Godet Daçiq: Shqiptarët duhet të ikin në Shqipëri, Kosova nuk është vendi i tyre


Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq ka reaguar me deklarime skandaloze në lidhje me informacionin se Madagaskari e ka njohur pavarësinë e Kosovës, duke thënë se shteti i Kosovës nuk ekziston dhe shqiptarët e Kosovës duhet të ikin në Shqipëri sepse aty e kanë vendin, raporton RTS, transmeton Indeksonline.“E respektojmë të drejtën për vetëvendosje të popullit por për çfarë lloj të drejte për vetëvendosje po flasim këtu për shqiptarët të cilët kanë shtetin e tyre në Shqipëri, në Kosovë është një pakicë brenda Serbisë, e cila nuk ka të drejtë për vetëvendosje”, ka thënë Dacic.
Për te lexuar me shume, klikoni në hapësirën me poshtë:

 

 

 

 

 
Kliko Linkun

410 thoughts on “Godet Daçiq: Shqiptarët duhet të ikin në Shqipëri, Kosova nuk është vendi i tyre”

 1. Wow that was odd. I just wrote an really long comment but after I clicked
  submit my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m not
  writing all that over again. Anyways, just wanted to say
  wonderful blog!

 2. After checking out a number of the blog posts on your site, I
  honestly appreciate your way of blogging. I saved as a favorite it
  to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Take a look
  at my web site too and tell me what you think.

Leave a Reply

Your email address will not be published.