Preku zemrat e mbarë shqiptarëve, mësuesi nga Kosova i ndryshon jetën 12-vjeçares nga Ballshi

Historia e dhimbshme e 12-vjeçares nga Ballshi, Jorida, e cila rrëfeu mes lotësh se si skolioza dhe deformimi i legenit ia kishin bërë jetën “ferr” të përditshëm, preku zemrat e mbarë shqiptarëve.
Prindërit thanë në puntatën e të premtes së kaluar të emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” se operacionet për shërimin e vajzës së tyre kushtojnë 26.500 euro,tejkalo hapsiren e meposhtme / vazhdo lajmin e plote