Millovani 44 vjeçar nga Serbia, martohet me vajzën 22 vjeçare nga Shkodra, ia mer dorën vjehrrës shqiptare (Pamje)

Tema e martesave mes vajzave shqiptare me serbët e zonave rurale ka bërë bujë në median shqiptare dhe në atë të huaj.
Këtë herë revista e njohur “Vice” vjen me një fotoreportazh nga një prej këtyre martesave.
Sanja Knezeviç shkruan se në fshatrat serbe mungojnë vajzat e reja, ndërsa e kundërta ndodh në Shqipëri:

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni linkun e plote