16 marsi/ SHBA “shuplakë” opozitës: Jo akte dhune në protestë. Qeveria dhe Parlamenti janë legjitimë, ish deputetët të lejojnë ata që duan të punojnë për të ardhmen e vendit

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën që opozita do të mbajë ditën e nesërme para godinës së kryeministrisë.

Në një reagim zyrtar ambasada thotë se nxitja apo kryerja e veprimeve të dhunshme, përfshirë edhe shkatërrimin e pronës publike, janë të paligjshme, vazhdo meposhte lajmin e plote

VAZHDIM