13 të vdekur nga aksidenti i ditës së djeshme, flet shoferi i autobusit

Shtatë të vdekur në vendngjarje, 6 në spitale është bilanci i tragjedisë së sotme ne autostradën Shkup-Tetovë, kur një autobus i agjencisë Durmo Turs i rrokullis në autostradën e Shkup-Tetovës. Kēshtu tha ministri Venko Filipçe, ndërsa tha se 5 të tjerë janë me lëndime të rënda, shkruan Koha.
Në ndërkohe, policia është duke folur me shoferin e autobusin,shtyp r,eklamen dhe vazhdo