“Duan ta bëjnë copë-copë Shqipërinë”, Rama-opozitës: Nxorrën budallenjtë në ballë për t’i vënë zjarrin vendit. Në demokraci pushteti s’merret dot me dhunë po me votë

Kryeministri Edi Rama deklaroi se opozita do që të bëjë ta bëjnë Shqipërinë copë-copë duke nxjerrë në ballë,sipas Ramës një tufë budallenjsh që shkelin ligjin,dhunojnë policinë dhe përfundojnë në burgje.

Nga Kolonja ku ka prezantuar përpara qytetarëve kandidatin e PS për Bashkinë,Erion Isai,shefi i qeverisë tha se opozitës nuk merr pjesë nënë zgjedhje pasi,vazhdo lajmin e plote