Poezia për Adelën që po bën namin në rrjet. Ja vargjet

Adela Xhamani ishte një personazh mediatik tepër i dashur për publikun shqiptar. Ngushëllime të pafundme për familjen dhe miqtë e saj po bëhen në rrjete sociale.
Një poezi për Adelën po bëhet virale, vargje të ndjera që i kanë dedikuar vajzës së bukur nga Kavaja e cila shëmbi një mentalitet me guximin dhe zgjuarsinë e saj, për t’u bërë pjesë e spektaklit.

Ja vargjet për Adelën:
Fund i endrres…
Nga drithma e forte fryma u ftoh,
Nje ze i mekur ndihme kerkoi,
Pak ajer,dua te jetoj,
Ejani,mos me lini te shkoj!…

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione