Eksluzive : “Shqiptarit i humb durimi, del i vret policët serbë”

Makina e policisë serbe e quajtur Zastava 101, ishte makina më e urryer nga shqiptarët e Kosovës, gjatë okupimit serb.
Një polic serb ishte vra dhe dy të tjerë u plagosën rëndë.
Sulmuesi ishte nga Mitrovica, pjesëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton fmimages.
Një makinë policie ishe sulmuar në pritë në qendër të Mitrovicës, në vitin 1998.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione