U munduan mjaft po nuk e fshehen dot, me 4 luge gjelle ne dite i thoni lamtumire kan. cerit

Sipas fjalëve të Profesor Marmelski nga igjeratë, receta e tij është në të vërtetë ushqim që ndihmon tërë trupin dhe nëse është fjala për ka.n.ce.rin, do të ndihmojë të tërhiqet.

Il.açi i jashtëzakonshëm që mund të bëhët në shtëpi ndihmon në pastrimin e enëve të gja.k.ut, forcon sistemin imunitar, shëron ze.m.rën, pastron veshkat dhe mëlçinë. Ai gjithashtu përmirëson punën e trurit dhe kujtesën, e mban atë nga in.f.ar.kti dhe çon në shërimin e atyre që kanë pësuar një go.di.t.je në tru. Shumë thonë se është përbërësi më i mirë kundër të gjitha llojeve të ka.nc.e.rit!

Përbërësit:

– 15 limona

– 1 kg mjaltë shtëpi

– 12 thelbinj hudhër të freskët

– 400 gr grurë

– 400 g arra të freskëta

Përgatitja e grurit:

– Merrni një tas të madh qelqi dhe shtoni grurin në të.

– Hidhni ujë për të qëndruar, më mirë është brenda natës.

– Në mëngjes (pas 12 orësh), derdhni ujin dhe lani mirë kokrrat e grurit, dhe pastaj kaloni nëpër garzë.

– Lejo që gruri i shtrydhur të qëndrojë për 24 orë në enë.

– Pas kësaj, gruri do të jetë gati.

Përgatitja e il.a.çit:

– Arrat e pastërta, hudhrat dhe grurin bluaji me ndonjë blurëse (blender).

– Shto 5 limona (duke përfshirë lëvorën), kështu që shtoni ato tek blenderi.

– Pasi te ketë mbaruar procesi i bluarjes, vëndoseni në një kavanoz më të madh.

– Nga 10 limonat e mbetur, merrni vetëm lëngun dhe përzieni me përzierjen e fituar, derisa përzierja të bëhet homogjene.

– Shtoni mjaltin dhe përzieni me një lugë druri për një kohë të gjatë

– Vendosni përzierjen në një tas qelqi dhe lejoni që të qëndrojë për 3 ditë në frigorifer, atëherë mund të filloni të konsumoni duke ndjekur udhëzimet e mëposhtme.

Konsumimi i il.a.çit:

Merrni 1 deri 2 lugë të përzierjes gjysmë ore përpara:

– mëngjesit

– mbrëmjes

– dhe para se të shkoni në shtrat

Nëse planifikoni ta përdorni këtë il.aç për trajtimin e ka.nc.er.it, duhet të merrni 1 deri 2 lugë çdo 2 orë. Sipas Dr. Marmerskit, receta garanton shëndetin dhe jetëgjatësinë, si dhe kurimin e kancerit, duke ruajtur freskinë e trupit, rininë dhe energjinë.