BE-ja rikthen vizat për Ballkanin! Ja procedurat e reja për udhëtimin drejt zonës Shengen

Aplikimi do të kërkojë plotësimin e një formulari dhe përgjigja e BE-së do të arrijë brenda 72 orësh. Ky formular do të jetë edhe vula kufitare për të hyrë në vendet që kanë të njëjtin kontroll kufitar dhe doganor.

Por, procedura është komplekse, shpjegoi Estefania Narrillos, dhe sistemi mund të hyjë në fuqi në të paktën dy vjet…Formulari elektronik i aplikimit për udhëtime në zonën Shengen do të kontrollohet automatikisht falë bazave të të dhënave të BE-së,

Per te lexuar me shume hap linkun/linqet me poshte

 

4 thoughts on “BE-ja rikthen vizat për Ballkanin! Ja procedurat e reja për udhëtimin drejt zonës Shengen”

 1. Undeniably believe that which you said. Your favorite justification seemed
  to be on the web the easiest thing to be aware of.
  I say to you, I definitely get annoyed while people think about worries
  that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the
  top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal.
  Will probably be back to get more. Thanks

Leave a Reply

Your email address will not be published.