Mikja ime shkoi në Japoni për pushime, ajo dukej 10 vjet më e re kur u kthye. Ja cili është sekreti

Të gjithë e njohim orizin, është një nga përbërësit sekret që femrat japoneze po e përdorin për t’u dukur më të reja për një periudhë të gjatë kohe.

Dhe sot do ju tregojmë një teknik se si ta përdorni orizin për fytyrën tuaj.

Vendosni pak ujë të ndrohet. Shtoni 2 deri në 3 lugë oriz organik dhe lëreni të ziejë deri sa të jetë i butë. Largoheni nga nxehtësia dhe kullojeni lëngun e orizit. Mbajeni lëngun e mbetur në një tas tjetër.

Shplaheni orizin dhe shtoni 1 lugë qumësht të ngrohtë dhe një lugë mjalt në të. Përzieni të gjithë ingredientët deri sa të kombinohen mirë së bashku.
Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte