E FUNDIT: Rexhaj i del në mbrojtje Buxhovit, “godet” Mustafën dhe i përmend një detaj të pathënë

Veprimtari Sali Rexhaj,i ka dalë në mbrojtje historianit të njohur Jusuf Buxhovi,i cili mbrëmë ka deklaruar se lufta e UÇK-së nuk ishte krejt e pastër,pasi sipas tij,janë vrarë edhe 100 aktivistë të LDK-së.

Pas kësaj deklarate Buxhovi ka marrë kritika nga vet kryetari i LDK-së Isa Mustafa, anipse historiani Qeverinë e Mustafës,lexo lajmin e plote