Woow: Qeni shpëton foshnjen nga vdekja e sigurtë, e mrekullueshme (VIDEO)

Qeni shpëton foshnjen nga vdekja e sigurtë, e mrekullueshme
Nje ngjarje shumë interesante ka ndodhur dje dhe mrekullisht ishte duke u incizuar me kamer.

Nje qen reagon shumë shpejt kur e sheh se nje bebe ishte ne rrezik nga treni. Qen shum i menqur dhe fantastik, shikoni në video cfar ben ai, e mahnitshme.
Hap reklamën

Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

S’ka më vizita në spital, mjeku do t’ju kontrollojë thjesht me hologramë

Vizitat mjekësore së shpejti do të mund të kryhen pa praninë e mjekut.

Me teknologjinë EMMR, e cila lejon mjekun që të shohë gjithçka nga zyra e tij nëpërmjet hologramës, gjithçka do të bëhet më e thjeshtë.

Gjatë vitit 2016, në SHBA rreth 880 milionë pacientë kanë qenë të detyruar të lëvizin nga shtrati për t’u vizituar në spital, por me eksperimentet që po kryhen në Australi duket se vuajtja e tyre do të marrë fund.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Arrestohet djali i ministrit të brendshëm

Raportet nga Ukraina thonë se hetuesit antikorrupsion kanë arrestuar djalin e ministrit të Brendshëm të këtij vendi, Arsen Avakov.

Burimet në Zyren Kombëtare Antikorrupison (NABU) kanë thënë se Oleksandr Avakov, është arrestuar sot, pas bastisjes në shtëpinë e tij, në qytetin Harkov, në pjesën lindore të Ukrainës.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Flet për herë të parë mamaja e vëllezërve Habilaj: Ju tregoj ç’kanë bërë djemtë e mi

Gjykata e Rivlerësimit në Katania mori në shqyrtim mëngjesin e së martës, animimet e bëra nga 6 prej 7 të arrestuarve të të ashtuquajturit “Grupi Habilaj”, mbi të cilët rëndon akuza e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Por për lidhjet e Habilajve me ish-ministrin Tahiri, avokati Catalano, i cili është dhe avokati i Meridan Sulajt dhe Fatmir Minajt, nënvizon se një gjë të tillë nuk e ka parë në akte, raportoi TCh paraditen e sotme.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Harrojeni Tahirin, armiku është tjetër!

Ne mendonim se Lulzim Basha po i mbledh njerëzit këto ditë për t’i organizuar kundër qeverisë, sidomos tani që çështja “Tahiri” i ka rënë opozitës si dhuratë nga qielli.

Që në mos e rrëzoftë dot, të paktën t’ia bëjë jetën e vështirë Edi Ramës. Por edhe pse qeveria është me brekë nëpër këmbë dhe po përpëlitet, këta e paskan hallin në vend tjetër. Ndiqni raportimet e shtypit për mbledhjen e fundit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Kaq është diferenca mes Valdete Idrizit dhe Agim Bahtirit

KQZ ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit për kryetarë komunash, njofton Gazeta Blic.
Komuna e Mitrovicës do të shkojë në balotazh me këta kandidatë: Valdete Idrizi nga PDK, dhe Agim Bahtiri nga AKR.

Sipas rezultateve përfundimtare: Valdete Idrizi ka marrë 29.45% të votave, ndërsa Agim Bahtiri 27.11%.

Më pas radhitet kandidati i LDK-së Safet Kamberi me 21.62%.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

Ekskluzive: Flet Rrahim Pacolli rreth marrëveshjes LVV-AKR për Prishtinën – Kjo është e vërteta

Sekretari organizativ i Aleancës Kosova e Re, Rrahim Pacolli, ka folur rreth raportimit të fundit në media për një marrëveshje mes AKR-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje për balotazhin e 19 nëntorit në Prishtinë, raporton Gazeta NewBorn.

Në një prononcim ekskluziv për Gazetën NewBorn, Pacolli ka thënë se ka pasur një takim mes tij dhe zyrtarëve të LVV-së dhe se sipas tij disponimi i AKR-së është që të vazhdohet mandati i Shpend Ahmetit edhe për 4 vite në Prishtinë, siç thotë ai për kryerjen edhe të disa punëve dhe obligimeve që kanë mbetur.
MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

LAJMI FUNDIT| Prishet Halloween, 6 persona të vrarë dhjetra të plagosur/ Pamje

Gjashtë persona raportohet të jenë vrarë pasi një kamionçinë ka hyrë në një shteg të këmbësorëve dhe çiklistëve derisa po ndodhte festimi i festës së Halloweenit

Policia e Nju-Jorkut ka konfirmuar se përveç shkeljes së disa personave, në lagjen e famshme ka pasur edhe të shtëna me armë.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për me tepër informacione

“Pranoi se ishte shqiptar”, shokon aktori i njohur: Jam gay, dua vetëm lidhje me meshkuj

Aktori i mirënjohur amerikan, Kevin Spacey është përfshirë në vazhdën e akuzave seksuale ndaj të famshmve të Hollywood nga aktori i mirënjohur i “Star Trek Discovery”, Anthony Rapp.

Rapp akuzon Spaceyn: Jam ngacmuar nga Kevin Spacey kur isha 14 vjeç ndërsa ai ishte 24”.

Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme

E keni ditur këtë? Arsyeja pse të vdekurit i varrosim 2 metra nën dhe!

Fraza “dy metra nën dhe” është gjithmonë sinonim i vdekjes, por a keni menduar ndonjëherë pse varri i një personi duhet gërmuar në një thellësi prej dy metrash?

Me sa duket e gjitha filloi në Angli në vitin 1655, kur murtaja bubonike goditi këtë vend. Kur murtaja bubonike u shfaq, kryetari i Londrës kishte nxjerrë një ligj se si duhet trajtuar kufomat për të parandaluar përhapjen e infeksionit.

Për më shumë informata hap linkun/linqet e mëposthme