ne raport me hakun gjithe te madh ndaj vellezerve te Kosoves.

Hashim Thaci ka prekur vijen e kuqe te komunikimit publik ne raport me Sali Berishen dic me fort se ideja e tij e perbashket me Aleksander Vucic. Halli i madh personal qe e ka kaplu me ngritjen e Gjykates Speciale, nuk mundet ta kaperceje duke shkelur mbi mina qe kurrkush ska guxu me shume se ai sot. Bravo per guximin, ngushellime per rrximin tend pa kthim. Nuk eshte krejt faji jot, por ti do jesh fajtori kryesor …”Gjarper”.

p.s…Per fatin e shqiptareve te Kosoves ne femijerine e tij ne Tropoje, Sali Berisha ka mesuar nje rregull te arte, e kape “Gjarperin” shtypja koken…”, shkruan ai.

Në fakt mirë është që Berishës të mos ia përmendin Tropojën, se as armiqtë më të mëdhenj antishqiptarë, nuk janë sjellë me këtë zonë, si ai.