I vdes foshnja gjatë lindjes në Spitalin e Pejës, nëna humb jetën pak orë më vonë në QKUK

Një rast i rëndë ka ndodhur dje në Spitalin Rajonal të Pejës, ku një nënë dhe foshnja e saj e sapolindur nuk kanë arritur të mbijetojnë.

Mjekët e kanë cilësuar këtë lindje si të komplikuar, ku nënës pas lindjes i është komplikuar gjendja e dhe e njëjta është transferuar për në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë (QKUK),vazhdo ketu artikullin e plote