I keni henger pa ditur se cfare vlerash kane, por ky fakt per to do t’iu pelqej pa mase dhe do t’iu bej mos ti ndani nga tavolina

Mashurkat janë të pasura me he.kur, ndaj rekomandohen gjerësisht për njerëzit që kanë pamjaftueshmëri të këtij minerali. Gjithashtu janë të pasura me magnez, zink, kalium, fosfor dhe kalcium, çka i bën ato perfekte për organizmin. Falë sasisë së madhe të he.k.urit që përmbajnë, mashurkat këshillohen të konsumohen nga njerëzit që vu.ajnë nga an.emia.

Një gjysmë pjate me mashurka të gatuara ofron 20 kalori. Mashurkat janë, gjithashtu, një burim i shkëlqyer i sodiumit, yndyrës së shëndetshme, fibrës, kalciumit e të tjerë. Ekspertët e ushqyerjes së shëndetshme e konsiderojnë mashurkën mirëbërëse për shëndetin e njeriut.

Sipas të dhënave mashurkat rekomandohen të konsumohen edhe nga njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gja.k.ut, niveli i lartë i sheqernave në gja.k dhe kolesterolit të lartë. Mashurkat përmbajnë argininë, një substancë që ul nivelin e sheqerit në gj.ak dhe urinë.

Zierja e mashurkave shka.të.rron argininën, ndaj këto perime duhen kavërdisur lehtë. Fibra e mashurkave është ideale për të përmirësuar tretjen dhe ulur kolesterolin. Mashurkat janë të dobishme për të larguar toksinat dhe substancat e padëshiruara në organizëm, sepse janë të pasura me kalium.

Konsumi i rregullt i tyre rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga reumatizma. Mashurkat mund t’i kaurdisni lehtë ose t’i gatuani me avull. Nëse i preferoni të ziera, mund t’i konsumoni bashkë me peshkun ton, mishin e pulës ose sardelet.

Për një gatim të shijshëm, mashurkat mund t’i kombinoni me trumzë, hudhër, djathë ose mish pule. Në variantin e pagatuar, mashurkat përmbajnë një proteinë që është e dëmshme dhe he.lm.uese. Për shkak të saj, mashurkat nuk duhen ngrënë kurrë të gjalla dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE .