Masakroi gruan me çekiç, motra e Besnikut: Ai bënte gjithçka për të, faji ishte…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur natën e të premtes duke zbardhur e shtuna, në një qytet të Italisë, ku një shqiptar ka masakruar me çekiç bashkëshorten, e cila kishte shkuar në disko me shoqet. Viktimë e dhunës është Trëndelina Habili.

Ajo kishte shkuar në disko me mikeshat e saj dhe aty është shfaqur burri, 55-vjeçari Besnik Habibaj. Ai e ka nxjerrë jashtë diskos dhe më pas e ka dhunuar. Aktualisht Trëndelina ndodhet në gjendje kome dhe po lufton për jetën në spital. Për këtë ngjarje ka folur motra e Besnikut, Natalie Habibaj. Ajo thotë:
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione