Skena e tmerrshme! Nëna fut djalin e saj në lavatriçe…arsyeja e tmerrshme

Një nënë e re e cila fotografoi djalin e saj në makinë të rrobave dhe u filmua duke e hedhur atë në tokë sikur të ishte një kukull, është duke u hetuar nga policia.
Për Courtney Sewart, nënën që e keqtrajtoi djalin e saj 2 vjeç e gjysmë Caleb, që vuan nga Sindromi Daun, u raportua në Daily Record.

Stewart postoi në Facebook një fotografi të foshnjës ku shihej brenda makinës së rrobave

Ai mund të shihet brenda makinës së rrobave përmes derës së makinës.

Më pas dolën edhe disa pamje të cilat e shfaqnin nënën duke e hedhur djalin e saj me fytyrë për tokë dhe duke e tërhequr atë zvarrë.

E gjithë ngjarja ndodhi në Renfreshwire, një vend në Britani. Sewart u paraqit para një gjykate, pasi e keqtrajtoi djalin e saj.

Në një seancë gjyqësore më 8 korrik, ajo u deklarua e pafajshme ndaj akuzave për keqtrajtim.

Pas kësaj, ajo u paraqit në një televizion dhe kërkoi falje për veprimet e saj. Ajo tha se gabimi më i madh ishte që e postoi fotografinë në Facebook.

Gjatë intervistës në TV, ajo tha: “Çdo ditë bëj gabime si nënë, çdo ditë, të gjithë bëjnë, dhe mësoj nga këto gabime çdo ditë.

Skena e tmerrshme! Nëna fut djalin e saj në lavatriçe…arsyeja e tmerrshme

Një nënë e re e cila fotografoi djalin e saj në makinë të rrobave dhe u filmua duke e hedhur atë në tokë sikur të ishte një kukull, është duke u hetuar nga policia.
Për Courtney Sewart, nënën që e keqtrajtoi djalin e saj 2 vjeç e gjysmë Caleb, që vuan nga Sindromi Daun, u raportua në Daily Record.

Stewart postoi në Facebook një fotografi të foshnjës ku shihej brenda makinës së rrobave

Ai mund të shihet brenda makinës së rrobave përmes derës së makinës.

Më pas dolën edhe disa pamje të cilat e shfaqnin nënën duke e hedhur djalin e saj me fytyrë për tokë dhe duke e tërhequr atë zvarrë.

E gjithë ngjarja ndodhi në Renfreshwire, një vend në Britani. Sewart u paraqit para një gjykate, pasi e keqtrajtoi djalin e saj.

Në një seancë gjyqësore më 8 korrik, ajo u deklarua e pafajshme ndaj akuzave për keqtrajtim.

Pas kësaj, ajo u paraqit në një televizion dhe kërkoi falje për veprimet e saj. Ajo tha se gabimi më i madh ishte që e postoi fotografinë në Facebook.

Gjatë intervistës në TV, ajo tha: “Çdo ditë bëj gabime si nënë, çdo ditë, të gjithë bëjnë, dhe mësoj nga këto gabime çdo ditë.

Skena e tmerrshme! Nëna fut djalin e saj në lavatriçe…arsyeja e tmerrshme

Një nënë e re e cila fotografoi djalin e saj në makinë të rrobave dhe u filmua duke e hedhur atë në tokë sikur të ishte një kukull, është duke u hetuar nga policia.
Për Courtney Sewart, nënën që e keqtrajtoi djalin e saj 2 vjeç e gjysmë Caleb, që vuan nga Sindromi Daun, u raportua në Daily Record.

Stewart postoi në Facebook një fotografi të foshnjës ku shihej brenda makinës së rrobave

Ai mund të shihet brenda makinës së rrobave përmes derës së makinës.

Më pas dolën edhe disa pamje të cilat e shfaqnin nënën duke e hedhur djalin e saj me fytyrë për tokë dhe duke e tërhequr atë zvarrë.

E gjithë ngjarja ndodhi në Renfreshwire, një vend në Britani. Sewart u paraqit para një gjykate, pasi e keqtrajtoi djalin e saj.

Në një seancë gjyqësore më 8 korrik, ajo u deklarua e pafajshme ndaj akuzave për keqtrajtim.

Pas kësaj, ajo u paraqit në një televizion dhe kërkoi falje për veprimet e saj. Ajo tha se gabimi më i madh ishte që e postoi fotografinë në Facebook.

Gjatë intervistës në TV, ajo tha: “Çdo ditë bëj gabime si nënë, çdo ditë, të gjithë bëjnë, dhe mësoj nga këto gabime çdo ditë.

Skena e tmerrshme! Nëna fut djalin e saj në lavatriçe…arsyeja e tmerrshme

Një nënë e re e cila fotografoi djalin e saj në makinë të rrobave dhe u filmua duke e hedhur atë në tokë sikur të ishte një kukull, është duke u hetuar nga policia.
Për Courtney Sewart, nënën që e keqtrajtoi djalin e saj 2 vjeç e gjysmë Caleb, që vuan nga Sindromi Daun, u raportua në Daily Record.

Stewart postoi në Facebook një fotografi të foshnjës ku shihej brenda makinës së rrobave

Ai mund të shihet brenda makinës së rrobave përmes derës së makinës.

Më pas dolën edhe disa pamje të cilat e shfaqnin nënën duke e hedhur djalin e saj me fytyrë për tokë dhe duke e tërhequr atë zvarrë.

E gjithë ngjarja ndodhi në Renfreshwire, një vend në Britani. Sewart u paraqit para një gjykate, pasi e keqtrajtoi djalin e saj.

Në një seancë gjyqësore më 8 korrik, ajo u deklarua e pafajshme ndaj akuzave për keqtrajtim.

Pas kësaj, ajo u paraqit në një televizion dhe kërkoi falje për veprimet e saj. Ajo tha se gabimi më i madh ishte që e postoi fotografinë në Facebook.

Gjatë intervistës në TV, ajo tha: “Çdo ditë bëj gabime si nënë, çdo ditë, të gjithë bëjnë, dhe mësoj nga këto gabime çdo ditë.

Gruaja shtatzënë në autobus refuzon të ulet në vendin e djalit endacak. Por ai bën dicka dhe ajo ndihet e turpëruar për veten!

Në një mëngjes muajin e kaluar, një djalë i piste që mbante një qese të madhe të thurur mori hipi në autobus së bashku me një burrë. Djali dukej sikur kishte punuar në një shesh ndërtimi. Ai u ul në vendin e vetëm bosh të lënë në autobus dhe burri qëndroi pranë tij.

Pas një kohe, një zonjë shtatzënë hipi në autobus. Djali u ngrit shpejt dhe thirri zonjën shtatëzën: “Zonjë, mund të ulesh ketu ne vendin tim.”
Duke parë reagimin e saj, ai e uli butësisht qesen e tij të thurur në dysheme dhe nxori një copë letre prej xhepi për të fshirë sediljen. Më pas tha me buzëqeshje: “Zonjë, e kam fshirë sediljen,mund te ulesh” Të gjithë njerëzit në autobus po i shikonin. Fytyra e gruas shtatzënë u be e kuqe flake. Ajo e mbajti kokën poshtë dhe me ngurrim u ul në sedilje.

Kur djali sapo mori thesin e tij të thurur në dysheme, shoferi i autobusit frenoi papritmas. Djali i vogël i dobët u hodh poshtë dhe pothuajse u rrëzua.
Një zonjë e vjetër me dashamirësi e ulur pranë djaloshit ndjeu keqardhje për të dhe e lavdëroi: “Ju jeni një djalë i mirë”.

Djali buzëqeshi dhe pastaj tha: “Zonjë, nuk jam me të vërtetë një djalë i mirë. Nëna ime gjithnjë më kritikonte se kujdesesha shumë për atë që të tjerët mendonin për mua. Por tani jam i guximshëm, ashtu si Forrest Gump “.

Nëna e djalit ishte një mësuese në fshatin e tyre. Ajo dikur e lejoi të shikonte filmin frymëzues, Forrest Gump. Ai ka mësuar një mësim të vlefshëm nga filmi, që ai duhet të ndalojë të kujdeset për atë që të tjerët mendojnë për të dhe në vend të kësaj të jenë të guximshëm për të bërë rrugën e tij.

Zonja e vjetër vazhdoi të pyeste: “Ku është nëna jote?”
Në këtë pikë, sytë e djalit u bënë të kuqe dhe u perloten, dhe ai tha: “Nëna ime është brenda ne qese.”

Gruaja e vjetër u trondit dhe njerëzit e tjerë në autobus filluan të ndiheshin të shqetësuar.
Njeriu i cili kishte qëndruar pranë djalit më në fund thyen heshtjen e tij dhe thote: “Unë jam xhaxhai i tij. Babai i tij vdiq disa vjet më parë për shkak të sëmundjes, dhe nëna e tij që nga ajo kohë e kishte rritur vetë djalin. Ajo ishte një mësuese në fshatin tonë dhe u respektua shumë nga populli lokal “.

Sipas burrit, për të qenë në gjendje të siguronte një jetë më të mirë për djalin, nëna vendosi të punonte si punëtore ndërtimi në qytet gjatë pushimeve verore të shkollës. Sapo të fillonte viti i ri shkollor, ata kishin planifikuar të ktheheshin shpejt në fshatin e tyre. Por fatkeqësisht, në ditën e fundit të nënës në punë, ajo u godit nga nje vegel e rëndë çeliku dhe vdiq. Hiri i saj ishte brenda thesit të endur qe mbante djali.

Gruaja e vjetër nuk mundi t’i mbante lotët, dhe e pyeti: “A do të vazhdojë djali me studimet e tij?”
Njeriu tundi kokën. Dhe djali u përgjigj: “Do të lexoj libra në librari pranë zyrës së ndërtimit çdo ditë”.
Njerëzit e tjerë në autobus u prekën thellësisht nga gjendja e djalit dhe shumë prej tyre dëshironin t’i jepnin disa prej librave të tyre qe kishin në shtëpi.

“Mos u kujdesni për atë që të tjerët mendojnë për ju, të jeni të guximshëm për të bërë rrugën tuaj”.
Djali e bëri këtë. Pa marrë parasysh se sa i pasur apo i varfër ai bëhet në të ardhmen, ai gjithmonë do të ketë guximin që të jetë vetë dhe të ndjekë ëndrrat e tij sipas cdo kushti. Shumë njerëz sot kanë vetëbesim të ulët sepse vijnë nga një sfond i varfërisë, por kjo nënë e mahnitshme kurrë nuk e ka lënë djalin e saj të vogël të ndihet inferior ndaj të tjerëve thjesht sepse janë të varfër dhe e ka rritur atë në mënyrë pozitive dhe tolerante ndaj fyerjeve injorante të të tjerëve

Vjedhja e fëmijëve ka filluar të bëhet problem serioz në botë!

Vjedhja e fëmijëve ka filluar të bëhet problem serioz në gjithë botën

Mijëra femijë gjatë vitit vidhen nga trafikantët, shkruan AlbanienShow

Një video e cila po qarkullon së fundmi në Facebook, shihet se si kamerat kanë kapur momentet kur fëmijët vidhen nga kriminelet.

Shikojeni këtë video të tmerrshme më poshtë.

Vjedhja e fëmijëve ka filluar të bëhet problem serioz në botë! #Shpërndajeni

Gepostet von 02 Press am Montag, 6. August 2018

Gazetari personal i Zenit: Berisha do t’ia shtypë kokën Hashim Thaçit, është tropojan ai…

Njerëzit pranë Sali Berishës janë tërbuar me Hashim Thaçin, pas akuzave të këtij të fundit ndaj Berishës, të cilat në fakt janë thjesht përsëritje, pasi ato janë të provuara.

Pra, nuk janë shpifje, por janë ngjarje që i janë provuar Berishës.

Por fakti që këto akuza, të cilat deri më sot nuk “guxohej” të përmendeshin në Kosovë, janë përsëritur nga presidenti i Kosovës, është i rëndë për Berishën, pasi ai mendon se i prishet miti i “babait” të kombit.

Ndaj dhe gjithë njerëzit pranë tij dhe Zenit, kanë nisur një sulm frontal ndaj Thaçit, pasi i ka prekur aty ku Berisha e ka konsideruar veten si superior në krahësim me kundërshtarët e tij politikë (edhe pse ka bërë gjëma të mëdha kombëtare jo vetëm ndaj Kosovës, por dhe Shqipërisë).

Në morinë e shkrimeve të porositura kundër presidentit të Kosovës, gazetari i Zenit, Bledian Koka, thotë se Berisha do t’i shtypë kokën Hashim Thaçit.

“Mos e meshironi “Gjarperin”

Hashim Thaci eshte ne te drejten e hallit te tij qe mes keshillave te Sali Berishes apo Aleks Sorrosit te degjoje bythehecin e Xhorxhit. Njeriu qe theu ligjet zgjedhore te Kosoves vetem e vetem qe te zaptonte postin e Presidentit te Kosoves, sot ka lajthitur ne nje logore halabakesh qe edhe kullerat e Prishtines ia kane zili. “Presidenti” i Kosoves ka artikuluar nje seri akuzash ne kufijte e absurdit ndaj Sali Berishes vetem e vetem se ky i fundit e kritikoi idene e “Gjarperit” te Kosoves per shkembim territoresh me Serbine. Une thjeshte mund ta imagjinoj kunder-pergjigjen e Sali Berishes ne gatitje e siper, ndaj “Gjarperit” te Kosoves qe tashme e ka mbushur kupen ne raport me hakun gjithe te madh ndaj vellezerve te Kosoves.

Hashim Thaci ka prekur vijen e kuqe te komunikimit publik ne raport me Sali Berishen dic me fort se ideja e tij e perbashket me Aleksander Vucic. Halli i madh personal qe e ka kaplu me ngritjen e Gjykates Speciale, nuk mundet ta kaperceje duke shkelur mbi mina qe kurrkush ska guxu me shume se ai sot. Bravo per guximin, ngushellime per rrximin tend pa kthim. Nuk eshte krejt faji jot, por ti do jesh fajtori kryesor …”Gjarper”.

p.s…Per fatin e shqiptareve te Kosoves ne femijerine e tij ne Tropoje, Sali Berisha ka mesuar nje rregull te arte, e kape “Gjarperin” shtypja koken…”, shkruan ai.

Në fakt mirë është që Berishës të mos ia përmendin Tropojën, se as armiqtë më të mëdhenj antishqiptarë, nuk janë sjellë me këtë zonë, si ai.

Ministri gjerman: Kërkojmë punëtorë nga Kosova dhe Shqipëria

Ministri Federal i Shëndetësisë në Berlin, Jens Spahn (CDU) është shprehur për “Süddeutsche Zeitung” se vendet e punës nuk mungojnë për Gjermania ka nevojë për forcë punëtore.

Ai njoftoi hapjen e 13 mijë vendeve të lira të punës përmes kabinetit të tij dhe tha se asnjë azil i të moshuarve në Gjermani nuk mund të funksionojë më pa ndihmën e fuqisë punëtore të huaj, transmeton tch.

Mijëra punëtorë nga Shqipëria dhe Kosova janë futur në skemën e shtetit të Gjermanisë për t’u punësuar në disa spitaleve dhe shtëpitë e të moshuarve.

Berlini zyrtar ka njoftuar se kjo iniciative për vende të lira pune është bërë me arsyetimin se mungon fuqia punëtore që përkujdesen për të moshuarit. Sipas tyre, ky problem nuk mund të zgjidhet thjesht vetëm me para.

Kujdes! Këta persona e kanë të ndaluar të hanë hudhra

Për shumë vite, hudhra, përdoret si mjet terapeutik për shumë sëmundje, dhe së fundmi janë zbuluar dhe vetitë e saj mbrojtëse ndaj sëmundjeve të zemrës, tumoreve si dhe efekte antibakteriale të fuqishme.

Lidhjet e sulfurit dhe, konkretisht, substance alisinë, duket se janë përgjegjëse për vetitë e saj.

Por kush nuk duhet ta përdor hudhrën?

Gratë shtatzëna dhe ato që ushqejnë fëmijën me gji: Hudhra është e sigurt për t’u përdorur gjatë shtatzënisë kur merret në sasitë që normalisht gjenden në ushqim. Hudhra është e paqëndrueshme kur përdoret në sasi medicinale gjatë shtatzënisë dhe gjatë ushqyerjes së foshnjës me gji.

Nuk ka mjaftueshëm informacione të besueshme për sigurinë e aplikimit të hudhrës në lëkurë nëse jeni shtatzënë ose gjatë ushqyerjes me gji. Prandaj, për të qenë më të sigurta, mos e përdorni.

Fëmijët: Hudhra është disi e sigurt kur merret me anë të gojës dhe në mënyrë të përshtatshme për një afat të shkurtër tek fëmijët. Sidoqoftë, hudhra mund të jetë e dëmshme kur merret me gojë në doza të larta.

Disa të dhëna sugjerojnë se doza të larta të hudhrave mund të jenë të rrezikshme apo edhe fatale për fëmijët. Arsyeja për këtë paralajmërim nuk dihet. Të paktën deri tani nuk është raportuar ndonjë rast fatal tek fëmijët nga konsumimi i hudhrës. Kur aplikohet në lëkurë, hudhra mund të shkaktojë plagë të ngjashme me djegien.

Çrregullime të gjakderdhjes: Hudhra, veçanërisht ajo e freskët, mund të rrisë rrezikun e gjakderdhjes.

Probleme të stomakut ose tretjes: Hudhra mund të irritojë traktin gastrointestinal (GI). Përdoreni me kujdes nëse keni probleme me stomakun ose tretjen.

Tensioni i ulët i gjakut: Hudhra mund të ulë tensionin e gjakut. Në teori, konsumimi i hudhrave mund të bëjë që tensioni i gjakut të bëhet shumë i ulët tek njerëzit me tension të ulët të gjakut.

Kirurgjia: Hudhra mund të zgjasë gjakderdhjen dhe të ndërhyjë në presionin e gjakut. Ndaloni marrjen e hudhrave të paktën dy javë para një operacioni të planifikuar.

Vjen lajmi i keq për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Zvicër, merret vendimi i rëndë

Shteti i Zvicres ka marre vendim qe do të mund t`i dëbojë të huajt me dosje krimi edhe në rastet kur veprat penale të planifikuara të tyre kanë mbetur në tentativë.

Vendimi u mor nga Gjykata Federale me seli në Lozanë, që është shkalla më e lartë e gjyqësisë në vend.

Me këtë vendim, Lozana i ka dhënë të drejtë Gjykatës së Lartë të Kantonit Aargau e cila kishte vendosur në mënyrë identike lidhur me një rast të tentimit të kryerjes së vjedhjes së dhunshme.

Sipas Gjykatës Federale, kur kemi të bëjmë me dëbimin nga Zvicra, nuk luan rol fakti nëse vepra e caktuar penale është kryer në plotësi ose ka mbetur në tentative.